Po festiwalu

21 października w Jarocińskim Ośrodku Kultury odbył się XIV Powiatowy Przegląd Kultury Ludowej zorganizowany przez Stowarzyszenie Kultury Ludowej przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Jarocinie

23 października 2017

Wystawa poświęcona Powstaniu Wielkopolskiemu

W dniu 23 października br. została otwarta w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie wystawa pt.: „Powstanie Wielkopolskie 1918-19, Droga Wielkopolan do Niepodległości”.

23 października 2017

Zerknij tu

Dzisiaj zakończyła się konferencja pn. "Dziedzictwo kulturowe elementem ożywienia ruchu turystycznego Szwajcarii Żerkowskiej". Konferencja odbyła się w Ośrodku Kultury i Rekreacji MCT w Żerkowie.

19 października 2017

Mistrzowska sztafeta

Złoty medal w Finale Wojewódzkim Sztafetowych Biegów Przełajowych Chłopców wywalczyli podopieczni p. Mateusza Gościniaka z ZSP nr 1 w Jarocinie. W XIX edycji Licealiady, która odbyła się na początku października w Poznaniu. Drużyna dziewcząt z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie zajęła na tych zawodach miejsce VII.

18 października 2017

Nagrody dla nauczycieli

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 16 października br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 odbyła się uroczysta akademia. Na uroczystość został zaproszony Starosta Teodor Grobelny, który przy okazji wręczył również ośmiu nauczycielom okolicznościowe dyplomy oraz nagrody pieniężne.

17 października 2017

Rowery od Fundacji

W Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście wzięli udział w akademii z okazji Dnia Nauczyciela. Były życzenia, piosenki, tańce i kwiaty. W czasie spotkania odbyło się uroczyste przekazanie podopiecznym ZSS trzech trójkołowych rowerów rehabilitacyjnych, które ufundowała Fundacja ECO TEXTIL „Od Was dla Was”.

Forum My dla Młodych Młodzi dla Nas

W Sławoszewie (Gmina Kotlin) odbyło się Forum Lokalne Programu Równać Szanse – etap II pod nazwą ,,My dla Młodych – Młodzi dla Nas" zorganizowane przez Stowarzyszenie Przyszłość Kotlina.

Turniej Mistrzów

W ramach XXII Festiwalu Solistów i Zespołów Akordeonowych - w ostatni piątek odbył się w kotlińskim Domu Kultury koncert pod tytułem Międzynarodowy Turniej Mistrzów.

Pod Parasolami

6 października br. odbył się 26 rajd pieszy „Pod Parasolami” wzięło w nim udział m.in. czworo uczniów ZSS Jarocin: Marcin. Goździela, Klaudiusz Grocholski, Jakub Marcinkowski i Mikołaj Nowicki oraz opiekunowie grupy: Michał Kuropaczewski i Adam Ermanowicz.

10 października 2017

Z nożyczkami przez Europę

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie w roku 2017 pozyskał ze środków programu ERASMUS+ ponad 225 tys. złotych na realizację projektu pt. „Z nożyczkami przez Europę ”. Projekt skierowany jest do uczniów klas technikum usług fryzjerskich, a jego głównym celem jest podnoszenie umiejętności praktycznych młodych fryzjerów oraz doskonalenie znajomości języka niemieckiego

09 października 2017

Dorosłe Dzieci Mają Głos

to impreza muzyczna, która odbędzie się w sobotę 11 listopada br. w Jaraczewie. Zapisy chętnych jeszcze trwają…

05 października 2017
Oświata, sport i kultura

Wielkopolskie śpiewanie już za nami

1 października w Żerkowie odbyła się impreza pod nazwą "Wielkopolskie śpiewanie".

04 października 2017