Bezpłatne badania

W okresie od 15 listopada do 15 grudnia 2010r. w jarocińskim szpitalu mieszkańcy naszego powiatu będą mogli bezpłatnie wykonać badanie ciśnienia krwi, EKG, PSA, a także cholesterolu i cukru we krwi.
Z darmowych badań, pomiaru RR oraz EKG mogą skorzystać kobiety i mężczyźni od 45 roku życia. Otrzymają oni również skierowanie na bezpłatne badanie poziomu cukru we krwi i cholesterolu. Mężczyźni od 55 roku życia mogą bezpłatnie wykonać badanie PSA (polegające na oznaczeniu poziomu markera nowotworowego).

Uczniowie z Jedynki w Schlüchtern

Od prawie 6 lat trwa  współpraca Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie i Kinzig –Schule w Schlüchtern.   23 uczniów jarocińskiej „Jedynki” w Niemczech spędziło ostatni tydzień października. Wizyta w Schlüchtern  związana była  z realizacją drugiej części projektu  zatytułowanego:„Polacy a Niemcy. Co nas łączy, a co dzieli”. Pierwsza faza projektu zrealizowana została w marcu tego roku, kiedy to w Jarocinie przez prawie tydzień  gościło 23 młodych Niemców.

Napoleon wróci do Wielkopolski

Starosta Jarociński Stanisław Martuzalski, w asyście pozostałych zaangażowanych w projekt włodarzy powiatów, z wicemarszałkiem Województwa Wielkopolskiego Leszkiem Wojtasiakiem podpisali umowę będącą uwieńczeniem procesu ubiegania się o finansowe wsparcie. W rezultacie na realizację przedsięwzięcia pod nazwą „Z Napoleonem do Wielkopolski" pozyskano środki w wysokości 1 miliona 224 tysięcy złotych, czyli 85% całego projektu.

09 listopada 2010

Historia powróciła do parku w Górze

Cieszę się, że nasz Powiat Jarociński wzbogacił się o kolejny piękny zielony zakątek. Park, który dziś wygląda tak jak kiedyś. Odtworzyliśmy kawałek historii tego miejsca, gdzie mieszkańcy mogą przyjść, spacerować i odpoczywać – mówił Starosta Jarociński Stanisław Martuzalski w trakcie uroczystego zakończenia rewaloryzacji zabytkowego parku w Górze.

Sztuka na ludowo

Już po raz VII spotkali się uczestnicy Powiatowego Przeglądu Kultury Ludowej, którego organizacji tradycyjnie podjęło się Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej w Potarzycy, uczestniczyli w przeglądzie zespołów folklorystycznych, wystawie sztuki ludowej. Mieli także okazję do skosztowania najsmaczniejszych regionalnych dań.

08 listopada 2010

Powiat Jarociński w telewizji

Wykorzystywanie przez Powiat Jarociński środków finansowych z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego będzie głównym tematem serii reportaży przygotowanych przez telewizję Pro-Art.

03 listopada 2010

Piękniejszy park w Górze

Ponad 151 tysięcy złotych pochłonęły prace rewaloryzacyjne w zabytkowym parku w Górze, na które z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach WRPO – działanie 3.3 Wsparcie ochrony przyrody, Powiat Jarociński pozyskał prawie 124 tys. zł.

28 października 2010

Dzień Seniora w Jaraczewie

Seniorzy z jaraczewskiego Koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w minioną środę uczcili swoje święto. Dzień Seniora był okazją do złożenia najserdeczniejszych życzeń, do których przyłączył się również Starosta Jarociński Stanisław Martuzalski.

28 października 2010

Lekcje Europejskie

Uczniowie 13 szkół z siedmiu powiatów Województwa Wielkopolskiego uczestniczyć będzie w Lekcjach Europejskich, które poprowadzą pracownicy Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich funkcjonującego przy jarocińskim Starostwie Powiatowym.

27 października 2010

Medyczni kierownicy poszukiwani

„Szpital Powiatowy w Jarocinie” Spółka z o.o. ogłosił konkursy na dziewięć stanowisk kierowniczych w placówce. Jest to kolejny krok reorganizacyjny jednostki, która wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentów, oprócz wyposażania w najnowocześniejszy sprzęt medyczny, dąży do zatrudnienia wysoce wyspecjalizowanej kadry lekarzy. W drodze konkursu wybrany zostanie także Kierownik Działu Marketingu i Rozliczeń z NFZ.

26 października 2010

Jubileusz Biblioteki

Wasza działalność, bogaty księgozbiór, jego dostępność i aktualność oraz spotkania autorskie, konkursy są świetną ofertą dla czytelników i cieszą się uznaniem. Chcę podkreślić, że samorząd Powiatu Jarocińskiego docenia Wasz wysiłek i będzie nadal wspierał rozwój i działalność Biblioteki.- podkreślił Starosta Jarociński Stanisław Martuzalski wręczając kwiaty, upominek, a przede wszystkim składając życzenia na ręce Agnieszki Borkiewicz, dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin z okazji 65-lecia placówki.

25 października 2010

Wymiana serwera w Wydziale Komunikacji

3 listopada bieżącego roku w Wydziale Komunikacji jarocińskiego Starostwa Powiatowego wymieniany będzie serwer systemu informatycznego POJAZD+KIEROWCA. Prace te spowodują, że tego dnia nie będzie możliwości: rejestracji pojazdów, zmian w dowodach rejestracyjnych, wydawania dowodów rejestracyjnych zatrzymanych przez Policję, wydawania praw jazdy i wydawania zaświadczeń. Wydział w normalnym trybie będzie natomiast przyjmował wnioski o prawo jazdy, wnioski o kartę parkingową, licencje. Będzie można również zamieniać pozwolenia czasowe na dowody rejestracyjne. Za utrudnienia przepraszamy.

22 października 2010