Nowe poradnie i oddziały w szpitalu

Dodano 26 stycznia 2012, wpis archiwalny

Poradnie specjalistyczne działały już przy jarocińskim szpitalu, jednak decyzją Rady Powiatu I kadencji, w 1999 roku zostały zlikwidowane, a obiekty, w których miały siedzibę, sprzedano. Obecnie poradnie mieszczą się w budynku po byłej pralni, który w ubiegłym roku został zaadoptowany na potrzeby specjalistki. Wcześniej przeniesiono tam tzw. „Wieczorynkę”. Powrót poradni specjalistycznych do jarocińskiego szpitala jest kolejnym krokiem w kierunku rozszerzania oferty świadczonych usług medycznych, umożliwi pacjentom kontynuację leczenia u specjalisty, który zna przebieg choroby, ponieważ wcześniej opiekował się nim na oddziale szpitalnym. Zarząd spółki „Szpital Powiatowy w Jarocinie” podpisał kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na osiem poradni, choć wnioskował o uruchomienie 15. Będziemy ponawiać wnioski w konkursach uzupełniających – podkreśla prezes Paczkowski. Zależy nam szczególnie na uruchomieniu poradni chorób metabolicznych, chirurgii onkologicznej i kardiologicznej – informuje prezes spółki. Rozszerzenie oferty wiązało się z koniecznością pozyskania lekarzy specjalistów. Jak podkreśla prezes Paczkowski nie było to łatwe zadanie, ale zarządowi udało się przekonać lekarzy do pracy w jarocińskim szpitalu.

Przed spółką jeszcze wiele do zrealizowania. Trwa rozbudowa obiektu, która ma zostać zrealizowana do końca 2012 roku. Wsparcie zadeklarował samorząd powiatu jarocińskiego, podejmując decyzję o poręczeniu obligacji, za które spółka realizuje rozbudowę placówki. Obiekt jednak trzeba będzie jeszcze wyposażyć w specjalistyczny sprzęt medyczny, a to pociągnie za sobą kolejne miliony złotych. Nasza sytuacja byłaby zdecydowanie lepsza, gdyby NFZ płacił nam za wszystkie wykonane świadczenia – tłumaczy prezes. Niestety tak nie jest. Kiedy wykorzystamy już limit określony w kontrakcie musielibyśmy zamknąć drzwi i nie leczyć pacjentów, bo nie dostajemy na to środków z funduszu. NFZ powinien zapłacić nam blisko 2,5 mln zł za wykonane usługi medyczne w 2011 roku. Byłoby nas wówczas stać na inwestycje, wymianę sprzętu itp. – dodaje T. Paczkowski.

Nowe poradnie uruchomione przy jarocińskim szpitalu:

Poradnia Chirurgii Ogólnej, Poradnia Chirurgii Urazowo- Ortopedycznej, Poradnia Ginekologiczno- Położnicza, Poradnia Urologiczna, Poradnia Onkologiczna, Poradnia Neonatologiczna, Poradnia Preluksacyjna, Poradnia Zdrowia Psychicznego oraz Ośrodek Rehabilitacji Dziennej

Rejestracja do poradni specjalistycznych odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00- 18:00. Można zarejestrować się: osobiście, telefonicznie pod numerem telefonu 62 33 22 161 lub 609 001 187,  rejestracja do Ośrodka Rehabilitacji Dziennej  - 62 33 22 171,  drogą e-mailową: rejestracja@szpitaljarocin.pl. Pacjent powinien posiadać potwierdzenie ubezpieczenia oraz skierowanie. Bez skierowania przyjmowani są pacjenci do Poradni Ginekologiczno – Położniczej, Poradni Onkologicznej oraz Poradni  Zdrowia Psychicznego.