Nowe możliwości dla osób niepełnosprawnych

Dodano 05 lutego 2013, wpis archiwalny

Organizatorem projektu jest Europejska Grupa Doradcza.

Uczestnikami projektu mogą być osoby bezrobotne z aktualnym orzeczeniem Powiatowego Zespołu ds. orzekania o niepełnosprawności, które chcą uruchomić i prowadzić działalność gospodarczą na terenie województwa wielkopolskiego. Projekt adresowany jest wyłącznie do mieszkańców powiatów: jarocińskiego, kaliskiego, miasta Kalisza, kępińskiego, krotoszyńskiego, ostrowskiego, ostrzeszowskiego, pleszewskiego, gnieźnieńskiego, grodziskiego, międzychodzkiego, nowotomyskiego, obornickiego, poznańskiego, miasta Poznań, szamotulskiego, średzkiego, śremskiego i wrzesińskiego.

Program aktywizacji zawodowej obejmuje:

• indywidualne doradztwo zawodowe
  • szkolenia i doradztwo (ABC Przedsiębiorczości oraz Przygotowanie biznes planu)
  • wsparcie finansowe.

Wnioski o przyznanie wsparcia finansowego na rozwój przedsiębiorczości zostaną ocenione przez Komisję Oceny Wniosków. Z 40 Wniosków zostanie wyłonionych 26 najlepszych, na które udzielona będzie jednorazowa dotacja inwestycyjna (do 40 000 zł) i wsparcie pomostowe w postaci finansowej (ok. 1500 zł przez 6 miesięcy).

Udział w projekcie jest bezpłatny. Dokumentacja zgłoszeniowa oraz szczegółowe informacje o projekcie znajdują się na stronie www.firmabezbarier.com.pl

Rekrutacja

Rekrutacja rozpoczynają się od 21 stycznia (godz. 08.00) i potrwa do 15 marca 2013 do godz. 15.00. Osoby zainteresowane powinny wypełnić dokumenty zgłoszeniowe i dostarczyć/przesłać do Biura Projektu w Kaliszu lub Punktu Informacyjnego w Poznaniu.

BIURO PROJEKTU
ul. Serbinowska 1a