otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Polsko - niemiecka współpraca

Uczniowie ZSP nr 1 w Jarocinie gościli niemieckich kolegów ze szkoły Kinzig - Schule z miejscowości Schlüchtern. W czasie spotkania omówiono plan współpracy młodzieży na najbliższe lata. Kolejną wizytę, tym razem już w szkole niemieckiej, zaplanowano na kwiecień przyszłego roku.

23 kwietnia 2013
Informacje ogólne

Zamknięty most w Nowym Mieście - uwaga! objazdy!

Wczoraj wieczorem zamknięto most na Warcie w Nowym Mieście (powiat średzki). Ruch na drodze krajowej nr 11 jest utrudniony. Kierowcy jadący od strony Jarocina, mogą ominąć zamknięty most, skręcając w Klęce w stronę Książa Wielkopolskiego, dalej do Śremu i drogą 434 do Kórnika.

23 kwietnia 2013
Informacje ogólne

Światowy Dzień Książki

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Data ta wybrana została jako symboliczna dla literatury światowej. W tym dniu w roku 1616 zmarli Miguel de Cervantes, William Szekspir i historyk peruwiański Inca Garcilaso de la Vega

23 kwietnia 2013
Informacje ogólne

Na wiaduktach praca wre

Od kilkunastu dni pogoda sprzyja powiatowej inwestycji realizowanej przy ul. Powstańców Wielkopolskich w Jarocinie. Dwa wiadukty - bo o nich mowa - rosną w oczach. Drogowcy zapowiadają, że prace zakończone zostaną do 30 czerwca tego roku. Inwestycja realizowana przez powiat kosztuje ponad 12 mln zł. Połowę środków samorząd powiatu pozyskał z budżetu państwa.
Zobaczcie zdjęcia
www.facebook.com/media/set/?set=a.204972629653711.1073741840.100004229264217&type=1&l=4111e11ad7

22 kwietnia 2013
Informacje ogólne

Wykazali się wiedzą o powstaniu

Reprezentacja ZSP nr 1 w Jarocinie zajęła trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie poświęconym powstaniu wielkopolskiemu. Organizatorem konkursu były: Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Poznaniu i Stowarzyszenie GrDupa Rekonstrukcji Historycznej „3 Bastion Grolman”.

22 kwietnia 2013
Informacje ogólne

Sukces elektryków z "Dwójki"

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie zajęli wysokie – czwarte miejsce w konkursie dotyczącym nowatorskich rozwiązań w zakresie oszczędzania energii elektrycznej. Finałowa rozgrywka miała miejsce w Gdańsku.

19 kwietnia 2013
Informacje ogólne

Zagłosuj na najsympatyczniejszą szkołę

Na portalu Jarocin.Naszemiasto.pl trwa plebiscyt na najsympatyczniejszą szkołę z terenu gminy Jarocin. W plebiscycie bierze udział jedenaście placówek. Już teraz możesz zagłosować na swoją szkołę.

19 kwietnia 2013
Informacje ogólne

Spotkanie polsko - niemieckie

Uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach spotkali się z młodzieżą niemiecką z terenu Brandenburgii. Wspólnie wzięli udział w warsztatach i zajęciach sportowo – rekreacyjnych. Do spotkania doszło na początku kwietnia w Centrum Wypoczynkowym KiEZ w Arendsee.

18 kwietnia 2013
Informacje ogólne

Ekonomiści na Targach Nauki

Ekonomiści z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie uczestniczyli w Festiwalu Nauki i Sztuki, który odbył się w Poznaniu. To  akademickie święto zorganizowano już po raz szesnasty w ramach Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, a patronat nad nim objęło Kolegium Rektorów Miasta Poznania.

17 kwietnia 2013
Informacje ogólne

Cudze chwalicie, swego nie znacie

Uczniowie II klasy Gimnazjum im. UNICEF w Jarocinie opracowali Przewodnik turystyczny po Ziemi Jarocińskiej. Zatytułowali go „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. W informatorze można znaleźć propozycje tras ciekawych wycieczek po Ziemi Jarocińskiej oraz savoir-vivre młodego turysty.  

17 kwietnia 2013
Informacje ogólne

Z dziekanem o współpracy

Wicestarosta Mirosław Drzazga spotkał się w Poznaniu z dziekanem Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM prof. dr hab. Tadeuszem Wallasem. Włodarz powiatu i szef Wydziału UAM-u podjęli rozmowy dotyczące współpracy uczelni z jarocińskimi szkołami ponadgimnazjalnymi.

15 kwietnia 2013
Informacje ogólne

Jarociniacy na Festiwalu Nauki i Sztuki

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie wzięli udział w Festiwalu Nauki i Sztuki.  XVI już Festiwal odbył się na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa poznańskiego UAM.

15 kwietnia 2013
×