otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Zgłoś kandydata do nagrody starosty

Do końca grudnia można zgłaszać kandydatów do nagrody „Za zasługi dla Powiatu Jarocińskiego”. Dotychczas zaszczytne, honorowe wyróżnienie przyznane było w czterech kategoriach: gospodarka; oświata, kultura i sport; działalność społeczna oraz młody talent. W tym roku do grona zasłużonych dołączy osoba wyróżniona w nowej kategorii: rolnictwo.

12 października 2015
Informacje ogólne

Inwestycja odebrana

Droga z Brzostowa do Panienki została przebudowana zgodnie z planem. Dziś inwestor - samorząd powiatu jarocińskiego dokonał odbioru inwestycji.

12 października 2015
Informacje ogólne

Szpital podnosi standardy

Jarociński szpital ubiega się o akredytację Centrum Monitorowania Jakości będącego jednostką Ministerstwa Zdrowia. Akredytacja przede wszystkim wpłynie na podniesienie standardu jarocińskiej lecznicy poprzez poprawę jakości pracy i świadczonych usług medycznych.

09 października 2015
Informacje ogólne

Dołącz do drużyny SuperW

Chcesz zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki. Dołącz do jarocińskiej drużyny SuperW!

09 października 2015
Informacje ogólne

Trzeba inwestować w lokalnych przedsiębiorców

Potrzebny nam inwestor, ale nie możemy zapominać o naszych lokalnych przedsiębiorcach - uważa starosta Bartosz Walczak, który spotkał się dziś z właścicielami kilku firm współpracujących z Powiatowym Urzędem Pracy w Jarocinie.

06 października 2015
Informacje ogólne

Dzień muzyki w Tarcach i Jarocinie

Od 1975 roku - 1 października na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Muzyki. W akcję od 15 lat włącza się Zespół Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach, gdzie co roku organizowane są koncerty.

05 października 2015
Informacje ogólne

Urodziny Biblioteki

Jarocińska biblioteka kończy 70 lat. W związku z tym w niedzielę - 18 października bibliotekarki zapraszają wszystkich swoich czytelników, sympatyków i przyjaciół na urodziny.

02 października 2015
Informacje ogólne

Spotkanie autorskie z Elżbietą Cherezińską

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Elżbietą Cherezińską i promocję książki "Turniej cieni". Spotkanie odbędzie się 10 października o godz. 16 w Pałacu Radolińskich (sala kominkowa).

02 października 2015
Informacje ogólne

Uwaga na syreny alarmowe

W dniach 13-15 października 2015 r. odbędzie się ćwiczenie RENEGADE z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności. Nadane mogą być sygnały alarmowe (syrena) oznaczające ogłoszenie alarmu oraz odwołanie alarmu.

01 października 2015
Informacje ogólne

Starosta z interwencją w Golinie

Mieszkańcy Goliny skarżą się na firmę, która buduje światłowód w pasie drogi powiatowej - ul. Wolności w Golinie. Starosta Bartosz Walczak interweniuje, chcąc by firma w ramach rekompensaty zamontowała na drodze próg zwalniający.

01 października 2015
Informacje ogólne

"Środa" dla szkół i uczelni

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jarocinie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Środa z Funduszami…”. Tym razem przedsięwzięcie skierowane jest do przedstawicieli szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz uczelni wyższych.

29 września 2015
Informacje ogólne

Powiat i gmina zabiegają o łącznik

1,6 kilometra drogi, dwa wiadukty nad liniami kolejowymi, ronda i ścieżka rowerowa – tak wyglądać ma nowa mini obwodnica, która połączy drogi krajowe nr 11 i 12.

29 września 2015
×