LXXVIII sesja Rady Powiatu Jarocińskiego

Dodano 19 lutego 2024, wpis archiwalny

LXXVIII Sesja w dniu 26 lutego 2024, godz. 11:00 w Starostwie Powiatowym w Jarocinie https://ssl.esesja.pl/posiedzenie8/277447
Porządek obrad
1. Otwarcie obrad sesji.

2. Przyjęcie protokołów z obrad LXXVII sesji Rady Powiatu.

3. Sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu po LXXVII sesji Rady Powiatu.

4. Sprawozdanie z działalności Przewodniczącego Rady Powiatu oraz Radnych po LXXVII sesji Rady Powiatu.

5. Informacja o realizacji zadań przez Powiatowy Urząd Pracy w Jarocinie za 2023 rok.

6. Informacja o działalności inspekcji weterynaryjnej na terenie powiatu w 2023 r.

7. Przyjęcie do wiadomości uchwały Zarządu Powiatu Jarocińskiego w sprawie przyjęcia sprawozdania z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach i placówkach prowadzonyhch przez Powiat Jarociński.

8. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie ustalenia wysokości diet oraz zwrotu kosztów podróży służbowych dla radnych.

9. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego dotycząca apelu Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie wyrażenia zgody przez Burmistrza Jarocina na prawo do dysponowania gruntem części działki nr 315/2 o powierzchni 639,00 m2 na okres 10 lat na rzecz Szpitala Powiatowego w Jarocinie.

10. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie wyrażenia zgody na oddanie w najem w trybie bezprzetargowym lokalu użytkowego na rzecz dotychczasowego najemcy.

11. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie wyrażenia zgody na oddanie w najem w trybie bezprzetargowym lokalu użytkowego.

12. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie realizacji w Domu Pomocy Społecznej im. Marii Kaczyńskiej w Kotlinie programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Opieka wytchnieniowa” — edycja 2024.

13. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego zmieniająca Uchwałę nr XLVII/277/21 Rady Powiatu Jarocińskiego z dnia 30 listopada 2021r. w sprawie utworzenia ośrodka wsparcia – Dom dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży

14. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie powierzenia Samorządowi Województwa Wielkopolskiego prowadzenia zadania publicznego w zakresie ochrony zdrowia polegającego na zapewnieniu utrzymania operatorskiego Systemu EDM umożliwiającego prowadzenie przez Szpital Powiatowy w Jarocinie Sp. z o.o. elektronicznej dokumentacji medycznej w tym usług e- dokumentacja i e — rejestracja.

15. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego zmieniająca Uchwałę nr LXXIII/415/23 Rady Powiatu Jarocińskiego z dnia 26 października 2023 r. w sprawie przyjęcia programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2024 rok.

16. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego Spółki pod firmą: „Szpital Powiatowy w Jarocinie” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Jarocinie, pokrycia podwyższonego kapitału zakładowego wkładem pieniężnym oraz objęcia przez Powiat Jarociński wszystkich nowoutworzonych udziałów w Spółce.

17. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego zmieniająca uchwałę w sprawie ustalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Jarocińskiego na lata 2024 - 2030.

18. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu Powiatu Jarocińskiego na 2024 r.

19. Interpelacje i zapytania radnych.

20. Wnioski i oświadczenia radnych.

21. Wolne głosy i wnioski.

22. Komunikaty.

23. Zakończenie obrad.