otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Czas Studniówek

Studniówki 2016 już się rozpoczęły...

15 stycznia 2016
Informacje ogólne

Mechanicy wysoko w rankingu "Perspektyw"

„Perspektywy” opublikowały swój doroczny ranking szkół. Uczniowie technikum mechanicznego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie doskonale zdali egzaminy zawodowe i znaleźli się na 10 miejscu w ogólnopolskim rankingu zawodów. W Polsce do egzaminu przystąpiło 5441 uczniów, a egzamin zdało 67% z nich.

15 stycznia 2016
Informacje ogólne

Pierwszy quest w Żerkowie

W Żerkowie powstał pierwszy Quest, czyli unowocześniona gra terenowa częściowo łącząca w sobie elementy podchodów i gier harcerskich. Wyznaczono nieoznakowany szlak, na trasie którego należy rozwiązać zagadki, aby odgadnąć hasło.

15 stycznia 2016
Informacje ogólne

Rajd śladami Powstania Wielkopolskiego

Działające w Zespole Szkół Specjalnych Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne dla uczczenia 97. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego zorganizowało pieszy rajd śladami miejsc upamiętniających Powstanie.

14 stycznia 2016
Informacje ogólne

Jarocińska rewolucja 1918

13 stycznia 2016 r. w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu odbędzie się wykład pt. „Jarocińska rewolucja 1918 roku, u progu Powstania Wielkopolskiego 1918 r.” Prelekcję wygłosi Andrzej Gogulski, historyk regionalista, pisarz i publicysta z Jarocina. Jego artykuły o tematyce historycznej ukazują się między innymi w Gazeta Jarocińska.

12 stycznia 2016
Informacje ogólne

Jarocin Festiwal - tańsze karnety dla mieszkańców powiatu

70 złotych – zaledwie tyle zapłacą wszyscy mieszkańcy powiatu jarocińskiego za trzydniowy karnet na Jarocin Festiwal 2016! To pierwsza tego rodzaju oferta w historii tego kultowego wydarzenia. Już teraz wiadomo, że tegoroczna impreza przyciągnie do Wielkopolski tłumy fanów ciężkiego brzmienia. Line-up nadchodzącej edycji zapowiada się ekscytująco! W Jarocinie wystąpią m.in. formacje: Slayer oraz Five Finger Death Punch. A to dopiero początek ogłoszeń! Promocyjna sprzedaż karnetów już ruszyła.

08 stycznia 2016
Informacje ogólne

Dogoterapia dla dzieci

Dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie od miesiąca uczestniczą w kolejnych zajęciach, w trakcie których rozwijają się poprzez kontakt ze zwierzętami, raz w tygodniu dzieci odwiedza wykwalifikowana terapeutka z psem.

08 stycznia 2016
Informacje ogólne

Nietypowi goście w Zespole Szkół Specjalnych

Niemałe zamieszanie miało miejsce w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie. Wszystko za sprawą wizyty nietypowych gości. To Versace i Companiero - alpaki. Specjalnie wyselekcjonowane osobniki, wykazujące chęć obcowania z człowiekiem wykorzystywane są do zajęć alpakoterapii.

07 stycznia 2016
Informacje ogólne

Bezpłatna pomoc prawna od stycznia

Od 4 stycznia 2016 r. Powiat Jarociński w porozumieniu z samorządami gminnymi świadczy nieodpłatną pomoc prawną dla mieszkańców. W Jarocinie, Jaraczewie, Kotlinie i Żerkowie zostały uruchomione punkty nieodpłatnej pomocy prawnej.

4 stycznia 2016r.
Informacje ogólne

Spotkanie z biskupem

Coroczne spotkanie z biskupem kaliskim Edwardem Janiakiem przyciągnęło do jarocińskiego ratusza licznie przybyłych przedstawicieli duchowieństwa, władz samorządowych, związków kombatanckich oraz innych lokalnych organizacji i instytucji.

04 stycznia 2016
Informacje ogólne

Uczcili Powstańców

Delegacje samorządowców powiatu i gminy Jarocin, przedstawiciele służb mundurowych i organizacji społecznych oraz mieszkańcy uczcili 97. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego w trakcie uroczystości w Mieszkowie i Jarocinie.

27 grudnia 2015
Informacje ogólne

Szkoła zawodowa jest fajna

W ramach programu „Szkoła zawodowa jest fajna” w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie gościli uczniowie gimnazjaliści z Zespołu Szkół z Cielczy. Młodzież miała możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy w różnych zawodach. Dzięki tej lekcji gimnazjaliści będą mogli świadomie wybrać swoją drogę zawodową.

22 grudnia 2015
×