otwórz widżet facebooka

Oświadczenie Wicestarosty

Dodano 13 października 2020, wpis archiwalny Oświadczenie Wicestarosty

OŚWIADCZENIE

Dziś rano otrzymałam pozytywny wynik z przeprowadzonego wczoraj badania na wykrycie zarażeniem koronawirusem SARS-CoV-2. Jestem zarażona. Pierwsze objawy choroby pojawiły się w piątek wieczorem. Od czterech dni utrzymuje się: wysoka gorączka, dreszcze, silne bóle mięśni i stawów. Wielokrotnie w życiu przechodziłam  grypę. Nigdy nie przyjmowała ona takiej postaci i nigdy mnie tak nie osłabiała, jak uczynił to w ostatnich dniach koronawirus.

Dziś przekazałam Państwowej Inspekcji Sanitarnej dane o osobach, z którymi miałam bezpośredni kontakt w ostatnich dniach. Teraz są one kierowane na kwarantannę. Proszę Was, obserwujcie się, nie lekceważcie objawów, a w przypadku ich pojawienia się, kontaktujcie się z lekarzami rodzinnym i poddawajcie się badaniom. W ten sposób będziecie chronić siebie i innych.

Od kilku tygodni w sposób szczególny starałam się przestrzegać wszelkich zaleceń sanitarnych. Ograniczałam kontakty z innymi osobami do minimum, a w spotkaniach uczestniczyłam w maseczce. Nie wiem, kiedy i od kogo mogłam się zarazić. Zdecydowana większość z nas, którzy zachorowali, chorują lub zachorują, nie dowie się tego. Wydaje się, że koronawirus jest już wszędzie, ale to od nas najbardziej zależy, czy pozwolimy mu, aby zawładnął naszymi organizmami.

Kochani, proszę nas wszystkich, uważajmy na siebie, ale przede wszystkim chrońmy swoich bliskich, współpracowników i tych, których codziennie spotykamy w szkole, w kościele, w urzędzie, w autobusie, w sklepie, na ulicy. Nośmy maseczki zakrywając usta i nos, a nie podbródek. Myjmy ręce, dezynfekujmy je przy każdej okazji. Dbajmy zwłaszcza o seniorów, bo dla nich koronawirus stanowi największe zagrożenie. Ostatnie dni pokazały jednak, że COVID-19 zabija też młode osoby.

Dziś obchodzimy Dzień Ratownictwa Medycznego, jednak ratownicy medyczni nie świętują, bo ratują nasze zdrowie i życie. Pamiętajmy o nich dziś, ale dbajmy o nich każdego dnia, podobnie jak o pielęgniarki, lekarzy i wszystkich pracowników służby zdrowia. Oni wszyscy są nam teraz bardzo potrzebni, a nasza ostrożność i wzajemna odpowiedzialność jest im bardzo potrzebna. 

Katarzyna Szymkowiak - Wicestarosta Jarociński

×