Dyrektorzy powiatowych bibliotek spotkali się w Kamienicy Kultury

Dodano 24 marca 2023, wpis archiwalny Dyrektorzy powiatowych bibliotek spotkali się w Kamienicy Kultury

Dyrektorki i dyrektorzy powiatowych bibliotek publicznych z terenu województwa wielkopolskiego spotkali się w środę w Kamienicy Kultury. Było to jedno z cyklicznych spotkań organizowanych przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Gości przywitali: pani dyrektor biblioteki wojewódzkiej Małgorzata Grupińska-Bis, pani Paulina Warzywoda dyrektor wydziału Kultury i Oświaty Urzędu Miejskiego oraz pan Mariusz Stolecki członek Zarządu Powiatu Jarocińskiego. O tym jak powstawała Kamienica Kultury, jak w jej powstanie zaangażowali się mieszkańcy i jak biblioteka dba o tożsamość tego miejsca opowiadała Agnieszka Borkiewicz, dyrektorka Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin. Podczas spotkania prezes Fundacji Społeczeństwa Informacyjnego pan Jacek Królikowski przedstawił ofertę Fundacji dla bibliotek ze szczególnym naciskiem na rozpoczynającą się za chwilę rekrutację do 5. Rundy Programu Rozwoju Bibliotek. Ważne informacje na temat nowej, ostatniej edycji Infrastruktury Bibliotek przedstawili: zastępca dyrektora Instytutu Książki pan Robert Kaźmierczak oraz pani Anna Zagórska odpowiedzialna za projekt. Na zakończenie pani Agnieszka Borkiewicz przedstawiła ideę działalności Stowarzyszenia Dyrektorek i Dyrektorów Bibliotek INICJATYWY, rozmawiano o sprawach bieżących dotyczących działalności bibliotek oraz zwiedzano Kamienicę Kultury.