otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Kolejne środki zewnętrzne trafią do Starostwa Powiatowego w Jarocinie

"Wykorzystaj swoją szansę" to tytuł projektu, na który powiat otrzymał dofinansowanie Wojewody Wielkopolskiego w ramach rządowego programu pod nazwą: "Aktywizacja i wspieranie jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych w zakresie udzielania uczniom pomocy o charakterze edukacyjnym".

Program skierowany jest do uczniów klas maturalnych, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej i mają kłopoty w nauce. W ramach projektu prowadzone będą dodatkowe zajęcia z wszystkich przedmiotów maturalnych i przedsiębiorczości. Oprócz tego dla uczestników programu zaplanowane są zajęcia sportowe dla rozładowania emocji i stresu oraz warsztaty uczące odpowiedniej prezentacji oraz asertywności.

21 czerwca 2006
Informacje ogólne

Program profilaktyki raka szyjki macicy

Czy wiesz, że co dziesiaty przypadek nowotworu u kobiet to nowotwór raka szyjki macicy? Byłoby ich o wiele mniej, gdyby kobiety regularnie poddawały się badaniu cytologicznemu. Wczesne wykrecie zmian przedrakowych to najpewniejszy sposób ich wyleczenia. Dlatego Wielkopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia
finansuje program profilaktyki raka szyjki macicy.
Teraz także mieszkanki powiatu jarocińskiego mogą poddać się bezpłatnym badaniom profilaktycznym.

21 czerwca 2006
Informacje ogólne

Paszport na wakacje

W związku ze wzomożonym ruchem turystycznym w okresie wakcji Referat ds. Obywatelskich i Administracji Starostwa Powiatowego w Jrocinie informuje, że druki wniosków na poszport można pobierać w Biurze Obsługi Klienta (parter). Wypełnione wnioski składać należy w Starostwie Powiatowym (Al. Niepodległośći 10 - 12, pokój nr 24). Czas oczekiwania na paszport wynosi 30 dni.   

20 czerwca 2006
Informacje ogólne

Akcja charytatywna w Domu Dziecka w Górze

gora.jpgPonad 150 pracowników stacji benzynowych PKN ORLEN wzięło udział w akcji charytatywnej na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Górze. Przyjechali z różnych miejsc Polski, by pomalować 4,5 tys. m2 ścian, odświeżyć płot wokół parku otaczającego budynek Domu Dziecka, położyć kostkę brukową wokół pałacu, w którym mieści się placówka, wreszcie - wybudować plac zabaw.
Słoneczna pogoda sprzyjała pracom remontowym, dlatego dzieci mogły skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych przez darczyńców na świeżym powietrzu. Był szybowiec, skoki na  bungee, wspinaczka, a wokół unosiła się przyjazna atmosfera.

16 czerwca 2006
Informacje ogólne

Forum "Bezpieczeństwo i porządek publiczny w samorządzie terytorialnym" rozpoczęte

forum1_1.jpgW dniu 13 czerwca o godz. 10:00 w Wielkopolskiej Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Jarocinie rozpoczęło się Ogólnopolskie Forum "Bezpieczeństwo i porządek publiczny w samorzadzie terytorialnym", którego współorganizatorem jest Starostwo Powiatowe w Jarocinie.  Ochrona porządku i bezpieczeństwa publicznego należą do podstawowych zadań jednostek samorządu terytorialnego. Dlatego też z dużym zaangażowaniem włączyły się one w proces kształtowania systemu bezpieczeństwa i porządku publicznego. W dwudniowym forum bierze udział przeszło 150 uczestników z całej Polski. W pierwszym dniu dla uczestników spotkania straż pożarna przygotowała pokaz dekontaminacji.
Honorowy Patronat nad tym przedsięwzięciem objął m. in. Wicepremier, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji - Ludwik Dorn.


13 czerwca 2006
Informacje ogólne

Rozstrzygnięcie konkursu "Śmieciom - Stop!"

s_stop2.jpgW dniu dzisiejszym rozstrzygnięty został powiatowy konkurs proekologiczny „Śmieciom – Stop!”. W tegorocznej, VII już edycji, zadaniem uczestników było wykonanie plakatu zawierającego hasło przewodnie konkursu. Tradycyjnie uczestnikami konkursu były dzieci i młodzież szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz placówek oświatowo-wychowawczych funkcjonujących na terenie powiatu jarocińskiego.
„Inicjatywa podejmowana przez Starostwo Powiatowe, przy wsparciu Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Jarocinie, ma na celu popularyzację prawidłowego i racjonalnego postępowania z odpadami. Zależy nam na promocji postaw i zachowań przyjaznych dla środowiska. Konkurs ma również cel edukacyjny. Chcemy, aby poprzez prezentację zagadnień ochrony środowiska z zakresu gospodarki odpadami budowana była świadomość proekologiczna najmłodszej części naszego społeczeństwa” – powiedział Starosta Jarociński Sławomir Wąsiewski podczas uroczystości ogłoszenia wyników i wręczenia nagród.

09 czerwca 2006
Informacje ogólne

Uruchomiono punkt konsultacyjny dla przedsiębiorstw

garg.jpgW jarocińskim starostwie uruchomiony został punkt konsultacyjny dla małych i Średnich przedsiębiorstw. Stało się to możliwe dzięki współpracy nawiązanej  pomiędzy samorządem powiatu jarocińskiego a Gnieźnieńską Agencjšą Rozwoju Gospodarczego sp. z o.o. Współpraca została przypieczętowana podpisaniem umowy przez Starostę Jarocińskiego Sławomira Wąsiewskiego oraz Prezesa Zarządu Gnieźnieńskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego Sp. z o.o. Jarosława Grobelnego.

