otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

EDM - zmiany na lepsze

Z dniem pierwszym stycznia szpital w Jarocinie planuje wprowadzenie Elektronicznej Dokumentacji Medycznej czyli tzw. EDM.

19 grudnia 2017
Informacje ogólne

Święta w szpitalu

Z myślą o swoich pacjentach, którzy muszą być hospitalizowani w czasie Świąt Bożego Narodzenia – w menu jarocińskiej lecznicy znajdą się wigilijne potrawy, a wszystkie oddziały odwiedzi duchowny.

15 grudnia 2017
Informacje ogólne

Święty Mikołaj przywiózł… samochód

Dzisiaj 14 grudnia br. Wicestarosta Mirosław Drzazga dokonał oficjalnego przekazania zakupionego minibusa dla Domu Opieki Społecznej im. Marii Kaczyńskiej w Kotlinie. Nowym samochodem przyjechał do DPS-u… sam Święty Mikołaj.

14 grudnia 2017
Informacje ogólne

Dzień Dawcy Szpiku w Jarocinie

"Z inicjatywy naszych uczniów 18 grudnia br. w ZSP nr 2 w Jarocinie odbędzie się we współpracy z Fundacją DKMS Dzień Dawcy Szpiku. W akcji może wziąć udział każda zdrowa pełnoletnia osoba" – informuje Wicedyrektor szkoły Dorota Gromada

14 grudnia 2017
Informacje ogólne

Porozumienie w sprawie PKM podpisane

Kolej Metropolitarna rusza od 2018 Powiat Jarociński oraz Powiat Poznański, Powiat Średzki, Miasto Poznań, Gmina Kórnik, Gmina Jarocin, Gmina Środa Wielkopolska, Gmina Krzykosy i Gmina Nowe Miasto nad Wartą zadeklarowały udział w projekcie Poznańskiej Kolei Metropolitarnej. Porozumienie zawarto oficjalnie dzisiaj w Poznaniu, w imieniu Powiatu Jarocińskiego porozumienie podpisał Starosta Jarociński Teodor Grobelny i Wicestarosta Mirosław Drzazga, a Zarząd Województwa Wielkopolskiego reprezentował Wojciech Jankowiak – Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

11 grudnia 2017
Informacje ogólne

Spotkanie ze Świętym Mikołajem

Wczoraj 6 grudnia br. dzieci pracowników Starostwa Powiatowego w Jarocinie spotkały się ze Świętym Mikołajem...

08 grudnia 2017
Informacje ogólne

Konsultacje społeczne

Starosta Jarociński ogłasza konsultacje projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie ustalenia trybu udzielania i rozliczania dotacji z budżetu powiatu jarocińskiego dla szkół i placówek niepublicznych prowadzonych na terenie powiatu jarocińskiego oraz trybu i zakresu kontroli prawidłowości ich pobrania i wykorzystania.

04 grudnia 2017
Informacje ogólne

Audycja radiowa Wieści Powiatu Jarocińskiego

W każdy ostatni piątek miesiąca na antenie Radia Elka o godz. 11.30 ukazuje się wywiad o aktualnych sprawach i działalności Starostwa Powiatowego w Jarocinie w ramach audycji - "WIEŚCI POWIATU JAROCIŃSKIEGO".

27 listopada 2017
Informacje ogólne

Forum Sołtysów

W ostatni piątek w Jarocinie odbyło się „Forum Sołtysów” z udziałem m.in.: Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego, Starosty Jarocińskiego Teodora Grobelnego czy Radnego Sejmiku Wojewódzkiego Jana Grześka.

27 listopada 2017
Informacje ogólne

Rewaloryzacja Parku Zabytkowego w Kotlinie II etap

W kotlińskim parku zakończył się drugi etap prac związanych z rewaloryzacją. Otoczenie parku wzbogaciło się o ponad 2 tysiące krzewów m.in.: jaśminowce, krzewuszki, hortensje, lilaki, pęcherznicę kalinolistną, irgę oraz śnieguliczkę.

22 listopada 2017
Informacje ogólne

Poznańska Kolej Metropolitalna

17 listopada w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu Wicemarszałek Województwa Wojciech Jankowiak i Jan Grabkowski, Starosta Poznański - przedstawili informacje na temat zaawansowania prac nad projektem Poznańskiej Kolei Metropolitalnej (PKM) w spotkaniu uczestniczył także Starosta Jarociński Teodor Grobelny.

21 listopada 2017
Informacje ogólne

Starosta w Europarlamencie

Starosta Jarociński Teodor Grobelny wraz z delegacją samorządów województwa wielkopolskiego przebywał z wizytą w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

15 listopada 2017
×