otwórz widżet facebooka

Z siedmioma medalami

Dodano 13 grudnia 2016, wpis archiwalny Z siedmioma medalami

W stolicy Warmii i Mazur, Olsztynie, w turnieju rangi Pucharu Polski, zaprezentowało się łącznie ponad 500 zawodniczek i zawodników w czterech kategoriach wiekowych: młodzik, kadet, junior i młodzieżowiec. W tym gronie znalazła się liczna, bo aż czternastoosobowa ekipa Białych Tygrysów Jarocin w składzie: młodzieżowiec - Anna Zbawiona, juniorki – Zuzanna Kaczmarek, Alicja Końszczyńska, Martyna Stasik, Katarzyna Półrolniczak, Alicja Kowańdy, Weronika Kaik i Marta Hojak, kadetki - Natalia Wosiek, Wiktoria Przewoźna, Maria Gęstwa, Magdalena Walczak i Patryk Naskręski oraz młodziczka - Marta Stasik.

Od startu w Olsztynie wprowadzono zmiany do rankingu Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego, dzięki czemu system ten stał się jeszcze bardziej przejrzysty i obiektywny. Okazało się, że najbardziej cenny wynik, a zarazem najwięcej punktów z Białych Tygrysów wywalczyła złota medalistka wśród kadetek Natalia Wosiek (16 pkt. – 10 za 1. miejsce i 6 za trzy wygrane walki). Z dwunastoma punktami (6 za 2. miejsce i 6 za trzy wygrane walki) zawody ukończyła srebrna medalistka, pierwszoroczna juniorka Marta Hojak. Po dziesięć punktów padło natomiast łupem: Martyny Stasik (10 za 1. miejsce) - złotej medalistki w nowej dla siebie kategorii wiekowej junior oraz Anny Zbawionej (6 za 2. miejsce i 4 za dwie wygrane walki) – srebrnej medalistki, debiutującej wśród młodzieżowców. Zadowolona ze swojego startu może być również brązowa medalistka wśród kadetek, Maria Gęstwa, zdobywczyni 7,60 pkt. (3,60 za 3. trzecie miejsce i 4 za dwie wygrane walki). Powyżej pięciu punktów, a dokładnie 5,60 (3,60 za 3. miejsce i 2 za wygraną walkę) wywalczyła, wracająca do startów po kontuzji, juniorka Zuzanna Kaczmarek.

Pozostali zawodnicy MUKS Białe Tygrysy Jarocin wywalczyli następująca ilość punktów: 4,16 – juniorka Alicja Kowańdy i kadet Patryk Naskręski (oboje zajęli 5. miejsca i wygrali po 1 walce), 3,60 - kadetka Magdalena Walczak (3. miejsce), 2,16 - Weronika Kaik, Alicja Końszczyńska, Marta Stasik i Katarzyna Półrolniczak oraz 1,50 - Wiktoria Przwoźna.

Józefina Nowaczyk-Wróbel (trener MUKS Białe Tygrysy Jarocin): Jestem zadowolona i szczęśliwa, bo pierwszy start wliczany do rankingu na rok 2017, mogę większości moich podopiecznych zaliczyć na duży plus. A muszę się przyznać, że bardzo się go bałam, bo z czternastki zawodników uczestniczących w Olsztyn Cup, aż siedem tym startem debiutowało w nowych dla siebie kategoriach wiekowych. Okazało się jednak, że z tej siódemki praktycznie nikt nie zawiódł, natomiast jeżeli można się o coś doczepić, to akurat o start dziewcząt, które przed tym sezonem nic nie musiały zmieniać. Każdy z moich zawodników wie jednak, w jakim kierunku zmierzamy i nie robimy jakiś nerwowych i niepotrzebnych ruchów. W spokoju przygotowujemy się do kolejnych startów, bo przed nami dwie niezwykle ważne imprezy. Pierwszą będzie organizowany przez nasz klub 1. International Girls & Women Cup Jarocin 2016, w którym moje podopieczne będą chciały zaprezentować się przed własną publicznością, rodzinami, czy znajomymi, z jak najlepszej strony. A już na początku stycznia kolejny Puchar Polski, tym razem w Zalasewie koło Swarzędza, więc po pierwsze też pojawią się tam nasi kibice, a po drugie, będzie to impreza, po której zostanie wybrany skład reprezentacji Polski na pierwsze w roku 2017 Puchary Świata.

×