otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Za zmianą granic powiatu

Uczestnicy konsultacji społecznych jednogłośnie opowiedzieli się za zmianą granic  administracyjnych powiatu jarocińskiego. Konsultacje przeprowadzono 28 lutego w Sierszewie (gm. Żerków).

05 marca 2012
Informacje ogólne

Starostowie debatowali o oświacie i ratownictwie medycznym

Starosta Mikołaj Szymczak i wicestarosta Mirosław Drzazga wzięli udział w Konwencie Starostów Województwa Wielkopolskiego, który odbył się w Gnieźnie.

05 marca 2012
Informacje ogólne

Mój domowy regał z książkami

„Mój domowy regał z książkami” – pod takim hasłem Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin organizuje konkurs fotograficzny. Zadaniem uczestników jest przygotowanie fotografii, która w ciekawy, nietypowy sposób przedstawia regał z książkami. Zdjęcia należy dostarczyć do biblioteki w terminie do 31 marca 2012 roku. W maju tego roku prace zostaną zaprezentowane na specjalnej wystawie w holu Biblioteki Głównej w Pałacu Radolińskich. Więcej informacji na stronie www.bibliotekajarocin.pl.

05 marca 2012
Informacje ogólne

52. rocznica śmierci gen. Taczaka

W 52. rocznicę śmierci gen. Stanisława Taczaka złożono kwiaty pod jego pomnikiem w Mieszkowie.

05 marca 2012
Informacje ogólne

Uczcili pamięć "Żołnierzy wyklętych"

Przedstawiciele organizacji kombatanckich wraz z delegacjami samorządowców powiatu i gminy Jarocin oddali hołd wojskowym i osobom należących do służb cywilnych Polskiego Państwa Podziemnego. Uroczystość z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych zorganizowano 1 marca pod tablicą przy ul. Paderewskiego w Jarocinie, poświęconą „Mieszkańcom Ziemi Jarocińskiej uczestnikom walk z komunizmem i faszyzmem o wolną Polskę chwała 1939-1989”.

01 marca 2012
Informacje ogólne

Biuro Powiatowego Rzecznika Konsumentów nieczynne

Informujemy, że do 2 marca 2012r. Biuro Powiatowego Rzecznika Konsumentów będzie nieczynne. W sprawach pilnych można uzyskać bezpłatną poradę konsumencką pod nr telefonu 800 007 707 lub w Oddziałach Federacji Konsumentów: Poznań, ul. 27 grudnia 17/19 tel. 61  851-61-52; Kalisz ul. Skalmierzycka 10, tel. 62 501 90 37.

27 lutego 2012
Informacje ogólne

Rumuńscy bibliotekarze w Jarocinie

Grupa bibliotekarzy z Rumunii przebywała 22 lutego w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Jarocin. Goście odwiedzili Bibliotekę Główną z Oddziałem dla Dzieci oraz Filię w Witaszycach. Z rumuńskimi bibliotekarzami spotkał się również starosta Mikołaj Szymczak.

23 lutego 2012
Informacje ogólne

Medal za głośne czytanie

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin otrzymała medal w konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię „Cała Polska czyta dzieciom”. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi 26 marca 2012 w Teatrze Dramatycznym w Warszawie.

23 lutego 2012
Informacje ogólne

Co z tymi wiaduktami?

Powiat Jarociński stara się o dofinansowanie przebudowy wiaduktów na ul. Powstańców Wlkp. w Jarocinie. By zwiększyć szanse na pozyskanie środków z ministerstwa transportu, radni podjęli uchwałę o zmianie nazwy zadania. Czysto techniczna decyzja rady spowodowała niezrozumiałą dla mnie dyskusję o charakterze politycznym, wprowadzając w błąd mieszkańców – mówi starosta Mikołaj Szymczak podkreślając, że zmiana nazwy zadania wynikała z tego, że ministerstwo transportu, w którym powiat zabiega o dodatkowe środki, preferuje projekty obejmujące modernizację tzw. obiektów inżynieryjnych, a takimi są wiadukty.

22 lutego 2012
Informacje ogólne

Więcej konsultacji w PIFE

921 klientów skorzystało w 2011 roku z konsultacji przeprowadzonych przez pracowników Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich działającego w Starostwie Powiatowym w Jarocinie.

22 lutego 2012
Informacje ogólne

Prokuratura "prześwietli" byłego starostę

17 lutego 2012 roku starosta jarociński Mikołaj Szymczak złożył do Prokuratury Rejonowej w Jarocinie zawiadomienie o  możliwości popełnienia przestępstwa przez Stanisława Martuzalskiego, byłego starostę jarocińskiego. Podejrzenie dotyczy procedury zbywania nieruchomości położonej w Jarocinie, przy ul. Śródmiejskiej nr 9, na której znajduje się budynek bożnicy żydowskiej, wykorzystywany przez wiele lat, jako sala gimnastyczna jednej ze szkół zarządzanych przez samorząd powiatowy.

22 lutego 2012
×