Długie weekendy w PUP

Informujemy, że 2 maja, 16 czerwca i 14 sierpnia 2017 r. są dniami wolnym od pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Jarocinie.

24 kwietnia 2017

35 tys. zł na rewitalizację parku

Powiat Jarociński pozyskał kolejną – drugą dotację na wsparcie realizacji przedsięwzięcia pn. „Rewaloryzacja parku zabytkowego w Kotlinie-etap II”. Zadanie będzie współfinansowane z budżetu powiatu jarocińskiego i środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

24 kwietnia 2017

Powiatowi mistrzowie matematyki

Zespół Szkół Ogólnokształcących był organizatorem VI Powiatowego Konkursu Matematycznego. Wzięły w nim udział reprezentacje czterech szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu jarocińskiego.

20 kwietnia 2017

Pojadą na praktyki do Niemiec

Od 2016 roku Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich, zatytułowany: „Zmieniasz swoją przyszłość sięgając po nowe”. Całość przedsięwzięcia realizowana jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER 2014-2020) na zasadach programu ERASMUS+.

12 kwietnia 2017

Urodziny Generała

W miniony piątek, w Mieszkowie uroczyście uczczono 143 rocznicę urodzin generała Stanisława Taczaka, pierwszego dowódcy Powstania Wielkopolskiego.

10 kwietnia 2017

Rocznica zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej

Dziś przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, kombatanci oraz uczniowie uczcili pamięć Polaków zamordowanych 77 lat temu w Katyniu oraz pamięć ofiar katastrofy samolotu prezydenckiego z 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem.

10 kwietnia 2017

Świąteczne śniadanie

Starosta Jarociński wraz z kadrą pracowniczą i podopiecznymi Warsztatu Terapii Zajęciowej w Jarocinie zasiadł do wspólnego śniadania wielkanocnego.

06 kwietnia 2017

Wiedzą wszystko o Straży Pożarnej

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie była organizatorem eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, w którym uczestniczyli uczniowie szkół z terenu powiatu jarocińskiego.

04 kwietnia 2017

Nie bądź obcy dla autyzmu!

Dziś ulicami naszego miasta przeszedł Niebieski Marsz zorganizowany przez społeczność Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie z okazji obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Niebieskie baloniki, elementy odzieży, a przede wszystkim obecność na wydarzeniu to symbol solidarności z osobami z autyzmem.

03 kwietnia 2017

Statystyczny sukces uczennic „Jedynki”

Reprezentantki Technikum Ekonomicznego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie odniosły sukces w Międzynarodowym Konkursie Umiejętności Statystycznych.

03 kwietnia 2017

Rozlicz PIT w Bibliotece

21 kwietnia w godzinach 16.00-18.00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Jarocin – filia nr 1 „Pod Ratuszem” zostanie udostępnione stanowisko komputerowe, gdzie mieszkańcy będą mogli wypełnić swoje rozliczenie roczne oraz wysłać PIT przez Internet. Zainteresowani będą mogli również skorzystać z porad pracowników Urzędu Skarbowego w Jarocinie.

31 marca 2017

Konsultacje społeczne

Starosta Jarociński ogłasza konsultacje projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie ustalenia trybu udzielania i rozliczania dotacji z budżetu powiatu jarocińskiego dla szkół i placówek niepublicznych prowadzonych na terenie powiatu jarocińskiego oraz trybu i zakresu kontroli prawidłowości ich pobrania i wykorzystania.

30 marca 2017