otwórz widżet facebooka

Aktualności

Informacje ogólne

Rocznica uchwalenia Konstytucji

W 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, władze samorządowe, służby mundurowe, harcerze, przedstawiciele lokalnych instytucji i organizacji, w asyście pocztów sztandarowych kombatantów i szkół złożyli kwiaty pod pomnikiem w Parku im. mjr. Zbigniewa Ostroroga-Gorzeńskiego.

04 maja 2017
Informacje ogólne

Cała prawda o jarocińskim szpitalu

- Brak właściwego zarządzania i przede wszystkim brak nadzoru właścicielskiego nad działalnością spółki w ciągu ostatnich kilku lat, to przyczyny bardzo złej kondycji Szpitala Powiatowego w Jarocinie Sp. z o. o. – stwierdza Członek Zarządu Powiatu Jarocińskiego Stanisław Martuzalski. Wyniki zewnętrznego audytu zleconego przez nowy zarząd szpitala nie pozostawiają złudzeń – spółka jest w bardzo złej kondycji finansowej.

04 maja 2017
Informacje ogólne

Absolwenci odebrali świadectwa

W piątek, 28 kwietnia absolwenci szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Jarocińskiego odebrali świadectwa ukończenia szkoły. W szkołach odbyły się okolicznościowe uroczystości, w których uczestniczyli przedstawiciele władz powiatu.

02 maja 2017
Informacje ogólne

Szerokopasmowy Internet

27 kwietnia w siedzibie Starostwa Powiatowego w Jarocinie odbyło się spotkanie przedstawicieli zespołu do spraw cyfryzacji oraz informatyzacji Starostwa Powiatowego w Jarocinie oraz kierowników powiatowych jednostek organizacyjnych z przedstawicielką firmy INEA S.A. odnośnie możliwości korzystania z Internetu szerokopasmowego.

28 kwietnia 2017
Informacje ogólne

Święto jarocińskiego batalionu

Dziś w jarocińskich koszarach odbyły się obchody 72. jubileuszu powstania jarocińskiej jednostki wojskowej. Uroczystość była również okazją do pożegnania „starego” i powitania „nowego” dowódcy batalionu.

28 kwietnia 2017
Informacje ogólne

Światowy Dzień Inwalidy

Dziś, w sali Jarocińskiego Ośrodka Kultury odbyły się uroczyste obchody Światowego Dnia Inwalidy. Święto było okazją do wyróżnienia medalami i dyplomami osób zasłużonych dla Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Jarocinie.

27 kwietnia 2017
Informacje ogólne

IV Turniej Klas Policyjnych

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie był organizatorem IV Turnieju Klas Policyjnych im. asp. Jana Kubiaka. Wydarzenie miało nie tylko charakter sportowej rywalizacji, ale przede wszystkim było wyrazem pamięci o funkcjonariuszach policji, więźniach Ostaszkowa zamordowanych przez Rosjan w 1940r.

25 kwietnia 2017
Informacje ogólne

Długie weekendy w PUP

Informujemy, że 2 maja, 16 czerwca i 14 sierpnia 2017 r. są dniami wolnym od pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Jarocinie.

24 kwietnia 2017
Informacje ogólne

Wystawa w Dobrzycy

220 lat temu, we włoskim miasteczku Reggio Emilia, powstały słowa „Mazurka Dąbrowskiego”, które odtąd towarzyszyły Polsce i Polakom we wszystkich – dobrych i złych - momentach narodowych dziejów, stając się w końcu 90 lat temu hymnem państwowym. Uczczenie obu tych rocznic stawia sobie za cel najnowsza wystawa czasowa Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy "Józef Wybicki i jego czasy. Hymn. Legiony. Księstwo Warszawskie".

24 kwietnia 2017
Informacje ogólne

35 tys. zł na rewitalizację parku

Powiat Jarociński pozyskał kolejną – drugą dotację na wsparcie realizacji przedsięwzięcia pn. „Rewaloryzacja parku zabytkowego w Kotlinie-etap II”. Zadanie będzie współfinansowane z budżetu powiatu jarocińskiego i środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

24 kwietnia 2017
Informacje ogólne

Powiatowi mistrzowie matematyki

Zespół Szkół Ogólnokształcących był organizatorem VI Powiatowego Konkursu Matematycznego. Wzięły w nim udział reprezentacje czterech szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu jarocińskiego.

20 kwietnia 2017
Informacje ogólne

Pojadą na praktyki do Niemiec

Od 2016 roku Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich, zatytułowany: „Zmieniasz swoją przyszłość sięgając po nowe”. Całość przedsięwzięcia realizowana jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER 2014-2020) na zasadach programu ERASMUS+.

12 kwietnia 2017
×