Dofinansowanie coraz bliżej

Coraz bliżej do pozyskania przez Powiat Jarociński środków na przebudowę drogi z Brzostowa przez Panienkę do granicy powiatu z powiatem średzkim. Aplikacja znalazła się na liście rankingowej wniosków o dofinansowanie zadań w ramach NPPDL. Ostateczna lista projektów wyłonionych do dofinansowania zostanie ogłoszona przez wojewodę do 30 listopada 2014 r.

04 listopada 2014

Posprzątali groby

Uczniowie Technikum Architektury Krajobrazu z Zespołu Szkół Przyrodniczo - Biznesowych w Tarcach posprzątali na cmentarzu Mauzoleum poległych.

04 listopada 2014

Jubileusz Sanepidu

Jubileusz 95-lecia Służb Sanitarnych w Polsce i 60-lecia Państwowej Inspekcji Sanitarnej był okazją do złożenia życzeń i gratulacji pracownikom jarocińskiego Sanepidu. W uroczystości wziął udział Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Poznaniu - Andrzej Trybusz. Z życzeniami do jubilatów pospieszli także starosta Mikołaj Szymczak i wicestarosta Mirosław Drzazga.

03 listopada 2014

Mobilne Punkty wróciły

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jarocinie zaprasza wszystkich zainteresowanych pozyskaniem wsparcia ze środków Unii Europejskiej na bezpłatne konsultacje.

03 listopada 2014

Powiat finansuje remont ulicy Zacisznej

Trwa remont drogi na ul. Zacisznej w Jarocinie. Inwestycja Gminy Jarocin realizowana jest przy znacznym udziale pomocy finansowej Powiatu Jarocińskiego. Zgodnie z porozumieniem powiat dokłada gminie 850 tys. zł.

28 października 2014

Złoty Adrian z powiatu jarocińskiego

Adrian Włodarczyk z Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach zdobył złoty medal podczas finału Licealiady Województwa Wielkopolskiego w Lekkiej Atletyce. Wynikiem 6,50m w skoku w dal zdeklasował swoich rywali.

Konkurs "Lekcje z ZUS"

Trwa kolejna edycja ogólnopolskiego projektu edukacyjnego przygotowanego przez ZUS, który skierowany jest do szkół i uczniów ponadgimnazjalnych. Przedsięwzięcie realizowane jest pod patronatem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej przy wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Biuro Rzeczy Znalezionych

Kluczyki samochodowe, telefony komórkowe, rowery – to zguby czekające na swoich właścicieli w Biurze Rzeczy Znalezionych, funkcjonującym przy Starostwie Powiatowym w Jarocinie.

Cały powiat czyta dzieciom

„Nasz zwierzyniec” Janiny Grali był czytany w trzynastu bibliotekach publicznych w powiecie jarocińskim . W tym roku czytającym gościem był pan Jakub Wojdecki z Nadleśnictwa Jarocin, które było partnerem akcji.

Olimpijska gala

Zuzanna Kaczmarek, zawodniczka MUKS Białe Tygrysy PWiK Jarocin, miała zaszczyt reprezentować swój klub oraz całe środowisko taekwondo olimpijskiego w Wielkopolsce podczas uroczystego podsumowania startu wielkopolskich sportowców w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Letnich. Uroczysta gala w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu odbyła się w związku z pierwszym zwycięstwem w klasyfikacji województw, w dwudziestoletniej historii rozgrywania Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Powiatowy Dzień Edukacji

Dzień Edukacji Narodowej - to święto obchodzone 14 października. W Polsce jest świętem wszystkich pracowników oświaty i, z czego najbardziej zadowoleni są uczniowie, jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych. Jest to także okazją do wręczenia nauczycielom corocznych „Nagród Starosty Jarocińskiego” oraz pogratulowania awansu zawodowego.

24 października 2014

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jarocinie wznowił działalność. Konsultanci udzielają infomacji w poniedziałki od 8-18, a od wtorku do piątku od 8-16.

24 października 2014