Cenne wyróżnienia dla Czesława Robakowskiego Przewodniczącego Rady Powiatu w Jarocinie

robakowski1.jpg

Czesław Robakowski, przewodniczący Rady Powiatu w Jarocinie drugi raz z rzędu został wybrany Samorządowcem Roku. W organizowanym przez redakcję "Gazety Poznańskiej" plebiscycie na mieszkającego w Jarocinie samorządowca czytelnicy oddali najwięcej swych głosów. W dniu 31 maja br. na uroczystości w Szreniawie laureatom plebiscytu wręczone zostały tytuły i wyróżnienia.

03 czerwca 2005

Ruszyła rozbudowa jarocińskiego szpitala

szpital_tablica.jpg
Tablica pamiątkowa przy jarocińskim szpitalu

Poznańskie przedsiębiorstwo "Hydrobudowa 9" rozpoczęło prace budowlane na placu przy jarocińskiem szpitalu. Do końca tego roku obiekt ma być oddany w stanie surowym zamkniętym.

30 maja 2005

Przewozy na potrzeby własne tylko z zaświadczeniem

gazeta_prawna.gifKażda firma, która np. rozwozi wyprodukowany przez siebie towar samochodami o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony, musi posiadać zaświadczenie potwierdzające, że wykonywane przewozy są przewozami drogowymi na potrzeby własne. Zaświadczenie wydawane na jeden rok, kosztuje 100 zł, na 5 lat - 500 zł.

24 maja 2005

Raport z badań na temat pomocy publicznej

parp.gifW związku z ukazaniem się 18 maja w Pulsie Biznesu artykułu "Z dna urzędniczej szuflady", w którym bezpodstawnie stwierdzono, iż Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ukrywa przed opinią publiczną raport z badań na temat pomocy publicznej rzekomo obnażający korupcyjne mechanizmy przy podziale funduszy pomocowych, publikujemy pismo Prezesa PARP Mirosława Marka skierowane do Redaktora Naczelnego Pulsu Biznesu, Pana Jacka Ziarno wraz z raportem z badań "Zapotrzebowanie MSP na pomoc publiczną" przeprowadzonych przez CEM Instytut Badań i Rynku w roku 2004.

Pismo Prezesa PARP

Pełny tekst Raportu

23 maja 2005

ABC Przedsiębiorcy

Wszystkim, którzy prowadzą własny biznes polecamy serwis tematyczny Gazety Prawnej pt. ABC Przedsiębiorcy.

Zagadnienia opracowane są tematycznie i dotyczą przede wszystkim regulacji prawnych oraz praktycznych aspektów prowadzenia działalności gospodarczej zarówno w Polsce, jak i na terenie Unii Europejskiej.

23 maja 2005

Przedsiębiorca w UE - serwis Pulsu Biznesu

Polecamy serwis Pulsu Biznesu poświęcony zagadnieniom funkcjonowania przedsiębiorstw polskich w Unii Europejskiej.

Tematyka serwisu obejmuje m. in.:

• Aktualne informacje i wiadomości na temat spraw związanych z prowadzeniem własnego biznesu w UE,
  • Sięgnij po unijne pieniądze - czyli jak starać się o unijne dotacje na rozwój przedsiębiorstwa,
  • Praktyczne informacje oraz porady przedstawicieli firm doradczych pomagających w ubieganiu się o dotacje,
  • Oferty banków związane z finansowaniem projektów.

19 maja 2005

Ogólnopolskie Seminarium Metodyczne w Rokosowie

seminarium_rokosowo.jpgW dniach 11-13 maja 2005 r. w Ośrodku Integracji Europejskiej w Rokosowie odbyło się Ogólnopolskie Seminarium Metodyczne poświęcone węzłowym zagadnieniom funkcjonowania młodzieżowych ośrodków wychowawczych dla dziewcząt.

18 maja 2005

Rusza rozbudowa jarocińskiego szpitala

szpital_wykonawca.jpg
W dniu 18 maja br. Starosta Jarociński - Sławomir Wąsiewski (po prawej)
podpisał umowę z wykonawcą rozbudowy szpitala Hydrobudową 9.
W imieniu wykonawcy umowę podpisał dyrektor oddziału w Jarocinie - Leszek Łuczak.

Planowana od kilku lat rozbudowa i modernizacja jarocińskiego szpitala jest niezbędna by sprostać obowiązującym standardom i wymogom zawartym w rozporządzeniu Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej. Czas płynie nieubłaganie, a termin dostosowania obiektów szpitalnych do wymogów "ministerialnych" upływa w 2006 roku.

18 maja 2005

Pośrednictwo pracy za granicą

W 2004 roku działało 271 agencji pośrednictwa do pracy za granicą (w 2003 r. było to 158 podmiotów). Za ich pośrednictwem skierowano w ubiegłym roku do zatrudnienia za granicą 52 316 Polaków, w tym do krajów UE/EOG - 41 630 osób, spośród których aż 21 215 osoby (tj. 51 proc.) uzyskało pracę w branży morskiej. Najwięcej osób wyjechało do pracy w Norwegii, na Cyprze, w Wielkiej Brytanii i Holandii.

17 maja 2005

Remonty na drogach powiatu jarocińskiego

drogi_marcinkowskiego.jpg
W ramach bieżącego utrzymania dróg wyremontowano
m. in. ul. Marcinkowskiego w Jarocinie

Wiosenne remonty na drogach powiatowych rozpoczęto od wyrównania i wyprofilowania trzech ulic powiatowych w Jarocinie o nawierzchni nieutwardzonej: ulica Opłotki, Wybudowana i Zajęcza - prace te wykonał Zakład Ulic s.c. z Jarocina, w końcu marca 2005 roku.

16 maja 2005

Złoty Krzyż Zasługi dla radnego Rady Powiatu

mieloszyk1.jpg

Jerzy Mieloszyk
- radny Rady Powiatu w Jarocinie został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. W imieniu Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego Krzyż wręczył Wojewoda Wielkopolski Andrzej Nowakowski.

16 maja 2005

Co dziesiąta firma dostaje wsparcie

Wczoraj w Ministerstwie Gospodarki i Pracy odbyło się spotkanie dotyczące wsparcia polskich przedsiębiorstw z unijnych funduszy strukturalnych w pierwszym roku członkostwa Polski we Wspólnocie - Ze wsparcia Unii Europejskiej korzysta jedynie co dziesiąte składające wniosek przedsiębiorstwo - zdecydowana większość wniosków odrzucana jest z powodów niespełniania wymogów formalnych.

12 maja 2005