otwórz widżet facebooka

Oświata, sport i kultura

Oświata, sport i kultura

100 SPOTKAŃ NA 100-LECIE SZKOŁY - KOLEJNY GOŚĆ

26 listopada odbyło się spotkanie z absolwentką liceum z 1978 roku Marią Magdaleną Szwarcbart...

04 grudnia 2018
Oświata, sport i kultura

CHEMICY z LO

W LO w Jarocinie został przeprowadzony Konkurs Chemiczny. Uczestnicy konkursu, którzy uzyskali najlepsze rezultaty, zakwalifikowali się do udziału w Powiatowych Zawodach Chemicznych

29 listopada 2018
Oświata, sport i kultura

TURNIEJ OŚRODKÓW KURATORSKICH

Na sali sportowej ZSP nr 2 w Jarocinie odbył się XII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ OŚRODKÓW KURATORSKICH...

23 listopada 2018
Oświata, sport i kultura

WOJEWÓDZKI KONKURS

XVIII Wojewódzki Konkurs Ortograficzny odbył się dzisiaj 21 listopada w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie. Trzecie miejsce zajęła w nim uczennica jarocińskiego ZSS Anna Poch.

21 listopada 2018
Oświata, sport i kultura

OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY

Reprezentantki Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie Monika Sobkowiak, Dominika Nacuk oraz Julia Terakowska odniosły wielki sukces - ich prace zostały nagrodzone dyplomami, publikacjami historycznymi i naukowymi oraz nagrodami rzeczowymi podczas Uroczystej Gali Finałowej podsumowującą Ogólnopolski Konkurs Historyczny "Polska... Nasza Niepodległa. W Stulecie Odzyskania Niepodległości 1918 - 2018”.( laureatki na zdj wraz ze swoją opiekun Małgorzata Ginter).

16 listopada 2018
Oświata, sport i kultura

POCZTÓWKI NA 100 LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

W ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie ZSP nr 1 włączyli się do akcji "100 pozdrowień na 100 lecie niepodległości".

16 listopada 2018
Oświata, sport i kultura

PRELEKCJA NA TEMAT POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO

WIELKOPOLSKIE MUZEUM NIEPODLEGŁOŚCI w Poznaniu zaprasza na prelekcję Jakuba Staszaka „Jarocin w Powstaniu Wielkopolskim 1918 -1919”. Spotkanie odbędzie się w czwartek 22 listopada 2018 r. o godz. 16.30 w Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu przy ul. Odwach – Stary Rynek 3; wstęp na wykład jest wolny.

16 listopada 2018
Oświata, sport i kultura

WSPÓŁPRACA LICEUM z UNIWERSYTETEM

13 listopada została podpisana umowa partnerska pomiędzy Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie, a Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu, Wydziałem Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach

15 listopada 2018
Oświata, sport i kultura

UCZNIOWIE UCZCILI PAMIĘĆ BOHATERÓW POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO

9 listopada uczniowie ZSP nr 2 wzięli udział w uroczystościach upamiętniających bohaterów Powstania Wielkopolskiego. O 5.15. na jarocińskim dworcu kolejowym uczestniczyli w patriotycznej inscenizacji „Obudzić śpiących” - przywołując pamięć Jarociniaków biorących udział w Powstaniu Wielkopolskim.

14 listopada 2018
Oświata, sport i kultura

MŁODZI ZDOLNI z JAROCIŃSKIEGO LO

MŁODZI ZDOLNI Uczniowie LO w Jarocinie: Anna Jelak, Dorota Lipowicz, Julia Naskręska, Dominika, Stachowiak, Jan Bezler i Nikodem Walczak otrzymali stypendia w ramach programu „Kuźnia Młodych Talentów” (na zdjęciu wraz z dyrektorem LO w Jarocinie Markiem Tyrakowskim).

14 listopada 2018
Oświata, sport i kultura

LICEALIŚCI na UAM

Uczniowie jarocińskiego LO ostatni listopadowy piątek spędzili na Wydziale Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Licealiści objęci patronatem tego wydziału uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych i wysłuchali wykładu...

14 listopada 2018
Oświata, sport i kultura

ŚPIEWALI HYMN I PIEŚNI PATRIOTYCZNE

W ramach obchodów TYGODNIA DLA NIEPODLEGŁEJ uczniowie ZSP nr 2 w Jarocinie wraz z nauczycielami uczestniczyli w biciu "REKORDU DLA NIEPODLEGŁEJ".

13 listopada 2018
×