otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Pomóż młodym rugbistom spełniać marzenia

Jak co roku, zachęcamy wszystkich do przekazania 1% podatku na młodych rugbistów Sparty Jarocin. Dzięki temu pieniądze trafią bezpośrednio do dzieci i młodzieży. W ten sposób spełnianie dziecięcych sportowych marzeń będzie dużo łatwiejsze.

19 stycznia 2015
Informacje ogólne

Mistrz u Starosty

Włodarz powiatu złożył gratulacje i życzenia kolejnych sukcesów świeżo upieczonemu mistrzowi Polski w kolarstwie przełajowym Bartoszowi Miklerowi.

19 stycznia 2015
Informacje ogólne

Silni i samorządni

Przedstawiciele organizacji pozarządowych, Jarocińskiej Rady Pożytku Publicznego, Starostwa Powiatowego, Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin, Muzeum Regionalnego w Jarocinie, Jarocińskiego Ośrodka Kultury oraz Wielkopolskiej Rady Koordynacyjnej spotkali się w celu wspólnego wypracowania oferty działań dla organizacji pozarządowych z terenu powiatu jarocińskiego. Spotkanie zorganizowano w ramach realizacji projektu „Silni i samorządni – wielkopolski Związek Organizacji Pozarządowych”.

15 stycznia 2015
Informacje ogólne

Mobilne punkty informacyjne

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jarocinie zaprasza wszystkich zainteresowanych pozyskaniem wsparcia ze środków Unii Europejskiej na bezpłatne konsultacje.

13 stycznia 2015
Informacje ogólne

Świadectwa dla inspektorów bhp

Już po raz ósmy w Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla słuchaczy kształcących się w Szkole Policealnej w Tarcach w zawodzie technik bezpieczeństwa i higieny pracy.

12 stycznia 2015
Informacje ogólne

Świąteczne kolędowanie w Jedynce

W ostatnim dniu zajęć szkolnych 2014 roku, przy symbolicznym świątecznym stole zakrytym białym obrusem zasiedli nauczyciele, pracownicy i uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, aby złożyć sobie życzenia i wspólnie kolędować.

12 stycznia 2015
Informacje ogólne

Konkurs ofert

Do końca stycznia podmioty zainteresowane realizacją zadań o charakterze pożytku publicznego w roku 2015 mogą zgłaszać się do konkursu ogłoszonego przez Powiat Jarociński.

09 stycznia 2015
Informacje ogólne

Pierwszy etap prac w Domu Pomocy Społecznej zakończony

W listopadzie 2014r. zakończył się pierwszy etap robót prowadzonych w Domu Pomocy Społecznej w Kotlinie. Część zadań sfinansowana została z pozyskanych przez Powiat Jarociński środków europejskich. Prace o wartości 1,9 mln zł obejmowały wykonanie m.in. robót budowlanych, termomodenizacyjnych oraz przyłączy kanalizacji deszczowej i sanitarnej.

08 stycznia 2015
Informacje ogólne

Spotkanie z Biskupem

Już tradycją stały się coroczne spotkania noworoczne mieszkańców z biskupem kaliskim. W spotkaniu, które odbyło się w jarocińskim ratuszu w niedzielę 4 stycznia, licznie uczestniczyli samorządowcy powiatu jarocińskiego.

08 stycznia 2015
Informacje ogólne

W Wigilię i Sylwestra do 13

24 grudnia 2014 roku, w Wigilię Świąt Bożego Narodzenia Starostwo Powiatowe w Jarocinie będzie czynne od godz. 8-13.

22 grudnia 2014
Informacje ogólne

Jarocinianki z pięknie nakrytym stołem

Alicja Grodzka oraz Agnieszka Perdziak - uczennice ZSP 1w Jarocinie z klas kształcących w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego zajęły trzecie miejsce w II Wielkopolskim Konkursie dla szkół ponadgimnazjalnych „Najpiękniejszy Stół Świąteczny”.

22 grudnia 2014
×