otwórz widżet facebooka

Aktualności

Informacje ogólne

Galowe stroje w "Dwójce"

Od kilku tygodni, w każdą środę do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie młodzież przychodzi do szkoły odświętnie ubrana. Uczniowie z  liceum ogólnokształcącego z przysposobieniem wojskowym w mundurach, natomiast z technikum hotelarskiego w mundurkach utrzymanych w tonacji biało – czarno – czerwonej; pozostali zaś w eleganckich strojach: chłopcy na ogół w garniturach, dziewczęta w białych bluzkach i ciemnych spódniczkach lub spodniach. Końcowy efekt jest znakomity.

17 marca 2008
Informacje ogólne

Drzwi otwarte w ZSP nr 2 w Jarocinie

8 marca 2008 roku Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych  nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Jarocinie „otworzył drzwi” przed gimnazjalistami, którzy już wkrótce będą musieli podjąć trudną decyzję o wyborze szkoły.

17 marca 2008
Informacje ogólne

"Z podwórka na stadion"

Serdecznie zapraszamy drużyny piłkarskie  dziewcząt i chłopców w wieku do 10 lat (roczniki od 1998) - do udziału w VIII Turnieju Piłki Nożnej ,,Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku. Turniej ma na celu wyłonienie indywidualności piłkarskich, jak również propagowanie aktywności ruchowej i promowanie sportu jako sposobu na zdrowe życie. Patronat nad tegorocznym Turniejem objęli: Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz UEFA i Ekstraklasa. Patronem Honorowym Turnieju został Leo Beenhakker -  Trener Reprezentacji Polski.

17 marca 2008
Informacje ogólne

Aerobik w "Jedynce"

11 drużyn gimnazjalnych i 7 ponadgimnazjalnych wzięło udział Finale Rejonu Poznań Teren Wschód w Aerobiku Grupowym gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Impreza odbyła się pod koniec lutego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie.

17 marca 2008
Informacje ogólne

Proekologiczny powiat

    Zarząd Powiatu w Jarocinie przyjął zasady organizacji tegorocznych masowych akcji proekologicznych finansowanych ze środków Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Jarocinie. Wśród nich na czoło wysuwa się powiatowy konkurs „Śmieciom – STOP!” oraz ogólnopolska akcja „Sprzątanie świata – Polska 2008”.

13 marca 2008
Informacje ogólne

Konkurs dla studentów

    Do 26 marca można nadsyłać prace do ogólnopolskiego konkursu „PR dla Regionów”, w ramach którego studenci z całej Polski mogą przygotować strategie promocyjne wybranej jednostki samorządowej. Ocenią je przedstawiciele praktyków, naukowców, dziennikarzy i samorządowców.

13 marca 2008
Informacje ogólne

Wrocławska na sprzedaż

    Tylko do jutra można składać oferty w ramach przetargu na sprzedaż nieruchomości zabudowanych położonych w Jarocinie przy ul. Wrocławskiej 15.

12 marca 2008
Informacje ogólne

Dzień Kobiet, Dzień Kobiet


d_kobiet02.jpg   d_kobiet05.jpg

d_kobiet03.jpg   d_kobiet04.jpg                        

10 marca 2008
Informacje ogólne

Z łowiectwem za pan brat

Warsztaty przyrodnicze, pokaz budek dla ptaków oraz prezentacja multimedialna o bobrach to tylko niektóre z licznych atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy Międzypowiatowego Konkursu Łowieckiego. Impreza, która przyciągnęła miłośników łowiectwa i przyrody odbyła się w na początku marca w Woli Książęcej.

10 marca 2008
Informacje ogólne

Unijne pieniądze dla mikroprzedsiębiorców

regulamin.jpg

Od dzisiaj mikroprzedsiębiorcy mogą składać wnioski na Działanie 1.1 Rozwój mikroprzedsiębiorstw w ramach środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Na działanie przeznaczono 8 mln zł, a wnioski można składać przez 30 dni.

10 marca 2008
Informacje ogólne

Dzień Kobiet, Dzień Kobiet...

Nie rajstopami i nie goździkami, tylko tulipanami i tortem własnoręcznie… krojonym i podanym przez włodarzy powiatu uczczono tradycyjny Dzień Kobiet w starostwie. Zaproszone na uroczysty poczęstunek panie były pod wrażeniem krzątających się wokół nich mężczyzn parzących niezwykle smaczną kawę i podających z gracją pyszny tort. Atrakcje piątkowego popołudnia nie miały granic, bowiem jak dowiedzieliśmy się z wiarygodnego źródła, panowie do późnych godzin wieczornych sprzątali świąteczną zastawę. A że starali się bardzo, przekonaliśmy się w poniedziałek rano. Błyszczało, oj błyszczało!
Zobacz galerię

10 marca 2008
Informacje ogólne

Będzie obwodnica Jarocina

O problemie komunikacyjnym stolicy powiatu mówi się od dawna. Do tego, jak bardzo Jarocinowi potrzebna jest obwodnica nie trzeba nikogo przekonywać. Władze powiatu i gminy Jarocin podejmowały już wiele inicjatyw w tej sprawie, jednak dopiero teraz w Warszawie zapadły konkretne decyzje, o których poinformował podczas kolejnej wizyty w Jarocinie sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Rafał Grupiński.

03 marca 2008
×