06 czerwca 2006
Informacje ogólne

Praktycy dla Praktyków

Wyobraź sobie, że Twoja firma...

- dynamicznie zwiększa sprzedaż i zyski
- ma silną i rozpoznawalną markę
- rozwija skutecznie sieć dystrybucji
- prowadzi ekspansję na rynkach europejskich i światowych
- pokonuje kolejne bariery finansowe i organizacyjne w rozwoju

Dowiedz się jak to zrobić! Korzystaj z wiedzy i doświadczenia menedżerów, którym się udało.


Zapraszamy na bezpłatną konferencję:

Praktycy dla Praktyków: Strategie Wzrostu

Udział w spotkaniach to szansa na:
- osobiste poznanie ludzi stojących za największymi sukcesami
polskiej przedsiębiorczości
- poznanie strategii, sposobów na sukces i doświadczeń najlepiej zarządzanych firm
- ciekawe prezentacje na temat perspektyw sektora MŚP i roli technologii
informatycznych w strategii firmy
- wymianę doświadczeń menedżerskich i właścicielskich

Na konferencjach będą gościć prezesi i właściciele m.in. takich firm jak Bakalland, Elstar Oils, Lumena, Novol czy Sfinks.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości objęła patronat nad tym przedsięwzięciem.

Terminy i miejsca spotkań:
Warszawa,  6.06.2006, Hotel Novotel Warszawa Airport,  ul. 1 Sierpnia 1 (rejestracja zakończona)
Kraków, 13.06.2006, Hotel Novotel Kraków Centrum, ul. T. Kościuszki 5
Wrocław, 14.06.2006, Hotel Mercure Panorama, Pl. Dominikański 1
Katowice, 20.06.2006, Qubus Hotel Prestige, ul. Uniwersytecka 13
Gdańsk, 22.06.2006, Hotel Mercure Hevelius, ul. Heveliusza 22
Poznań, 27.06.2006, Hotel Novotel Centrum,  Pl. Andersa 1
Toruń, 28.06.2006, Hotel Mercure Helios, ul. Kraszewskiego 1/3

ZAREJESTRUJ SIĘ!
- wypełniając formularz na stronie www.praktycy.pl
- pod numerem telefonu (22) 833 83 71
- wysyłając formularz faxem pod numerem (22) 833 83 74
Tu ściągnij formularz: http://www.praktycy.pl/special/formularz.pdf
 
Udział w konferencji jest BEZPŁATNY

Więcej informacji na stronie www.praktycy.pl

05 czerwca 2006
Informacje ogólne

Nowa radna

Podczas majowej Sesji Rady Powiatu w Jarocinie Anna Woelke, po 7 miesiącach oczekiwania na wejście do Rady złożyła ślubowanie. Oznacza to, że od 31 maja 2006 roku Rada Powiatu w Jarocinie znów liczy 19 osób.

05 czerwca 2006
Informacje ogólne

Powiat dla sołtysów

zjazd_soltysow_1.JPGPrzeszło 70 osób uczestniczyło w Zjeździe Sołtysów Powiatu Jarocińskiego, który odbył się w zabytkowych wnętrzach witaszyckiego pałacu.
Zebranych powitał współgospodarz uroczystości starosta jarociński - Sławomir Wąsiewski. Podczas prezentacji multimedialnej, starosta przedstawił działania powiatu dotyczące zrealizowanych i planowanych inwestycji. Zwrócił uwagę na to, że inwestycje, takie jak rozbudowa szpitala, modernizacja szkół ponadgimnazjalnych czy poprawa standardów w Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie mogły zostać zrealizowane tylko z udziałem środków zewnętrznych. "Rozbudowa szpitala - 12 mln zł, termomodernizacja ZSP nr 1 i ZSP nr 2 - 3,6 mln zł oraz poprawa standardów w DPS-ie - 1,5 mln zł. Żaden budżet powiatowy nie byłby w stanie udźwignąć ciężaru tych inwestycji. Nam się udało" – podkreślał w swym wystąpieniu Sławomir Wąsiewski. 

30 maja 2006
Informacje ogólne

Wpłynęły pieniądze na stypendia

Powiat Jarociński otrzymał drugą transzę stypendiów dla uczniów i studentów w wysokości 37% całkowitej dotacji (cała kwoty dotacji dla uczniów wynosi 815.000 zł, a dla studentów 122.850 zł.).
Kwoty otrzymane w drugiej transzy:
- dla uczniów 301.550,00 zł
- dla studentów : 45.454,50 zł.
W grudniu wypłacon pierwszą transzę, która stanowiła 33% całkowitej kwoty stypendiów. Ogółem kwota ta odpowiada wypłacie stypendiów dla uczniów w okresie wrzesień – marzec, a dla studentów okresowi październik- kwiecień.

22 maja 2006
Informacje ogólne

Zlot Chórów Ziemi Jarocińskiej

W dniu 27 maja br. w Żerkowie odbędzie się już Zlot Chórów Ziemi Jarocińskiej. Spotkanie to odbywa się już po raz piaty. Koło Śpiewackie "Lutnia" w Żerkowie, główny organizator zlotu, zaprasza wszystkich na "Koncert pieśni maryjnych", który rozpocznie się w dniu zlotu o godz. 16:30 w auli Gimnazjum w Żerkowie. Współorganizatorem Zlotu Chórów Ziemi Jarocińskiej jest Powiat Jarociński.  

22 maja 2006
×