Symboliczne otwarcie ścieżki rowerowej na trasie Żerków-Chrzan

Dodano 29 września 2023, wpis archiwalny Symboliczne otwarcie ścieżki rowerowej na trasie Żerków-Chrzan

Jak otwierać ścieżkę rowerową to tylko na rowerze. Niedawno podczas rajdu Rowerowe ekoLOVE oddano do użytku drogę rowerową na trasie Jarocin-Roszków. Dzisiaj do grona ścieżek rowerowych oficjalnie dołączyła ścieżka na trasie Żerków-Chrzan o długości 3 km, która powstała w ramach zadania pn. „Przebudowa dróg na terenie powiatu jarocińskiego polegająca na dobudowie ścieżek rowerowych”. Inwestycję dofinansowano z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych.
Na zaproszenie Powiatu Jarocińskiego w wydarzeniu uczestniczyła st. asp. Karina Migalska-Cepa z Komenda Powiatowa Policji w Jarocinie, która zapoznała uczniów Szkoły Podstawowej w Chrzanie z zasadami poruszania się po drogach rowerowych, by chwilę później mogli wyruszyć na rowerową wyprawę wspólnie ze Starostą Jarocińskim Lidią Czechak, Członkiem Zarządu Powiatu Jarocińskiego Mariuszem Stoleckim, Radnymi Rady Powiatu Jarocińskiego, Burmistrzem Miasta i Gminy Żerków Michałem Surmą, Sekretarzem Gminy Żerków Bartłomiejem Nowickim, Sołtysem Chrzana i jednocześnie Radną Miejską z Żerkowa Ewą Kubacką, a także samą policjantką. BUDUJEMY DLA WAS!