otwórz widżet facebooka

Piknik z Eurobusem

Dodano 28 kwietnia 2009, wpis archiwalny

Piknik promujący uczestnictwo Polski w Unii Europejskiej rozpocznie się o godz. 10.00 i potrwa do godz. 14.00.  Na specjalnie przygotowanych stoiskach będą prezentowane cywilizacje wybranych krajów europejskich. Młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie przybliży kulturę hiszpańską prezentując pokaz multimedialny na temat tego kraju. Amatorzy mocnych wrażeń będą zaś mogli przez moment poczuć się prawdziwymi torreadorami rzucając piłkami do byka. Walory naszych zachodnich sąsiadów zaprezentuje Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 przygotowując m.in. replikę Bramy Brandenburskiej. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie ugości nas we francuskiej kawiarence zlokalizowanej w pobliżu Wieży Eiffla. Charakterystyczny wiatrak wykonany przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Tarcach przeniesie nas w  holenderską krainę tulipanów. Szkoły będą częstowały gości ciasteczkami specyficznymi dla danych krajów. Na stoiskach zorganizowane zostaną konkursy dla dzieci z atrakcyjnymi unijnymi nagrodami.

Wsiadając do Eurobusu, który tego dnia zawita do Jarocina będziemy mogli pogłębić swoją wiedzę na temat wspólnoty. Dodatkowo na rynku będzie można odwiedzić stoisko Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Jarocinie. Dzieci będą też mogły wsiąść do radiowozu Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie dofinansowanego z funduszy unijnych. Piknik umilą występy artystyczne Zespołów Akordeonowych z Kotlina, dzieci i młodzieży z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Jarocinie oraz pokaz aerobiku w wykonaniu młodzieży ZSP nr 1 w Jarocinie.

Organizatorami Pikniku Europejskiego są szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu jarocińskiego, Starostwo Powiatowe w Jarocinie przy współudziale Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego i Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Jarocinie.

×