otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

TURNIEJ KLAS POLICYJNYCH

Komenda Powiatowa Policji w Jarocinie i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie zapraszają uczniów klas policyjnych województwa wielkopolskiego do udziału w V Turnieju im. asp. Jana Kubiaka, policjanta z Jarocina zamordowanego w Kalininie w 1940 roku.

20 marca 2018
Informacje ogólne

W TARCACH ROZMAWIALI O FILMACH

10 marca 2018 r. gościem w Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach była Agata Winkler, absolwentka Szkoły Filmowej w Łodzi, która ukończyła organizację produkcji filmowej i telewizyjnej na Wydziale Organizacji Sztuki Filmowej.

16 marca 2018
Informacje ogólne

TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

Uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach wzięli udział w eliminacjach gminnych do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który odbył się w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie.

16 marca 2018
Informacje ogólne

A BURMISTRZ ZNÓW SWOJE - "...CI Z DOŁU..."

Tematem ścieżki rowerowej z Jarocina do Żerkowa zajęła się także lokalna stacja telewizyjna Pro Art poświęcając temu specjalny materiał w swoim magazynie informacyjnym WYDARZENIA.

15 marca 2018
Informacje ogólne

ROLNIK ROKU - XVII edycja konkursu

11 marca w Sali Ziemi mieszczącej się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbył się kolejny finał konkursu Rolnik Roku. Jednym z gości imprezy był Starosta Jarociński Teodor Grobelny.

12 marca 2018
Informacje ogólne

KAPITAN NA POKŁADZIE

W środę 14 marca o godz. 10.50 kapitan żeglugi wielkiej Dawid Kowalski, absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie z roku 1995, spotka się z uczniami w ramach cyklu „100 spotkań za 100-lecie szkoły".

12 marca 2018
Informacje ogólne

ROLNICY !

Biuro Powiatowe ARiMR w Jarocinie organizuje szkolenia dla rolników związane ze zmianami przyznawania dopłat bezpośrednich na rok 2018 oraz wypełniania wniosku o płatności w roku 2018 w aplikacji eWniosekPlus.

12 marca 2018
Informacje ogólne

FINAŁ KONKURSU ASTRONOMICZNEGO

9 marca br. w Planetarium w Potarzycy odbył się Finał Wojewódzkiego Konkursu na referat z zakresu astronomii i astronautyki.

12 marca 2018
Informacje ogólne

WSPARCIE MŁODZIEŻY

9 marca br. w kaliskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli odbyła się konferencja poświęcona zagadnieniom praktycznego wsparcia młodzieży niedostosowanej społecznie.

12 marca 2018
Informacje ogólne

O SZPITALU, O ROZBUDOWIE, O LUDZIACH I NOWEJ KARETCE

"Dzięki działaniom i pomocy posłów oraz wsparciu Zarządu Powiatu mogę oficjalnie zakomunikować, że zakup nowej karetki dla naszego szpitala, to już tylko kwestia niedługiego czasu. Pieniądze już na ten cel są zabezpieczone. Czekam teraz na realizację „zapewnień”. Burmistrza Jarocina, który swego czasu obiecał pomoc i zakup nowej drugiej karetki dla jarocińskiego szpitala, czy nowego tomografu. Na pewno będę składał wniosek, aby Burmistrz ujął ten wydatek w przyszłorocznym budżecie."- mówi Leszek Mazurek, prezes szpitala w Jarocinie.

09 marca 2018
Informacje ogólne

SPOTKANIE AUTORSKIE Z "ZAKAZANYM" PISARZEM

Dzisiaj odbyło się w ZSP nr 1 spotkanie autorskie z "zakazanym" jarocińskim pisarzem - Dawidem Waszakiem, który spotkał się z uczniami jarocińskiej "Jedynki", której był uczniem.

09 marca 2018
Informacje ogólne

SERDECZNE ŻYCZENIA DLA PAŃ

Z okazji Dnia Kobiet życzę wszystkim Paniom w imieniu Zarządu Powiatu - szczęścia, pomyślności, a także uśmiechu na co dzień - Starosta Teodor Grobelny.

08 marca 2018
×