otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Posprzątali groby

Uczniowie Technikum Architektury Krajobrazu z Zespołu Szkół Przyrodniczo - Biznesowych w Tarcach posprzątali na cmentarzu Mauzoleum poległych.

04 listopada 2014
Informacje ogólne

Jubileusz Sanepidu

Jubileusz 95-lecia Służb Sanitarnych w Polsce i 60-lecia Państwowej Inspekcji Sanitarnej był okazją do złożenia życzeń i gratulacji pracownikom jarocińskiego Sanepidu. W uroczystości wziął udział Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Poznaniu - Andrzej Trybusz. Z życzeniami do jubilatów pospieszli także starosta Mikołaj Szymczak i wicestarosta Mirosław Drzazga.

03 listopada 2014
Informacje ogólne

Mobilne Punkty wróciły

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jarocinie zaprasza wszystkich zainteresowanych pozyskaniem wsparcia ze środków Unii Europejskiej na bezpłatne konsultacje.

03 listopada 2014
Informacje ogólne

Powiat finansuje remont ulicy Zacisznej

Trwa remont drogi na ul. Zacisznej w Jarocinie. Inwestycja Gminy Jarocin realizowana jest przy znacznym udziale pomocy finansowej Powiatu Jarocińskiego. Zgodnie z porozumieniem powiat dokłada gminie 850 tys. zł.

28 października 2014
Informacje ogólne

Złoty Adrian z powiatu jarocińskiego

Adrian Włodarczyk z Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach zdobył złoty medal podczas finału Licealiady Województwa Wielkopolskiego w Lekkiej Atletyce. Wynikiem 6,50m w skoku w dal zdeklasował swoich rywali.

27 października 2014
Informacje ogólne

Konkurs "Lekcje z ZUS"

Trwa kolejna edycja ogólnopolskiego projektu edukacyjnego przygotowanego przez ZUS, który skierowany jest do szkół i uczniów ponadgimnazjalnych. Przedsięwzięcie realizowane jest pod patronatem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej przy wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej.

27 października 2014
Informacje ogólne

Biuro Rzeczy Znalezionych

Kluczyki samochodowe, telefony komórkowe, rowery – to zguby czekające na swoich właścicieli w Biurze Rzeczy Znalezionych, funkcjonującym przy Starostwie Powiatowym w Jarocinie.

27 października 2014
Informacje ogólne

Cały powiat czyta dzieciom

„Nasz zwierzyniec” Janiny Grali był czytany w trzynastu bibliotekach publicznych w powiecie jarocińskim . W tym roku czytającym gościem był pan Jakub Wojdecki z Nadleśnictwa Jarocin, które było partnerem akcji.

27 października 2014
Informacje ogólne

Olimpijska gala

Zuzanna Kaczmarek, zawodniczka MUKS Białe Tygrysy PWiK Jarocin, miała zaszczyt reprezentować swój klub oraz całe środowisko taekwondo olimpijskiego w Wielkopolsce podczas uroczystego podsumowania startu wielkopolskich sportowców w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Letnich. Uroczysta gala w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu odbyła się w związku z pierwszym zwycięstwem w klasyfikacji województw, w dwudziestoletniej historii rozgrywania Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

27 października 2014
Informacje ogólne

Powiatowy Dzień Edukacji

Dzień Edukacji Narodowej - to święto obchodzone 14 października. W Polsce jest świętem wszystkich pracowników oświaty i, z czego najbardziej zadowoleni są uczniowie, jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych. Jest to także okazją do wręczenia nauczycielom corocznych „Nagród Starosty Jarocińskiego” oraz pogratulowania awansu zawodowego.

24 października 2014
Informacje ogólne

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jarocinie wznowił działalność. Konsultanci udzielają infomacji w poniedziałki od 8-18, a od wtorku do piątku od 8-16.

24 października 2014
Informacje ogólne

Szkolenie: Masowe zdarzenia związane z podłożeniem ładunków wybuchowych

Co zrobić, kiedy nagle dowiadujesz się, że podłożono bombę albo podejrzaną przesyłkę? Jak się zachować w takiej sytuacji, gdzie dzwonić? Te i inne zagadnienia były przedmiotem szkolenia dla służb mundurowych, urzędów, szkół i marketów.

23 października 2014
×