otwórz widżet facebooka

KONKURS "CUDA NATURY"

Dodano 04 marca 2019, wpis archiwalny KONKURS

POWIAT JAROCIŃSKI - KONKURS "CUDA NATURY".

Już po raz kolejny w Zespole Szkół Przyrodniczo – Biznesowych im. Jadwigi Dziubińskiej w Tarcach 1 marca 2019 roku odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski pt. Cuda natury. W związku z dziesiątą już edycją konkursu, w którym do tej pory brali udział uczniowie starszych klas szkoły podstawowej oraz gimnazjum, organizatorzy zdecydowali się rozszerzyć formułę i w tym roku zaprosić także uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu jarocińskiego.

Celem tego przedsięwzięcia jest rozwijanie zdolności recytatorskich, upowszechnianie kultury żywego słowa wśród młodzieży, rozwijanie zainteresowań literackich oraz integracja uczniów różnych szkół. Gości powitał dyrektor ZSP-B Sławomir Wilak a oficjalnego otwarcia konkursu dokonał Mirosław Drzazga – członek Zarządu Powiatu. Tak, jak i w latach poprzednich konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. O miano mistrza recytacji zmagało się 27 uczniów ze szkół z: Żerkowa, Dobieszczyzny, Potarzycy, Cielczy i Jarocina.


Konkurs przebiegał w miłej atmosferze, a uczniowie świetnie poradzili sobie  z opanowaniem tekstów. Tym razem również nie zabrakło oryginalnych interpretacji poezji. Laureaci otrzymali nagrody książkowe, które ufundowali Starostwo Powiatowe w Jarocinie oraz Rada Rodziców przy ZSP-B w Tarcach.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom X Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Cuda natury".

 

×