otwórz widżet facebooka

Rok patrona jarocińskiego LO

Dodano 31 października 2017, wpis archiwalny Rok patrona jarocińskiego LO

Obchody Roku Kościuszki w roku 2017, jako roku Tadeusza Kościuszki rozpoczęto w liceum już 24 marca br. w dniu Patrona LO. Wówczas uczniowie klas pierwszych poznali życie i działalność T. Kościuszki, obejrzeli o nim film dokumentalny, który nakręciła grupa uczniów jarocińskiego liceum. Ten film opowiadający  o Tadeuszu Kościuszce można obejrzeć na stronie internetowej LO. W marcu uczniowie klas pierwszych wzięli również udział w konkursie na „Album o Patronie”.

Szkoła dodatkowo zrealizowała projekt edukacyjny „Śladami Tadeusza Kościuszki”. Projekt zakładał wyjazd uczniów do Krakowa – Racławic - Połańca oraz do Muzeum Panoramy Racławickiej we Wrocławiu; wyjazd do Muzeum Panoramy Racławickiej odbył się w czerwcu br.

W jarocińskim liceum została również wykonana gazetka „Tadeusz Kościuszko w zbiorach filatelistycznych”. Dodatkowo tegoroczna uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych została wzbogacona prezentacją multimedialną poświęconą Kościuszce oraz piosenkami: „Ballada o Kościuszce” L. Makowieckiego i „Hej Tadeuszu Kościuszko” A. Fiali.

×