otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Urząd Marszałkowski zmienił adres

Urzędu Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego oraz Sejmik Województwa Wielkopolskiego mają nową siedzibę.

14 lipca 2015
Informacje ogólne

Spichlerz w TVP

Zapraszamy na emisję odcinka programu „Piękniejsza Polska w UE”, który poświęcony jest Spichlerzowi Polskiego Rocka w Jarocinie na antenach TVP. Najbliższa emisja jutro - 15 lipca, o godz. 11.15 na antenie TVP Poznań.

14 lipca 2015
Informacje ogólne

Milcząca zgoda zamiast pozwolenia

Od 2 tygodni obowiązują nowe przepisy Prawa budowlanego. Mają one na celu uproszczenie i przyspieszenie procesu budowlanego dla większości inwestycji budowlanych. Co zatem zmieni się wraz z nowymi przepisami?

13 lipca 2015
Informacje ogólne

Rzecznik pomoże

Kupiłeś towar i nie jesteś z niego zadowolony? Chciałbyś go zwrócić, ale nie wiesz, jak? A może padłeś ofiarą "objazdowych" naciągaczy i szukasz pomocy?

13 lipca 2015
Informacje ogólne

Teraz ostrzeżenia o zagrożeniach na komórkę

Czy wiesz, że od 1 lipca 2015 możesz otrzymywać na komórkę SMS z ostrzeżeniami przed najważniejszymi lokalnymi zagrożeniami, takimi jak burze, upały, opady. A wszystko dzięki Regionalnemu Systemowi Ostrzegania...

10 lipca 2015
Informacje ogólne

Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne za nami

Wczorajszy koncert finałowy w Jarocinie zakończył XVIII Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne.

06 lipca 2015
Informacje ogólne

Uczniowie Rzemiosła dla Środowiska

Agnieszka Kujawa - uczennica Zespołu Szkół Ponagimnazjalnych nr 2 w Jarocinie zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plakatowym „UCZNIOWIE RZEMIOSŁA DLA ŚRODOWISKA”, zorganizowanym przez Związek Rzemiosła Polskiego.

06 lipca 2015
Informacje ogólne

Przed nami upalne dni

Przed nami kilka dni upałów. Jak zapowiada Biuro Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu, gorąco będzie do 8 lipca.

03 lipca 2015
Informacje ogólne

Plac budowy przekazany

Realizacja kolejnej powiatowej inwestycji już niedługo ułatwi życie kierowcom i przechodniom. Plac budowy został przekazany wykonawcy zadania Przedsiębiorstwu Robót Drogowych z Kalisza.

03 lipca 2015
Informacje ogólne

Folklorystyczne powitanie

Przedstawiciele zespołów folklorystycznych, m.in. ze Słowenii, Czech i Polski spotkali się dziś z władzami powiatu i gminy Jarocin inaugurując XVIII Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne.

03 lipca 2015
Informacje ogólne

Profilaktyczne badania nowotworowe

Informujemy, iż mieszkańcy powiatu jarocińskiego mogą skorzystać z bezpłatnych badań realizowanych w ramach programu profilaktyki nowotworów głowy i szyi, które finansowane są przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

03 lipca 2015
Informacje ogólne

Znamy wyniki matur w naszych szkołach

461 maturzystów ze szkół prowadzonych przez Powiat Jarociński może cieszyć się pozytywnym wynikiem na tegorocznej maturze. Zdawalność w naszych szkołach kształtuje się na poziomie 80,03 %. To wynik lepszy niż średnia krajowa (74%) i lepszy niż średnia w Wielkopolsce (72%). Gratulujemy!!!

02 lipca 2015
×