otwórz widżet facebooka

IX Powiatowe Zawody Chemiczne - Jarocin 2012

Dodano 06 lutego 2012, wpis archiwalny

3 lutego br., w auli LO, do rywalizacji przystąpiło 29 uczniów z jedenastu szkół, w tym 10 licealistów i 19 gimnazjalistów. Uczestnicy rozwiązywali  arkusze  zadań  na dwóch poziomach: gimnazjalnym i  ponadgimnazjalnym. W klasyfikacji końcowej brano pod uwagę rodzaj szkoły.

Wśród gimnazjalistów najlepszą notę uzyskała Paulina Warkocka z Gimnazjum nr 5 w Jarocinie, drugie miejsce zajął Dominik Hażak z Niepublicznego Gimnazjum im T. Kościuszki w Jarocinie, a na trzeciej pozycji uplasowała się Angelika Andrzejczak z Niepublicznego Gimnazjum w Golinie. Zwycięstwo w zawodach daje prawo gimnazjalistom do wyboru klasy, po zakwalifikowaniu się na listę  przyjętych  do  Liceum Ogólnokształcącego im T. Kościuszki.

W kategorii  licealistów  największą liczbę punktów i pierwsze miejsce zdobył Jakub Idkowiak, drugie miejsce zajęła Marta Mika, na trzeciej pozycji znalazł się Marcin Skalski. Wszyscy laureaci to uczniowie klasy  trzeciej  Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Jarocinie. Dwoje najlepszych licealistów będzie reprezentowało powiat jarociński w Regionalnych Zawodach Chemicznych w Krotoszynie,  przeprowadzanych pod patronatem Wydziału Chemii UAM  w Poznaniu.

{jgxgal folder:=[images/stories/aktualnosci_2012/galeria/chemicy] title:=[IX Powiatowe Zawody Chemiczne] cols:=[3]}