otwórz widżet facebooka

Aktualności

Informacje ogólne

Ćwiczyli na... obwodnicy

W nawiązaniu do wcześniejszych ustaleń z wykonawcą oraz zarządcą nowej obwodnicy Jarocina, w dniu 10-go sierpnia br. przeprowadzono tam ćwiczenia służb ratowniczych.

10 sierpnia 2017
Informacje ogólne

Drezyną zamiast Pendolino

Stowarzyszenie Szerokim Torem zaprasza miłośników rowerów i aktywnego spędzania czasu na "Niedzielę na torach" z Jarocińską Koleją Drezynową. Impreza odbędzie się 13-go sierpnia 2017r. w godzinach od 11.00 do 16.00.

10 sierpnia 2017
Informacje ogólne

Kredyt dla szpitala

W dniu 4 sierpnia br. odbyła się Sesja Nadzwyczajna Rady Powiatu Jarocińskiego, na której podjęto po głosowaniu decyzję o udzieleniu przez Powiat poręczenia kredytu inwestycyjnego spółce „Szpital Powiatowy w Jarocinie”.

07 sierpnia 2017
Informacje ogólne

Konsultacje społeczne

Starosta Jarociński ogłasza konsultacje społeczne - dodatkowe informacje dalej.

04 sierpnia 2017
Informacje ogólne

Temat Dnia - rozmowa na temat szpitala jarocińskiego w TVP3 Poznań

W dniu 2-go sierpnia w TVP3 w Poznaniu Starosta Jarociński Teodor Grobelny został zaproszony wraz z Tomaszem Raźniakiem, liderem protestujących jarocińskich ratowników medycznych do programu „Temat Dnia”. Rozmowa odbywała się „na żywo”- jednak zamiast Tomasza Raźniaka do studia przybył Paweł Bogocz, ratownik medyczny z Poznania i jednocześnie działacz związkowy… Starosta Teodor Grobelny nie został uprzedzony o tej „zamianie” rozmówcy i wobec tego bezpośrednio przed samą rozmową na antenie zadał poznańskiemu ratownikowi pytanie – jaki jest powód nieobecności pana Raźniaka, skoro jeszcze kilka godzin wcześniej aktywnie pikietował przed starostwem jarocińskim? Na to pytanie zastępujący pana Raźniaka kolega odpowiedział, że „Pan Tomek jest zmęczony…”.

03 sierpnia 2017
Informacje ogólne

Pomoc ze strony samorządu powiatowego dla szpitala w Jarocinie

Dzisiaj, 2-go sierpnia br. odbyła się w Jarocinie pikieta protestujących ratowników medycznych. Około godziny 10-ej rano kilkudziesięcioosobowa grupa ratowników zgromadziła się na placu przed szpitalem, a następnie ratownicy przeszli przez jarociński rynek i dotarli pod budynek Starostwa Powiatowego, gdzie na ich spotkanie wyszedł Teodor Grobelny, Starosta Jarociński.

02 sierpnia 2017
Informacje ogólne

Upały - zachowajmy zimną krew!

Upał może doprowadzić do wystąpienia udaru słonecznego lub cieplnego, który jest stanem zagrażającym zdrowiu, a nawet życiu. Upał jest szczególnie niebezpieczny dla osób starszych i dzieci. Trzeba również zadbać o zwierzęta, gdyż wysokie temperatury również u nich mogą prowadzić do przegrzania organizmu

02 sierpnia 2017
Informacje ogólne

Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego

1 sierpnia 2017, w 73-ą rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego – Starosta Jarociński, Teodor Grobelny razem z przedstawicielami władz powiatowych oraz dyrekcji LO w Jarocinie – złożył symboliczną wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą absolwentów jarocińskiej szkoły, którzy polegli w Powstaniu Warszawskim.

01 sierpnia 2017
Informacje ogólne

W Jaraczewie mają Święto Parówki

W Jaraczewie 6 sierpnia br. odbędzie się już trzecia edycja Święta Parówki - wszystkich smakoszy tego przysmaku zapraszamy na kolejną edycję tej imprezy - będzie się działo!

31 lipca 2017
Informacje ogólne

Będzie mniej farbowanych lisów...

Czyli wsparcie dla kół łowieckich w zakresie regulacji populacji lisa. Uchwałą z dnia 20 czerwca 2017 r. Zarząd Powiatu Jarocińskiego zatwierdził „Regulamin konkursu dla kół łowieckich, wspierający regulację populacji lisa na terenie powiatu jarocińskiego”. Nowy regulamin zastąpił poprzednie zasady konkursu przyjęte przez Zarząd w ubiegłym roku. Sytuacja ta wynika z ponownej analizy zasad konkursu, w oparciu o wnioski m.in. Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Powiatu Jarocińskiego oraz rzeczywistych możliwości odstrzału lisa przez koła łowieckie, na podstawie planów łowieckich.

26 lipca 2017
Informacje ogólne

Na Białoruś i Ukrainę!

Trzy uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie zostały laureatkami w ogólnopolskim konkursie historycznym - w nagrodę pojadą na wycieczkę historyczną na Białoruś i Ukrainę.

25 lipca 2017
Informacje ogólne

Święto Policji

Dzisiaj z okazji Święta Policji w jarocińskiej Komendzie Powiatowej odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne i stanowiska służbowe. Z tej okazji Wicestarosta Mirosław Drzazga, który reprezentował Zarząd Powiatu – złożył wszystkim jarocińskim - i nie tylko – Policjantom i Policjantkom serdeczne życzenia.

21 lipca 2017
×