Festiwal Rzemiosła

22 września 2017 odbył się po raz piąty Wielkopolski Festiwal Rzemiosła w Pleszewie. W ramach imprezy odbyła się m.in. konferencja "Różne spojrzenia na karierę zawodową" dedykowanej dyrektorom, nauczycielom oraz przedstawicielom samorządów i rzemiosła z naszego regionu.

Pokonując ograniczenia

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie wzięli udział w XIV Integracyjnych Zmaganiach Sportowych zorganizowanych przez Stowarzyszenie OPUS oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Jarocinie.

Rajd

W dniach 22-23 września odbył się 56 Pieszy Rajd Mickiewiczowsk. Trasa biegła z Jarocina do Żerkowa i do Śmiełowa

VIII Rajd Rodzinny Senior na Rowerze

24 września ( niedziela) br. w Jaraczewie odbędzie się rowerowy rajd pod nazwą "Senior na rowerze".

Podróże i muzyka

Dzisiaj 22 września o godzinie 18.00 w kotlińskim domu kultury odbędzie się spotkanie z Jackiem Jędrzejakiem, basistą i wokalistą zespołu BIG CYC.

Wielkopolskie śpiewanie

1 października 2017 r. w Żerkowie odbędzie się impreza pod nazwą Wielkopolskie Śpiewanie.

Zaległa nagroda

W dniu 29 czerwca br. w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących odbyła się XLIV sesja Rady Powiatu jarocińskiego Podczas tej sesji Starosta Teodor Grobelny i Wicestarosta Mirosław Drzazga wręczyli nagrody „Za Zasługi dla Powiatu Jarocińskiego”. W tym roku laureatów wyróżniono w pięciu kategoriach: oświata, kultura i sport; działalność społeczna; młody talent; gospodarka; rolnictwo.

Chcą zostać strażakami

W Żerkowie odbył się dwudniowy obóz strażacki dla młodzieży, uczniów jarocińskiego ZSP nr 2 połączony z ćwiczeniami w terenie.

20 września 2017

... I zrobili porządek

15 września br. uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych wraz z wychowawcami i opiekunami po raz kolejny włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”.

19 września 2017

Jedynka - aktywna 70-o latka

Zakończyły się bogate w atrakcje i eventy obchody 70 – lecia ZSP nr 1 w Jarocinie. Radość i łzy wzruszenia, uściski, rozmowy, przeglądanie zdjęć i kronik szkolnych – tak spotkanie po latach, w czasie uroczystego Zjazdu Absolwentów 16 września 2017 r. wspominają uczniowie i nauczyciele dawnego Technikum Przemysłu Drzewnego w Jarocinie.

18 września 2017
Oświata, sport i kultura

Album o snutkach - spotkanie promocyjne

W najbliższą niedzielę w Golinie odbędzie się spotkanie promocyjne Albumu Snutki Golińskiej. W publikacji znajdują się liczne zdjęcia przedstawiające te lokalne rękodzieło.

12 września 2017

szkoła Dobrego Wychowania - konkurs

Konkurs przeprowadzony zostanie w okresie od 12 września 2017 r. do 30 kwietnia 2018 r. Szkoły, które wykonają zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzymają tytuły „Szkoły dobrego wychowania” oraz zaświadczenia o ukończeniu kursu.

07 września 2017