otwórz widżet facebooka

Nowa karetka poświęcona

Dodano 14 grudnia 2016, wpis archiwalny Nowa karetka poświęcona

Uroczystość poświęcenia i oficjalnego oddania do użytku ambulansu zakończyła konferencja prasowa. Obecni na niej włodarze gmin podkreślali, jak ważne jest bezpieczeństwo mieszkańców, dlatego bez wahania samorządy zdecydowały się wesprzeć zakup potrzebnej karetki. Największą kwotę wyasygnowała najliczniejsza gmina naszego powiatu - Gmina Jarocin (152 098 zł), następnie Gmina Żerków (35 161 zł), Gmina Jaraczewo (28 364 zł) oraz Gmina Kotlin (24 377 zł). Samorząd Powiatu Jarocińskiego dołożył 115 410 zł. O tym, że samorządom leży na sercu podnoszenie standardów w jarocińskim szpitalu świadczą inne specjalistyczne zakupy dla placówki wspierane przez samorządy. W ostatnim czasie w lecznicy pojawił się nowy aparat USG. Nowoczesne urządzenie o wartości 160 tys. zł zastąpiło wysłużony 10-letni sprzęt. To bardzo ważne, bowiem pracownia wykonuje miesięcznie średnio 400 badań, co daje blisko 5 tys. badań w roku. W ostatnich dwóch latach szpital wzbogacił się w specjalistyczny sprzęt medyczny o łącznej wartości ok. 2 mln zł. Poza wspomnianymi: ambulansem i aparatem USG, w lecznicy pojawiły się m.in.: wideogastroskopy, widekolonoskopy, kardiomonitory, stoły i lampy zabiegowo – operacyjne,  pompy infuzyjne dwustrzykawkowe, meble medyczne (m.in. łóżka szpitalne), myjnia endoskopowa, aparat do terapii podciśnieniowej, aparat EKG, artoromot- aparatura do ćwiczeń ortopedycznych, kardiotokografy, holter EKG, elektrokardiograf, wózek reanimacyjny.  

Przed szpitalem kolejne wyzwanie: modernizacja placówki, która ma kosztować 5 mln zł. Starosta Bartosz Walczak wyraził nadzieję, że i ta inicjatywa znajdzie wsparcie gmin z teren naszego powiatu, tym bardziej, że główny nacisk położony będzie na remont oddziału ginekologiczno – położniczego, z którego korzystają mieszkanki i nowi mieszkańcy wszystkich gmin naszego powiatu.

 

Bartosz Walczak, starosta jarociński:

Zakup nowego ambulansu dla jarocińskiego szpitala to kolejny przykład dobrej współpracy samorządów gmin i powiatu jarocińskiego. Dziś uroczyście oddaliśmy do użytku ten niezwykle potrzebny sprzęt, który samorządowcy gmin: Jarocin, Jaraczewo, Kotlin i Żerków oraz powiatu jarocińskiego zdecydowali się zakupić  z myślą o bezpieczeństwie mieszkańców. To taki wczesny prezent świąteczny dla całej naszej społeczności, choć życzę sobie, i myślę, że wszyscy sobie tego życzymy, by był wykorzystywany jak najrzadziej.

×