otwórz widżet facebooka

Inwestycje za 13 milionów

Dodano 08 marca 2013, wpis archiwalny

Droga w Golinie realizowana będzie w ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Kolejny raz powiatowy wniosek o dofinansowanie inwestycji drogowej został wysoko oceniony przez ministerstwo, dzięki czemu przebudowa wsparta będzie rządową dotacją w wysokości połowy kosztów zadania - blisko 1,4 mln zł – informuje starosta Mikołaj Szymczak.

Inwestycja ma kosztować ponad 2.773 tys. zł. Samorządowcom z powiatu udało się do jej realizacji zachęcić trzech partnerów, a tym samym pozyskać dodatkowe 805 tys. zł dofinansowania (Zakład Przemysłu Mięsnego „BIERNACKI” Sp. z o.o. z Goliny: 500 tys. zł, Gmina Jarocin: 300 tys. zł, Jarocińskie Linie Autobusowe Sp. z o.o.: 5 tys. zł). Budżet powiatu zabezpieczy pozostałą kwotę - blisko 582 tys. zł.

W 2013 roku powiat planuje także zrealizować II etap przebudowy drogi w Lisewie, przebudowę drogi w Zalesiu oraz przebudowę chodnika w Panience. Samorząd zamierza również wesprzeć realizację inwestycji drogowych gminy Jarocin. 300 tys. zł zaplanowano na przebudowę ul. Ługi w Jarocinie, a 15 tys. zł na przebudowę chodnika w ciągu ul. Szpitalnej w Jarocinie.

Jednym z ważniejszych zadań zaplanowanych do realizacji przez powiat w 2013 roku jest rozwiązanie problemów lokalowych Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie. W tegorocznym budżecie zabezpieczono na ten cel 3 mln zł. Powiat zamierza przenieść placówkę z Zakrzewa do Kotlina, do budynku zakupionego w ubiegłym roku. Blisko 730 tys. zł zabezpieczono w budżecie powiatu na wniesienie wkładów pieniężnych do spółki „Szpital Powiatowy w Jarocinie”. Samorządowcy powiatowi zainwestują także w unowocześnianie bazy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie przeznaczając na ten cel 55 tys. zł. W 2013 roku kontynuowana będzie także przebudowa systemu odwodnienia na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Jarocinie. Na ten cel zaplanowano 160 tys. zł.×