XVII Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne

4 lipca rozpoczynają się kolejne Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne. W tym roku zobaczymy zespoły z Hiszpanii, Rumunii, Macedonii, Czech i Polski.

Spotkanie dla przedsiębiorców

SPOTKANIE INFORMACYJNE W ZAKRESIE WSPARCIA EKSPORTU „Co eksporter wiedzieć powinien?”

Energia odnawialna - pokaz w Tarcach

Specjalnie dla uczniów Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych firma Lumen Technik przygotowała pokaz nowoczesnego sprzętu grzewczego i do produkcji energii elektrycznej. Mobilne laboratorium zamontowane na przystosowanej do tego celu przyczepie samochodowej przybyło do Tarc w czwartek - 12.06.2014 by uczniowie poszczególnych klas, grupami mogli zapoznać się z nowoczesnymi technologiami wytwarzania energii.

Olimpijczyk ze szkoły w Tarcach

Mateusz Mikołajczak, uczeń trzeciej klasy technikum agrobiznesu w Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach, został laureatem XXXVIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, która w tym roku odbyła się w Nawojowej w powiecie nowosądeckim. W rywalizacji uczestniczyło 222 uczniów z całego kraju.

Zarząd Powiatu otrzymał absolutorium

Rada Powiatu Jarocińskiego udzieliła wczoraj absolutorium Zarządowi Powiatu.

Pracowite targi w Marszewie

Powiat Jarociński promował się na Letnich Targach Rolno - Ogrodniczych w Marszewie. Stoisko przygotowane przy współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających.

Starostwo z Gwiazdą szeryfa

Starostwo Powiatowe w Jarocinie otrzymało jedną z sześciu Gwiazd Szeryfa Praw Dziecka. Odznaczenie przyznano za decyzje i podejmowane inicjatywy mające na celu poprawę losu oraz warunków funkcjonowania podopiecznych Zespołu Szkół Specjalnych.

Elizabeth Schwarzkopf wraca do Jarocina

Towarzystwo Muzyczne w Jarocinie im. Alfonsa Kowalskiego zaprasza na niezwykły koncert Pt. „Elizabeth Schwarzkopf wraca do Jarocina” zorganizowany w 99. rocznicę urodzin jednej z największych śpiewaczek XX wieku – urodzonej w Jarocinie. Niezwykłe jest także miejsce wydarzenia. Koncert odbędzie się w niedzielę 22 czerwca o godz. 18.00 na ulicy Wrocławskie przy kamienicy nr 7, w której mieszkali państwo Schwarzkopfowie i w której urodziła się Elizabeth. W razie niepogody koncert zostanie przeniesiony do kościoła pw. Św. Jerzego, w którym z kolei Elizabeth została ochrzczona.

Mamy Talent już w niedzielę

W najbliższą niedzielę na jarocińskim rynku odbędzie kolejna - szósta edycja festiwalu stowarzyszeń "Mamy talent". Podczas festiwalu swoje dokonania prezentować będą organizacje pozarządowe.

13 czerwca 2014

Kto opóźnia budowę sali w Mieszkowie?

Budowa sali gimnastycznej w Mieszkowie, to zdaniem starosty Mikołaja Szymczaka jedna z ważniejszych tegorocznych inwestycji Gminy Jarocin. Niestety opóźnia się ze względu na opieszałość burmistrza i podległej mu spółki Jarocin – Sport. 9 miesięcy potrzebował burmistrz na załatwienie formalności związanych z wydaniem decyzji umożliwiającej wycinkę drzew pod budowę inwestycji. Teraz sprawę scedował na starostę, który zajmuje się nią od niespełna 3 tygodni.

12 czerwca 2014

Wystawa "Wypędzeni 1939" w ramach projektu "Odkryj bohatera"

15 czerwca o godzinie 13.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie - pierwszym obozie wysiedleńczym - otwierta zostanie wystawa „Wypędzeni 1939”, na którą składa się ok. 400 fotografii i plakatów oraz innych materiałów dokumentujących deportacje Polaków z ziem wcielonych do III Rzeszy i inne prześladowania Polaków oraz Żydów na tych terenach.

12 czerwca 2014

Gimnazjaliści w starostwie

Młodzież z III klas gimnazjum w Cielczy odwiedziła dziś starostwo, by zapoznać się z zadaniami realizowanymi przez powiat i działalnością prowadzoną przez urząd.

10 czerwca 2014