otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

W Tarcach testują nowy sprzęt dydaktyczny

Chcąc dobrze przygotować uczniów do zawodu, szkoła w Tarcach zakupiła nowe maszyny i urządzenia określone w znowelizowanej podstawie programowej.

23 maja 2014
Informacje ogólne

Zagłosuj na europosła i weź udział w referendum gminnym

W najbliższą niedzielę, 25 maja odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. W Jarocinie wraz z wyborami będzie można również wziąć udział w referendum gminnym dotyczącym rewitalizacji śródmieścia. Referendum, przede wszystkim ma dać odpowiedź na pytanie, czy mieszkańcy chcą wprowadzenia ruchu samochodowego na rynek, czy są temu zamiarowi przeciwni. Wezmę udział w obu głosowaniach – zapewnia starosta Mikołaj Szymczak - bo chcę mieć wpływ na to, kto będzie nas reprezentował w Europarlamencie, chcę też wyrazić swoje zdanie na temat ruchu aut na rynku i rewitalizacji śródmieścia Jarocina – dodaje włodarz powiatu zachęcając do głosowania wszystkich mieszkańców powiatu w Eurowyborach i mieszkańców gminy Jarocin w referendum.

22 maja 2014
Informacje ogólne

Będzie kontynuacja budowy chodnika w Woli Książęcej

Będzie kontynuacja budowy chodnika w Woli Książęcej. Jeszcze w tym roku ma powstać odcinek o długości ok. 260 m zaczynający się przy miejscowej szkole, biegnący w kierunku Witaszyc.

22 maja 2014
Informacje ogólne

Narodowe czytanie w Zespole Szkół Specjalnych

24 uczniów wzięło udział w „Konkursie Pięknego Czytania Wierszy Aleksandra Fredro”. Rywalizacja odbyła się w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie w ramach akcji Narodowe Czytanie.

22 maja 2014
Informacje ogólne

Puchar Wielkopolski w rugby

Już w niedzielę, 25 maja na obiektach spółki Jarocin Sport będziemy mieli okazję oglądać zmagania młodych rugbistów. Do Jarocina przyjadą drużyny z całej Polski, by walczyć o Puchar Wielkopolski w Rugby.

21 maja 2014
Informacje ogólne

Podnieś kompetencje

Fundacja Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach językowych lub komputerowych w ramach projektu pn. „Podnieś kompetencje – osiągnij sukces!”

21 maja 2014
Informacje ogólne

DPS z europejskim dofinansowaniem

Powiat jarociński pozyskał środki na realizację termomodernizacji budynku w Kotlinie, do którego zostanie przeniesiony Dom Pomocy Społecznej obecnie mieszczący się w Zakrzewie.

21 maja 2014
Informacje ogólne

OMK WARTA CHALLENGE Grand Prix PZK

W dniach 06-08.06.2014r., na trasie POGORZELICA - POZNAŃ odbędzie się Ogólnopolski Maraton Kajakowy Warta Challenge Grand Prix PZK. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy do 23.05.2014 w biurze WSTiRW WARTA, ul. Strzeszyńska 190, (od poniedziałku do piątku 8.00-20.00) lub mailowo wstirw(at)warta.poznan.pl

20 maja 2014
Informacje ogólne

Puchar Polski POD Jarocin

Puchar Polski POLSKIEJ ORGANIZACJI DARTA (POD) JAROCIN odbędzie się w dniach 30.05.2014 i 31.05.2014 w Hotel JAROTA *** w Jarocinie. Turniej jest jednocześnie Otwartymi Mistrzostwami Jarocina w Steel Darta! Honorowy patronat nad turniejem objął Starosta Jarociński.

20 maja 2014
Informacje ogólne

Jarociński Kongres Kultury

Rozpoczyna się realizacja Jarocińskiego Kongresu Kultury, który ma na celu wypracowanie trwałego modelu współpracy i współdecydowania władz, odbiorców i animatorów kultury. Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Jarocin XXI, a jednym z partnerów pomysłu jest samorząd Powiatu Jarocińskiego.

19 maja 2014
Informacje ogólne

Konkurs na dyrektora

Zarząd Powiatu w Jarocinie poszukuje kandydata na dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie i kandydata na dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie. Oferty można składać w Starostwie Powiatowym w Jarocinie do dnia 10 czerwca 2014r.

19 maja 2014
Informacje ogólne

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski w Jarocinie

Sylwia Andrzejewska z Zespołu Szkół Specjalnych we Wrześni zwyciężyła w konkursie recytatorskim, którego organizatorem był Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie. Reprezentantka gospodarzy - Monika Patoka zajęła III miejsce.

16 maja 2014
×