Powiatowe inwestycje w gminie Jaraczewo

Trwają prace związane z przebudową II etapu drogi w Zalesiu oraz ul. Zaleskiej w Górze.

Złóż wniosek do budżetu

Zarząd Powiatu w Jarocinie przystępuje do prac związanych z opracowaniem budżetu powiatu jarocińskiego na rok 2015.

Ciśnienie na życie

Już 19 września, na jarocińskim Rynku,w specjalnie przystosowanym busie „Ciśnienie na życie” będzie można bezpłatnie zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi oraz zbadać wiek serca. Na wszystkich chętnych w godzinach 10:00 – 18:00 będzie czekać wykwalifikowany personel medyczny, który dokona pomiaru i udzieli porad z zakresu chorób układu krążenia. Jarocin to już trzydzieste drugie z 46 miast na trasie przejazdu busa.

PIFE wraca do starostwa

Już niebawem Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich wznowi swoja działalność w Starostwie Powiatowym w Jarocinie. Oferta Powiatu Jarocińskiego okazała się najlepszą w konkursie ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Sprzątanie świata 2014

Turysto! Szanuj środowisko! to hasło tegorocznej kampanii „Sprzątanie świata – Polska”, której głównym celem jest zwrócenie uwagi na osobisty wpływ każdego Polaka na środowisko przyrodnicze w czasie wypoczynku, na wakacjach, na urlopie oraz promocja odpowiedzialnej turystyki.

Cielcza - Radlin - Stęgosz coraz bliżej

Coraz bliżej do zakończenia powiatowej inwestycji na drodze biegnącej z Cielczy przez Radlin do Stęgoszy.

Punkt Energa w centrum Jarocina

Mieszkańcy powiatu jarocińskiego mogą bezpłatnie załatwiać sprawy związane z umowami na dostawy energii elektrycznej (przepisania, nowe założenia, rabaty dla firm) w Autoryzowanym Punkcie Partnerskim Energa w Jarocinie przy ul. Poznańskiej 3 A (naprzeciwko parkingu Biedronki, obok targowiska).

12 września 2014

Stwórz scenariusz dla Spichlerza Polskiego Rocka?

Chcesz zostać autorem scenariusza lekcji muzealnej dla jedynego i niepowtarzalnego muzeum w Polsce - Spichlerza Polskiego Rocka? Przyjedź do Jarocina na konferencję.

Inwestycja w Kotlinie pod kontrolą

W Kotlinie trwają prace związane z przebudową budynku na potrzeby Domu Pomocy Społecznej. Powiatowa inwestycja zaplanowana jest na najbliższe dwa lata.

05 września 2014

Nowa szkoła - nowe wyzwania

Pierwszy dzień w nowej szkole to bardzo ważne przeżycie dla uczniów. Przeczytajcie, jak ten czas i te uczucia przelała na papier Adianna Napieralska - uczennica klasy I ZSP nr 1 w Jarocinie.

04 września 2014

Powiatowa inauguracja roku szkolnego

3200 uczniów z placówek oświatowych zarządzanych przez samorząd powiatu jarocińskiego rozpoczęło rok szkokny 2014/2015.

03 września 2014

Nowy dyrektor w ZSP nr 1

Od 1 września Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie ma nowego dyrektora. Został nim Marek Sobczak, który zastąpił na stanowisku dotychczasową dyrektor Małgorzatę Karwacką.

03 września 2014