Obóz przetrwania

Już po raz drugi, uczniowie liceum wojskowego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie poznawali smak życia wojskowego podczas obozu przysposobienia wojskowego, który odbył się w Machlinach koło Czaplinka.

13 lipca 2009

Konkurs na dyrektora "Jedynki"

Zarząd Powiatu w Jarocinie ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie. Wyłoniony w postępowaniu konkursowym kandydat ma zastąpić dotychczasową dyrektor Urszulę Goling, która z dniem 1 września tego roku przechodzi na emeryturę.  Do konkursu może przystąpić osoba, która spełnia wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 6 maja 2003r. w sprawie wymagań, jakimi powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko dyrektora oraz inne stanowiska kierownicze w poszczególnych typach szkół i placówek (Dz.U. Nr 89, poz. 826 i Nr 189 ze zm.). Oferty można składać w Starostwie Powiatowym w Jarocinie do dnia 29 lipca 2009 r.

Pobierz treść ogłoszenia Pobierz treść ogłoszenia (122.50 KB)

13 lipca 2009

Remonty na drogach powiatowych

Zarząd Dróg Powiatowych w Jarocinie podsumowuje wiosenne porządki na drogach. Po zrealizowaniu trzech dużych inwestycji: przebudowa ul. Kazimierza Wielkiego w Jarocinie, przebudowa drogi Osiek – Mieszków oraz drogi Sucha – Kotlin na odcinku od granicy powiatu w kierunku Parzewa, przyszedł czas na kolejne przedsięwzięcia.

10 lipca 2009

Dary dla Białorusi

Na Białoruś wyruszył transport darów o wartości 1,5 mln zł, który udało się zorganizować dzięki współpracy samorządu Powiatu Jarocińskiego i organizacji Lions Club.

10 lipca 2009

Wędkowanie o Puchar Przewodniczacego Rady Powiatu

5 lipca na zbiorniku w Roszkowie odbyły się Zawody Wędkarskie Parami o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Jarocińskiego. W zawodach wystartowało 37 par, wśród których były trzy kobiety.

09 lipca 2009

OSTRZEŻENIE o burzach

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 228 wydanego przez IMGW Oddział w Poznaniu dnia 08.07.2009 r.:
Ważność: od godz. 11:30 dnia 08.07.2009 r. do godz. 21:00 dnia 08.07.2009 r.
Obszar: województwo wielkopolskie
Stopień zagrożenia: 1
Przebieg: Na obszarze województwa wystąpiły i są prognozowane burze z przelotnymi opadami deszczu. Wysokość opadów 5-15 mm, na wschodzie regionu miejscami do 20 – 30 mm . Wiatr w porywach do 60 km/h.
Skutki: Zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie pożarowe, zagrożenie życia od uderzenia piorunów.

www.imgw.pl/wl/internet/zz/zagrozenia/ost_met.html

08 lipca 2009

Więcej o unii w starostwie

Blisko 300 konsultacji udzielili w pierwszym półroczu 2009 roku pracownicy jarocińskiego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich. Naszymi klientami są najczęściej osoby fizyczne, mikroprzedsiębiorcy i jednostki samorządu terytorialnego – mówi Jarosław Raś koordynator punktu.

Powiatowe Dożynki - Kotlin 2009

Tegoroczne Dożynki Powiatowe odbędą się w Kotlinie. Tradycyjne święto plonów rolnicy powiatu jarocińskiego obchodzić będą w niedzielę, 30 sierpnia. Zaszczytną funkcję starostów dożynek powierzono mieszkańcom Kotlina: Barbarze Rychlik oraz Markowi Biegańskiemu.

Lokale do wynajęcia w centrum Jarocina - atrakcyjny czynsz

Zarząd Powiatu w Jarocinie informuje o możliwości wynajęcia na działalność administracyjno – biurową bądź usługową 11 lokali użytkowych o powierzchni od 8,86 m2 do 21,57 m2 (Jarocin,  ul. Kościuszki 16). Miesięczna stawka czynszu najmu za 1 m2 -  25,00 zł + VAT. Szczegółowe informacje o lokalach można uzyskać w Wydziale Rozwoju Starostwa Powiatowego w Jarocinie (ul. Kościuszki 10 - pokój nr 102 lub telefonicznie pod numerem 062-747-19-83 lub 47-19-82).

OSTRZEŻENIE o burzach

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 220 wydanego przez IMGW Oddział w Poznaniu dnia 07.07.2009 r.:
Ważność: 13:00 dnia 07.07.2009 r. do godz. 22:00 dnia 07.07.2009 r.
Obszar: województwo wielkopolskie
Stopień zagrożenia: 1
Przebieg: Prognozowane są burze z przelotnymi opadami deszczu. Wysokość opadów 10-25 mm. Wiatr w porywach do 60 km/h.

www.imgw.pl/wl/internet/zz/zagrozenia/ost_met.html

07 lipca 2009

Folklorystyczne święto po raz XII

Zakończyły się XII Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne organizowane przez Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej w Potarzycy. Podczas tegorocznego festiwalu zobaczyliśmy zespoły z Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Chorwacji, Cypru Północnego, Węgier i Polski. Zaangażowanie organizatorów imprezy w popularyzację folkloru na Ziemi Jarocińskiej docenione zostało nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którą otrzymała inicjatorka festiwalu - Aleksandra Mendelska.

07 lipca 2009

Wicestarosta na Białorusi

Wicestarosta Przemysław Musielak oraz kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jarocinie Przemysław Masłowski uczestniczyli w obchodach Narodowego Święta Białorusi, które nasi wschodni sąsiedzi obchodzą  3 lipca. Przedstawiciele powiatu spotkali się z władzami zaprzyjaźnionego Obwodu Stołbce, m.in. z przewodniczącym Waldemarem Miśko oraz członkami białoruskiej delegacji, która dwa tygodnie wcześniej gościła na terenie powiatu jarocińskiego.

06 lipca 2009