otwórz widżet facebooka

Prozdrowotny rajd rowerowy

Dodano 27 października 2003, wpis archiwalny Barwny peleton wystartował z jarocińskiego rynku po strzale, który wykonał Starosta Jarociński - Sławomir Wąsiewski. Na starcie uczniom dzielnie kibicowali dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych z powiatu jarocińskiego. Niektórzy z nich: Romuald Gruchalski - Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie oraz Eugeniusz Urbański - Dyrektor Domu Dziecka w Górze), czynnie uczestniczyli w naszej prozdrowotnej manifestacji. Wśród uczestników rajdu byli także Wicestarosta Jarocińki - Jolanta Mejzińska, Jerzy Mieloszyk - radny Rady Powiatu w Jarocinie, Henryk Kowalski - Prezes Jarocin-SPORT sp. z o.o. oraz uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Tarcach, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie, Domu Dziecka w Górze, Młodzieżowego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Cerekwicy, Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie.

Na jarocińskim stadionie, gdzie znajdowała się meta rajdu, na zawodników czekała ciepła strawa. Tam też został rozstrzygnięty konkurs na najciekawiej udekorowany rower. Zwyciężył Romuald Gruchalski - Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie, który swój rower udekorował wyłącznie zdrową żywnością. Jury konkursu wyróżniło także rower Tadeusz Ermanowicza - nauczyciela z Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie oraz "Fasoli" i "Marasa" - uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Tarcach. Ci ostatni trasę rajdu pokonali na tandemie.

Wszystkie szkoły uczestniczące w rajdzie otrzymały piłki sportowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie. Nagrody wręczyła Jolanta Mejzińska - Wicestarosta Jarociński.

Najmłodsza uczestniczka rajdu miała około 6 lat, a najstarszy uczestnik - przekroczył 60 lat.

Organizatorzy rajdu kierują serdeczne podziękowania do następujących instytucji:
 1. Powiatowa Komenda Policji w Jarocinie
 2. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie
 3. Jarota-SPORT sp. z o.o.
 4. Jarociński Ośrodkek Kultury
 5. Restauracja "BASENOWA"
 6. Komendant Hufca ZHP w Jaraczewie
Sponsorzy Rajdu Rowerowego:
 1. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Jarocinie
 2. Piekarnia Zdzisława Gurzyńskiego
 3. Piekarnia Stanisława Wosińskiego
 4. PHU "Monika" Mieczysław Soliński
 5. PPHU "Monika & Piotruś" Zakład Przetwórstwa Owoców i Warzyw Karol Matuszak
 6. PHU "Koala" w Jarocinie
×