otwórz widżet facebooka

Aktualności

Informacje ogólne

Młodzież kontra HIV

Młodzież kontra AIDS i HIV, czyli jak żyć, by nie ryzykować zakażenia – tego dowiedziała się dwudziestoosobowa grupa uczniów klas 1 i 2 Zespołu Szkół Przyrodniczo - Biznesowych w Tarcach, podczas szkolenia „Młodzieżowi Liderzy Zdrowia”.

11 maja 2012
Informacje ogólne

Dwójka w finale wojewódzkim

Uczniowie ZSP nr 2 w Jarocinie wywalczyli awans do finału województwa wielkopolskiego w piłce nożnej rozgrywanej na boiskach typu „ORLIK”. Finał rejonu  odbył się w Gnieźnie.

11 maja 2012
Informacje ogólne

Seminarium na temat Alkoholowego Zespołu Płodowego FAS

Zagadnienia dotyczące uszkodzenia płodu wywołane spożywaniem alkoholu przez ciężarną będą tematem seminarium i warsztatów zaplanowanych na 17 maja 2012 roku w sali nad Restauracją „Klubowa” w Jarocinie. Zainteresowani spotkaniem mogą zgłaszać swój udział do dnia 14 maja 2012r. telefonicznie – 609 521 286, 693 350 739 lub e-mail: szr.jarocin@gmail.com

10 maja 2012
Informacje ogólne

Noc Muzeów w Śmiełowie

Wystawa rysunków satyrycznych Henryka Sawki „Ballady i romanse dawniej i dziś” będzie jedną z atrakcji Nocy Muzeów zaplanowanej 19 maja w Śmiełowie. Organizatorzy imprezy – Muzeum im. A. Mickiewicza w Śmiełowie przewidzieli szereg propozycji kulturalnych i… kulinarnych inspirowanych działami wieszcza. Noc Muzeów rozpocznie się o godz. 17.00 i potrwa do godz. 1.00.

10 maja 2012
Informacje ogólne

Dzień zwycięstwa nad faszyzmem

8 maja, w 67. rocznicę zakończenia II wojny światowej starosta jarociński Mikołaj Szymczak wraz z przedstawicielami samorządowców, organizacji kombatanckich, służb mundurowych oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych złożyli kwiaty pod pomnikiem Bohaterskich Synów Ziemi Jarocińskiej w jarocińskim Parku Zwycięstwa.

08 maja 2012
Informacje ogólne

Pomoc dla rolników

Od 2 maja  do 1 czerwca 2012 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o udzielanie jednorazowej pomocy finansowej (de minimis) dla rolników i producentów rolnych, którzy w okresie zimowym na przełomie 2011 i 2012 roku ponieśli szkody w uprawach w wyniku ujemnych skutków przezimowania, w tym  w wyniku wymarznięcia.

07 maja 2012
Informacje ogólne

Święto Konstytucji 3 Maja

Jarocińskie uroczystości związane z 221. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyły się w Parku Zwycięstwa. Tam władze samorządowe Powiatu Jarocińskiego i Gminy Jarocin w asyście pocztów sztandarowych, organizacji kombatanckich i wojska oddały cześć walczącym o wolność naszej Ojczyzny. Uczestnicy uroczystości złożyli kwiaty pod pomnikiem Bohaterskich Synów Ziemi Jarocińskiej i wysłuchali okolicznościowej prelekcji, która wygłosiła Lechosława Dębska – wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Jarocinie.

04 maja 2012
Informacje ogólne

Wózek elektryczny dla Pana Kazimierza

Pan Kazimierz Nowaczyk z Jarocina od dziś może cieszyć się większą swobodą poruszania. Na apel Starosty Jarocińskiego Mikołaja Szymczaka odpowiedziało Stowarzyszenie Lions Club Concordia Poznań, które przekazało dla potrzebującego wózek elektryczny.


02 maja 2012
Informacje ogólne

Flaga na maszt!

Od 2004 roku 2 maja jest w Polsce oficjalnie obchodzony jako Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji w całej Polsce zaplanowano różne patriotyczne przedsięwzięcia. Obchody święta, z inicjatywy 16. jarocińskiego batalionu remontu lotnisk, odbyły się również na jarocińskim Rynku. Momentem kulminacyjnym było wciągnięcie na masz flagi państwowej przy dźwiękach „Mazurka Dąbrowskiego”. W uroczystości uczestniczyli uczniowie jarocińskich szkół, przedstawiciele organizacji kombatanckich oraz włodarze samorządowi z powiatu i gminy Jarocin.

02 maja 2012
Informacje ogólne

Zmarł radny powiatu

Minutą ciszy radni Rady Powiatu Jarocińskiego uczcili pamięć swego kolegi Bogdana Kubaszewskiego. Radny Kubaszewski zmarł po długiej i ciężkiej chorobie w wieku 62 lat.


27 kwietnia 2012
Informacje ogólne

Sukcesy uczniów z "Jedynki"

Kwiecień był miesiącem szczególnych osiągnięć dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie. Uczniowie szkoły znaleźli się w gronie finalistów konkursów z zakresu księgowości oraz statystyki. Wykazali się także bardzo wysokim poziomem umiejętności językowych podczas marcowych eliminacji do międzyszkolnego konkursu językowego. 

27 kwietnia 2012
Informacje ogólne

Uczcili pamięć Janusza Korczaka

W roku bieżącym mija 70. rocznica tragicznej śmierci Janusza Korczaka w obozie zagłady w Treblince oraz 100. rocznica utworzenia przez niego Domu Sierot w Warszawie, stąd rok 2012 został ustanowiony Rokiem Korczakowskim. Aby uczcić pamięć i rozpowszechnić wiedzę na temat osiągnięć lekarza, wybitnego pedagoga i pisarza, Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie zorganizował Międzyszkolne Warsztaty Humanistyczne pt. „Janusz Korczak – życie i twórczość”. 

26 kwietnia 2012
×