otwórz widżet facebooka

Aktualności

Informacje ogólne

Warsztaty dla mikroprzedsiębiorców

warsztaty_zporr.jpgPonad 30 przedsiębiorców i przedstawicieli banków wzięło udział w warsztatach poświęconych Zintegrowanemu Programowi Operacyjnemu Rozwoju Regionalnego (ZPORR) działanie 3.4. mikroprzedsiębiorstwa. Warsztaty zorganizowało starostwo powiatowe, a prowadził je Krzysztof Joachimczak z Europejskiego Centrum Doradztwa Finansowego - specjalista i praktyk współpracujący m.in. z Akademią Ekonomicznmą w Poznaniu oraz Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. w Koninie.

02 lutego 2005
Informacje ogólne

Fundusz Poręczeń Unijnych BGK

Na podstawie ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. (Dz. U. nr 121, poz.1262), w ubiegłym roku powstał nowy Fundusz Poręczeń Unijnych (FPU). Fundusz zarządzany jest przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Z tego funduszu udzielane są gwarancje spłaty kredytów lub pożyczek (oraz wykonania zobowiązań wynikających z emisji obligacji) zaciąganych na realizację projektów współfinansowanych ze środków UE.

01 lutego 2005
Informacje ogólne

Sukcesy uczennic z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie

ANNA PAWLAK - uczennica III klasy Technikum Żywienia w ZSP nr 1 w Jarocinie została laureatką Okręgowej Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i zakwalifikowała się do etapu centralnego IX Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywieniu. Ania przygotowywała się do olimpiady pod okiem pana Marka Kwaśniewskiego. Przewodniczący Komitetu Głównego Olimpiady Wiedzy o Żywieniu, prof. dr hab. Jan Gawęcki, przesłał na ręce laureatki pismo gratulacyjne.

MAŁGORZATA MATYSIAK - uczennica V klasy Liceum Ekonomicznego w ZSP nr 1 w Jarocinie jest laureatką konkursu Wiedzy o Rachunkowości, który odbył się 21 stycznia 2005 roku w Toruniu. Małgosia przygotowywała się do konkursu pod okiem pani Małgorzaty Ginter. W konkursie uczestniczyli uczniowie z województw kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i wielkopolskiego. Laureatka z ZSP nr 1 w Jarocinie otrzymała indeks na Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania. Ma do wyboru dwa kierunki: Zarządzanie i marketing lub Ekonomię.

01 lutego 2005
Informacje ogólne

Rocznica wyzwolenia Ziemi Jarocińskiej

osiek2005.jpg

Z okazji rocznicy wyzwolenia Ziemi Jarocińskiej, przedstawiciele władz powiatu jarocińskiego i organizacji kombatanckich złożyli kwiaty przy obelisku pod Osiekiem.

31 stycznia 2005
Informacje ogólne

Wizyta dzieci ze Szkoły Podstawowej w Siedleminie

dzieci_u_starosty.jpgW piątek (28.01.05) jarocińskie starostwo odwiedziła grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej w Siedleminie. Ich przewodnikiem po starostwie była pani Dorota Szymczak - kierownik Biura Rady i Zarządu. Dzieci, zapoznały się z pracą urzędu, dowiedziały się, gdzie np. można załatwić paszport, kartę wędkarską czy prawo jazdy, zobaczyły herb powiatu jarocińskiego. Z miłymi gośćmi spotkał się również starosta Sławomir Wąsiewski, który poczęstował ich "słodkościami", a na pamiątkę pobytu w starostwie wręczył długopisy z logo powiatu jarocińskiego, życząc dzieciom, by pisząc nimi sprawdziany otrzymywały same dobre oceny.

31 stycznia 2005
Informacje ogólne

Rocznica wyzwolenia Jarocina

wyzwolenie_jarocina2005.jpgTradycją stały się już cykliczne spotkania przedstawicieli środowiska kombatanckiego z władzami Powiatu Jarocińskiego. Organizowane są one w związku z ważnymi rocznicami państwowymi i lokalnymi. W dniu 24 stycznia br., delegacje upamiętniły rocznicę wyzwolenia Jarocina, składając kwiaty w Mauzoleum na jarocińskim cmentarzu.

25 stycznia 2005
Informacje ogólne

II Powiatowe Zawody Chemiczne

13 stycznia 2005r. w Zespole szkół Ogólnokształcących w Jarocinie odbyły się II Powiatowe Zawody Chemiczne. Otwarcia dokonała wicestarosta jarociński Jolanta Mejzińska.


24 stycznia 2005
Informacje ogólne

Spotkanie Noworoczne Wielkopolan

spotkanie_wielkopolan2005.jpgStarosta jarociński Sławomir Wąsiewski oraz burmistrz Żerkowa Janusz Jajczyk uczestniczyli w Spotkaniu Noworocznym Wielkopolan. Uroczystość odbyła się 8 stycznia w auli uniwersyteckiej w Poznaniu. Podczas spotkania starosta i burmistrz mieli okazję osobiście złożyć życzenia noworoczne wojewodzie Andrzejowi Nowakowskiemu i marszałkowi województwa wielkopolskiego - Stefanowi Mikołajczakowi.

20 stycznia 2005
Informacje ogólne

Kwalifikator MSP

parp.gifUprzejmie informujemy, że na stronach PARP, dostępna jest testowa wersja kwalifikatora MSP. Zadaniem kwalifikatora jest pomoc w określeniu czy Państwa firma należy do sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Kwalifikator podaje informacje na podstawie zaznaczonych i wprowadzonych danych oraz pełni funkcję tylko i wyłącznie informacji. Wyniku jaki otrzymają Państwo nie należy traktować jako wiążącej i ostatecznej opinii prawnej, która może być wydana na podstawie dokładnego badania dokumentów rejestrowych firmy.

17 stycznia 2005
Informacje ogólne

Umowa o dofinansowanie rozbudowy szpitala podpisana

szpital_umowa.jpg

W ubiegłą środę (12 stycznia 2005 roku), jako jeden z pierwszych, starosta jarociński podpisał umowę z wojewodą wielkopolskim o dofinansowanie projektu "Modernizacji Szpitala Powiatowego w Jarocinie". Mogą więc pełną parą ruszyć prace związane z przeprowadzeniem przetargu na tę inwestycję.

17 stycznia 2005
Informacje ogólne

Przedsiębiorco! Jeżeli masz wątpliwości złóż wniosek o pisemną interpretację przepisów

Od 1 stycznia 2005r. - zgodnie z art. 10 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, "przedsiębiorca może złożyć wniosek o wydanie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania przepisów, z których wynika obowiązek świadczenia przez przedsiębiorcę daniny publicznej, w jego indywidualnej sprawie". W praktyce oznacza to, iż przedsiębiorcy mogą składać wnioski do urzędów skarbowych o interpretację prawa podatkowego.

13 stycznia 2005
Informacje ogólne

Medale za Zasługi dla Obronności Kraju

medale_wku2005_1.jpg

Złote i srebrne medale za Zasługi dla Obronności Kraju otrzymali rodzice z terenu powiatu jarocińskiego, których co najmniej trzech synów pełniło służbę wojskową. 11 stycznia 2005 roku medale przyznane przez Ministra Obrony Narodowej wręczyli płk Andrzej Krupiński - komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kaliszu oraz starosta jarociński - Sławomir Wąsiewski.

13 stycznia 2005
×