otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Powiat wywalczył "Orlika"

Jeszcze w tym roku przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie powstanie kompleks boisk sportowych. Na realizację tego zadania Powiat Jarociński pozyskał blisko 700 tys. zł.


28 stycznia 2009
Informacje ogólne

OGŁOSZENIE STAROSTY JAROCIŃSKIEGO

z dnia 7 stycznia 2009r.

w sprawie możliwości zgłaszania kandydatów na członków
Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych

Na podstawie art. 44 c ust. 2 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych ( Dz. U. z 2008r. Nr 14, poz. 92) oraz § 9 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 25 marca 2003r. w sprawie organizacji oraz trybu działania wojewódzkich i powiatowych społecznych rad do spraw osób niepełnosprawnych ( Dz. U. Nr 62, poz. 560), informuję o możliwości zgłaszania kandydatów na członków Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych.

27 stycznia 2009
Informacje ogólne

"Statystyka mnie dotyka"

Uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie (Malwina Kuberka, Beata Kowalska, Ewelina Łączna) pod nadzorem mgr Urszuli Wyremblewskiej Korzyniewskiej odniosły zwycięstwo w Wielkopolskim Konkursie „Statystyka mnie dotyka”, zorganizowanym z okazji 90-lecia Głównego Urzędu Statystycznego.  Organizatorzy Konkursu postawili przed uczestnikami trudne zadania, oczekując od nich nie tylko wiedzy teoretycznej o historii i bieżącej działalności GUS, ale także interpretacji wynikowych informacji statystycznych oraz wnioskowania na ich podstawie o  koniecznych działaniach społecznych i  gospodarczych. W konkursie startowało 39 zespołów z województwa wielkopolskiego. Uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 wyprzedziły Zespół Szkół Ekonomicznych w Poznaniu oraz Ostrowie Wielkopolskim.  Za zajęcie pierwszej lokaty otrzymały indywidualnie cyfrowe aparaty fotograficzne. Nagrodą dla szkoły było pełne wydanie najnowszych roczników statystycznych. Rozdanie nagród odbyło się 23 stycznia w auli Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu podczas III Otwartego Seminarium Naukowego z okazji jubileuszu 90- lecia Głównego Urzędu Statystycznego.

26 stycznia 2009
Informacje ogólne

Nauczyciele grali w "kosza"

Reprezentacja Powiatu Jarocińskiego zajęła trzecie miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski Nauczycieli w piłce koszykowej. Zawody rozegrane zostały w przedostatni dzień 2008 roku w Gnieźnie. Mistrzami Wielkopolski Nauczycieli zostali reprezentanci z Kłecka, którzy wygrali wszystkie swoje pojedynki.

22 stycznia 2009
Informacje ogólne

"Ogólniak" XXI wieku

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie wzbogacił się o nowe pomoce dydaktyczne: dwie tablice interaktywne i dwa wizualizery.
Nowoczesne urządzenia "wypróbował" starosta jarociński Stanisław Martuzalski.


20 stycznia 2009
Informacje ogólne

Starosta na konwencie

Starosta Stanisław Martuzalski uczestniczył w kolejnym posiedzeniu Konwentu Starostów Województwa Wielkopolskiego. Tym razem włodarze powiatów spotkali się w Wągrowcu. Z uwagi na poruszaną tematykę, w konwencie uczestniczyli także Dyrektorzy Powiatowych Zarządów Dróg.

15 stycznia 2009
Informacje ogólne

Dofinansowanie dla szpitala

Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Jarocinie znalazł się na liście samorządowych szpitali, które mają otrzymać rządowe dofinansowanie w ramach programu wieloletniego na lata 2007-2009 „Wzmocnienie Bezpieczeństwa Zdrowotnego Obywateli”. Średnio do jednego szpitala trafi ok. 265 tys. zł.

15 stycznia 2009
Informacje ogólne

Czekając na przyjazd młodzieży z Białorusi

Uczniowie i opiekunowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie przygotowują się do przyjęcia grupy młodzieży z Białorusi. Na realizację projektu udało się pozyskać ponad 8,5 tys. Euro. Współpraca szkół jest jednym z elementów umowy podpisanej pomiędzy Powiatem Jarocińskim i Obwodem Stołbce.

09 stycznia 2009
Informacje ogólne

Jarociniacy w Mroczy

5 stycznia 2009 roku, w 90. rocznicę wydarzeń powstańczych, w Mroczy odsłonięto obelisk upamiętniający walkę i udział Polaków w Powstaniu Wielkopolskim 1918-1919. W uroczystości uczestniczyli m.in. wicestarosta jarociński Przemysław Musielak oraz burmistrz Jarocina Adam Pawlicki oddając tym samym hołd pierwszemu poległemu powstańcowi Ziemi Jarocińskiej – Feliksowi Łabędzkiemu, który zginął w bitwie pod Mroczą oraz kompanii jarocińskiej, która brała udział w tych walkach.

09 stycznia 2009
Informacje ogólne

Za Zasługi dla Obronności Kraju

8 stycznia w siedzibie starostwa wręczono medale „Za Zasługi dla Obronności Kraju”. Odznaczenia otrzymali rodzice, których co najmniej trzech synów odbyło służbę wojskową. Jeden z medali trafił w ręce emerytowanej urzędniczki Kazimiery Paterki, która wiele lat zawodowego życia poświęciła na pracę związaną z poborem młodych wojskowych.

08 stycznia 2009
Informacje ogólne

KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY

OSTRZEŻENIE o opadach marznących

Obszar: województwo lubuskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie
Przebieg: Z północy na południe przemieszcza się strefa opadów śniegu oraz lokalnie marznącej mżawki powodującej gołoledź. Wzrośnie prędkość wiatru do 25-35 km/h w porywach do 55 km/h powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.
Skutki: gołoledź; śliskość dróg, jezdni i chodników; utrudnienia komunikacyjne.

http://www.imgw.pl/wl/internet/zz/zagrozenia/ost_met.html


08 stycznia 2009
Informacje ogólne

Z nowym rokiem prężnym krokiem

7 stycznia w siedzibie starostwa odbyło się świąteczno – noworoczne spotkanie władz powiatu jarocińskiego z szefami jednostek podległych samorządowi powiatowemu. Było ono okazją do podsumowania minionego roku i nakreślenia perspektyw na rozpoczynający się rok 2009. Starosta Stanisław Martuzalski podziękował kierownikom szkół, placówek społeczno - oświatowych i innych instytucji realizujących zadania samorządu powiatowego za dobrą współpracę podkreślając, że na każdy sukces musi zapracować cała drużyna. Cieszę się, że udało nam się stworzyć zespół, który się uzupełnia i pomaga sobie rozwiązywać problemy.  Przed nami kolejny rok pracy, wierzę, że będzie on obfitował w jeszcze większe sukcesy – powiedział starosta Martuzalski.

07 stycznia 2009
×