Dzień Sybiraka w Jarocinie

17 września - dzień, w którym Armia Czerwona wkroczyła w 1939 r., na Kresy Wschodnie Rzeczypospolitej obchodzony jest jako Dzień Sybiraka. Z tej okazji delegacje organizacji kombatanckich, członkowie Związku Sybiraków oraz przedstawiciele władz samorządowych powiatu i gminy Jarocin złożyli kwiaty pod Krzyżem Martyrologii w Jarocinie.

23 września 2009

Lokale do wynajęcia

Zarząd Powiatu w Jarocinie informuje o możliwości wynajęcia na działalność administracyjno – biurową bądź usługową 11 lokali użytkowych o powierzchni od 8,86 m2 do 21,57 m2 (Jarocin, ul. Kościuszki 16). Miesięczna stawka czynszu najmu za 1 m2 - 15,00 zł + VAT. Szczegółowe informacje o lokalach można uzyskać w Wydziale Rozwoju Starostwa Powiatowego w Jarocinie (ul. Kościuszki 10 - pokój nr 102 lub telefonicznie pod numerem 062-747-19-83 lub 47-19-82) lub pobierz plik

22 września 2009

Tak daleko, a tak blisko

Niezwykła wyprawa – tak uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie podsumowują swój pobyt na Białorusi. Poznaliśmy kraj urzekających krajobrazów i pięknych ludzi. Warto było pokonać 800 kilometrów, żeby przeżyć wyjątkową przygodę – mówią.

22 września 2009

Smaki Powiatu Jarocińskiego

Niepowtarzalne smaki regionów prezentowane były podczas tegorocznych Targów Polagra Food, które odbyły się pomiędzy 14 a 17 września w Poznaniu. Wśród stoisk targowych wyróżniało się stoisko Powiatu Jarocińskiego zbudowane w stylu wiejskiej izby.

17 września 2009

Uzależnienia w fotografii

Każdy, kto ukończył 18 a nie przekroczył jeszcze 25 lat, mieszka bądź uczy się na terenie Wielkopolski może wziąć udział konkursie fotograficznym dotyczącym uzależnień. Konkurs pod hasłem: „Uzależnienia – nie bądź obojętny!” organizuje Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu i Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Masowe sprzątanie powiatu

Jak co roku, i tym razem - we wrześniu, będziemy mieli okazję przystąpić do wspólnego porządkowania środowiska. Masowe sprzątanie powiatu jarocińskiego - w ramach XVI edycji kampanii „Sprzątanie świata – Polska 2009” - odbędzie się 18 września.

Pieniądze na rozwój turystyki

Zarząd Województwa Wielkopolskiego ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie projektów, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, dla Działania 6.1  „Turystyka”  Schemat I „Infrastruktura turystyczna”. Szacunkowa wielkość kwoty przewidzianej do rozdysponowania w konkursie wynosi 22 000 000 Euro. W ramach konkursu dofinansowanie mogą otrzymać projekty związane z budową, rozbudową i modernizacją szeroko pojętej infrastruktury turystycznej znajdującej się na terenie województwa wielkopolskiego.

15 września 2009

Kolejny konkurs w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013

Niedźwiady do końca września

Trwają prace związane z przebudową drogi powiatowej w Niedźwiadach. Dzięki środkom zaoszczędzonym w przetargu oraz współpracy z gminą Jaraczewo zakres prac zostanie poszerzony o wybudowanie 120 metrowego odcinka chodnika. Kolejna powiatowa inwestycja na terenie gminy Jaraczewo ma być zrealizowana do końca września.

10 września 2009

Pamięć trwać będzie wiecznie

W minioną sobotę, 5 września mieszkańcy Ziemi Jarocińskiej oddali hołd bohaterom poległym w czasie II wojny światowej. Uroczystości z okazji 70. rocznicy wybuchu II wojny rozpoczęły się mszą św. w jarocińskim kościele ojców Franciszkanów.

08 września 2009

Dotacja na termomodernizację

Kolejny milion złotych z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-20013 jest w zasięgu ręki samorządowców powiatu jarocińskiego. Wniosek preselekcyjny złożony przez samorząd, a dotyczący dofinansowania prac termomodernizacyjnych obiektów zarządzanych przez powiat uzyskał wstępną akceptację Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

07 września 2009

Z rewizytą na Białorusi

Od 9 do 17 września w Gimnazjum nr 1 w Stołbcach będzie gościć 19 – osobowa grupa uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie.  Wymiana młodzieży jest jednym z elementów współpracy między Obwodem Stołbce a Powiatem Jarocińskim. Na przełomie marca i kwietnia tego roku młodzież z Gimnazjum nr  1 w Stołbcach i jarocińskiej „Dwójki” brała udział w projekcie „Tacy sami”, który otrzymał wsparcie finansowe z Komisji Europejskiej w ramach programu „Młodzież w działaniu”.  Młodzi Białorusini gościli wówczas w Jarocinie. Teraz przyszła pora na rewizytę.  Jest to pierwszy wyjazd młodzieży z Powiatu Jarocińskiego na Białoruś.  Uczniowie zwiedzą m. in. Mińsk, Mir oraz Nowogródek. Ponadto będą uczestniczyli w zajęciach integracyjnych oraz spróbują swoich sił podczas Dnia Sportu.

07 września 2009