otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Rozlicz PIT w Bibliotece

21 kwietnia w godzinach 16.00-18.00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Jarocin – filia nr 1 „Pod Ratuszem” zostanie udostępnione stanowisko komputerowe, gdzie mieszkańcy będą mogli wypełnić swoje rozliczenie roczne oraz wysłać PIT przez Internet. Zainteresowani będą mogli również skorzystać z porad pracowników Urzędu Skarbowego w Jarocinie.

31 marca 2017
Informacje ogólne

Konsultacje społeczne

Starosta Jarociński ogłasza konsultacje projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie ustalenia trybu udzielania i rozliczania dotacji z budżetu powiatu jarocińskiego dla szkół i placówek niepublicznych prowadzonych na terenie powiatu jarocińskiego oraz trybu i zakresu kontroli prawidłowości ich pobrania i wykorzystania.

30 marca 2017
Informacje ogólne

II Jarmark Wielkanocny Żerków 2017

Już w najbliższą niedzielę, 2 kwietnia w żerkowskim amfiteatrze odbędzie się II Jarmark Wielkanocny. W trakcie imprezy będzie można bliżej zapoznać się z tradycjami Świąt Wielkiej Nocy.

30 marca 2017
Informacje ogólne

Poznali prawa konsumentów

Młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie w minionym tygodniu uczestniczyła w spotkaniu z Powiatowym rzecznikiem Praw Konsumentów, Hubertem Olejniczakiem.

29 marca 2017
Informacje ogólne

Zgłoś swój obiekt turystyczny do konkursu

Ruszyła XI edycja „Konkursu na najlepszy obiekt turystki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce”, organizowanego przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego.

28 marca 2017
Informacje ogólne

Kolejne pieniądze dla Powiatu Jarocińskiego

Samorząd powiatowy pozyskał kolejne środki z funduszy unijnych, tym razem ponad 2,2 mln zł przeznaczone zostanie na modernizację obecnych rejestrów ewidencji gruntów oraz budynków na terenie powiatu jarocińskiego.

27 marca 2017
Informacje ogólne

Wiosna w naszych szkołach

Marek Grechuta, czekając na wiosnę, śpiewał „Wiosna, wiosna, wiosna, ach to Ty…”. Chodź za oknami jeszcze ponuro, to uczniowie szkół świętowali pierwszy dzień wiosny z uśmiechami na twarzach.

24 marca 2017
Informacje ogólne

Nowe nasadzenia wzdłuż powiatowych dróg

Na terenie powiatu jarocińskiego przybywa drzew i krzewów. W ubiegłym roku na nowe nasadzenia wzdłuż dróg powiatowych wydatkowano około 40 tysięcy złotych. Zasadzono niemalże 600 młodych drzewek.

23 marca 2017
Informacje ogólne

Granty z powiatu

Ponad 175 tys. zł z budżetu powiatu jarocińskiego w tym roku wesprze działalność organizacji pożytku publicznego.

21 marca 2017
Informacje ogólne

Ekologiczny Powiat

„CO I ILE NA SKŁADOWISKO?” to hasło XVII edycji powiatowego konkursu proekologicznego „Śmieciom – STOP!”.

21 marca 2017
Informacje ogólne

Kolejna inwestycja drogowa

Już niebawem rozpocznie się realizacja największej inwestycji powiatu jarocińskiego zaplanowanej w bieżącym roku. W ramach pierwszego etapu zadania, którego realizacja połączy Żerków z Dobieszczyzną, w tym roku przebudowane zostanie niemalże 6 km drogi oraz powstanie 2-kilometrowa ścieżka rowerowa.

21 marca 2017
Informacje ogólne

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Olimpijskiej

Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie był organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Olimpijskiej, który odbył się 17 marca. Jarocińska placówka gościła u siebie uczniów z Ostrzeszowa, Borzęcinka, Pleszewa oraz Krotoszyna.

20 marca 2017
×