Spotkanie z Gretkowską

20 czerwca 2012 roku do Jarocina przyjedzie polska pisarka, scenarzystka filmowa, felietonistka i działaczka społeczna, założycielka polskiej Partii Kobiet - Manuela Gretkowska. Spotkanie z pisarką organizuje Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin. Odbędzie się ono w auli Pałacu Radolińskich o godz. 18.00. Bilety w cenie 5 zł można nabyć w Bibliotece Głównej i Filii nr 1 „Pod Ratuszem”.

Ogłoszenie o konkursie

Ogłoszenie o konkursie na kandydata na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach.

uchwała zarządu powiatu  uchwała zarządu powiatu (794.69 KB)

Stypendialne opowieści

„Moje Stypendium – Opowieści Stypendialne" to konkurs adresowany do byłych i obecnych stypendystów, krajowych i zagranicznych programów stypendialnych. Zainteresowani mogą przesyłać zgłoszenia konkursowe do 10 września 2012 r.

Dotacja na wiadukty

Powiat Jarociński pozyskał ponad 6 mln zł dotacji na realizację „Przebudowy wiaduktów drogowych w ciągu ulicy Powstańców Wlkp. w Jarocinie wraz z dojazdami”. Przyznane środki pochodzą z Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

"Jedynka" na konferencji ekofilozoficznej

Uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie wzięły udział w Młodzieżowej Konferencji Ekofilozoficznej „Na betonie kwiaty nie rosną…- młodzi o ekologii”. Przedsięwzięcie wieńczyło całoroczną pracę w ramach projektu „Klasa akademicka”.

"Samochodówka" na podium

Drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie zajęła III miejsce w Finale Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla Szkół Ponadgimnazjalnych.

Mistrzyni doceniona

Eugenia Wieczorek – jarocińska mistrzyni sztuki koronkarskiej „Frywolitka” została doceniona przez Członków Fundacji POLCUL działającej w Australii. Wyróżnienie otrzymało 10 osób z Polski.

Zasłużeni dla powiatu

Patrycja Adamkiewicz, Andrzej Szymczak, Tadeusz Polanowski oraz Zbigniew Obara zostali laureatami wyróżnienia starosty „Za Zasługi dla Powiatu Jarocińskiego”. Statuetki odebrali podczas ostatniej sesji rady powiatu. Uroczystość połączono z obchodami Dnia Samorządowca. Z tej okazji nie mogło zabraknąć okolicznościowego tortu, którym nagrodzeni wraz z samorządowcami raczyli się w jarocińskim ratuszu.

06 czerwca 2012

Powiat nagrodził sportowców

Sześć zawodniczek zostało wyróżnionych nagrodą starosty jarocińskiego za osiągnięte w roku ubiegłym wysokie wyniki sportowe. Sportsmenki odebrały gratulacje z rąk starosty Mikołaja Szymczaka i przewodniczącego rady Jarosława Łukasiewicza podczas majowej sesji rady powiatu.

05 czerwca 2012

Uniwersytet Trzeciego Wieku na spartakiadzie

Słuchacze Jarocińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wzięli udział w III Wielkopolskich Spotkaniach Sportowych Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Spartakiada odbyła się w ośrodku sportowym nad malowniczym jeziorem Jaroszewskim w Sierakowie.

04 czerwca 2012

Festyn Kolejowy

Muzeum Parowozownia Jarocin zaprasza na
FESTYN KOLEJOWY
w sobotę 9 czerwca br.

01 czerwca 2012

Potrzeba wyciszenia emocji w szpitalu

29 maja 2012 r. Janusz Wojtczak – przewodniczący Rady Nadzorczej „Szpitala Powiatowego w Jarocinie" Spółka z o.o. złożył na ręce starosty Mikołaj Szymczaka rezygnację z pełnienia funkcji przewodniczącego. Dzień później rezygnację złożyli dwaj pozostali członkowie rady: Katarzyna Dudziak i Grzegorz Czerwiński. 31 maja 2012 roku Zarząd Powiatu w Jarocinie powołał nową radę, w skład której weszli: Teresa Juszczyńska - prawnik z Poznania, która została przewodniczącą rady, Andrzej Siliński - prezes spółki Drobud oraz Mariusz Nowak z Ostrowa Wlkp., samorządowiec z doświadczeniem w zarządzaniu spółkami komunalnymi. Nowa szefowa rady wcześniej była prezesem Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu, doświadczenie zawodowe zdobywała także w Kancelarii Prezydenta RP pracując, jako radczyni prawna.

31 maja 2012