otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Dzień otwarty w "Skarbówce"

    W sobotę, 19 kwietnia 2008 roku w godz. 9-14 Urząd Skarbowy w Jarocinie organizuje „Dzień otwarty”. Ideą akcji, podobnie jak w latach ubiegłych, jest przybliżenie pracy wykonywanej przez urzędy skarbowe oraz promowanie dobrowolnego wypełniania obowiązków podatkowych.

08 kwietnia 2008
Informacje ogólne

"Punk rock, "Snutki" i Mickiewicz na weekend"

18 kwietnia w ramach programu „Polska na weekend” emitowanego w Telewizji Polonia zobaczymy film prezentujący walory Ziemi Jarocińskiej. Przez dwa dni, od rana do wieczora, sześcioosobowa ekipa Telewizji Polonia nagrywała ujęcia urokliwych zakątków Szwajcarii Żerkowskiej i kameralnych uliczek stolicy powiatu. Przed kamerami gotowano regionalne potrawy, rozmawiano o rockowym festiwalu i tradycyjnym hafcie „Snutki golińskie”. W prezentację zaangażowało się wiele osób, a nad jej sprawną organizacją czuwało starostwo.

03 kwietnia 2008
Informacje ogólne

Droga z... (...do) Unii

Samorządowcy powiatowi starają się o pozyskanie dodatkowych środków na realizację projektu „Przebudowa drogi powiatowej Jarocin – Żerków – Śmiełów – Ruda Komorska”. Droga ma kluczowe znaczenie z punktu widzenia możliwości rozwojowych powiatu oraz gmin, przez które przebiega. Koszt realizacji całości inwestycji oszacowano na ponad 18 mln zł. Powiat zabiega o dofinansowanie 50% wartości przedsięwzięcia w ramach środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

03 kwietnia 2008
Informacje ogólne

Nowy szef od organizacji

10 marca 2008 roku Hubert Olejniczak objął stanowisko naczelnika wydziału organizacyjnego i bezpieczeństwa w Starostwie Powiatowym w Jarocinie. Nowy naczelnik został wyłoniony w drodze konkursu, do którego przystąpiło troje kandydatów. Pan Olejniczak wykazał się dużą wiedzą merytoryczną i zaprezentował najlepszą koncepcję zarządzania i pracy wydziału organizacyjnego. Doświadczenie jakie nabył pracując na stanowisku sekretarza gminy w Urzędzie Miejskim w Krobi i sekretarza powiatu leszczyńskiego, w połączeniu z wszechstronnym wykształceniem z zakresu administracji samorządowej przekonało komisję konkursową do wyboru jego osoby – podkreśla starosta jarociński Stanisław Martuzalski.

27 marca 2008
Informacje ogólne

Elektroniczne starostwo

W jarocińskim starostwie trwają przygotowania do realizacji obowiązku, jaki nałożony został na urzędy administracji publicznej, które od 1 maja 2008 roku muszą umożliwić obywatelom wnoszenie podań i innych dokumentów w formie elektronicznej.

27 marca 2008
Informacje ogólne

Galowe stroje w "Dwójce"

Od kilku tygodni, w każdą środę do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie młodzież przychodzi do szkoły odświętnie ubrana. Uczniowie z  liceum ogólnokształcącego z przysposobieniem wojskowym w mundurach, natomiast z technikum hotelarskiego w mundurkach utrzymanych w tonacji biało – czarno – czerwonej; pozostali zaś w eleganckich strojach: chłopcy na ogół w garniturach, dziewczęta w białych bluzkach i ciemnych spódniczkach lub spodniach. Końcowy efekt jest znakomity.

17 marca 2008
Informacje ogólne

Drzwi otwarte w ZSP nr 2 w Jarocinie

8 marca 2008 roku Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych  nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Jarocinie „otworzył drzwi” przed gimnazjalistami, którzy już wkrótce będą musieli podjąć trudną decyzję o wyborze szkoły.

17 marca 2008
Informacje ogólne

"Z podwórka na stadion"

Serdecznie zapraszamy drużyny piłkarskie  dziewcząt i chłopców w wieku do 10 lat (roczniki od 1998) - do udziału w VIII Turnieju Piłki Nożnej ,,Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku. Turniej ma na celu wyłonienie indywidualności piłkarskich, jak również propagowanie aktywności ruchowej i promowanie sportu jako sposobu na zdrowe życie. Patronat nad tegorocznym Turniejem objęli: Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz UEFA i Ekstraklasa. Patronem Honorowym Turnieju został Leo Beenhakker -  Trener Reprezentacji Polski.

17 marca 2008
Informacje ogólne

Aerobik w "Jedynce"

11 drużyn gimnazjalnych i 7 ponadgimnazjalnych wzięło udział Finale Rejonu Poznań Teren Wschód w Aerobiku Grupowym gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Impreza odbyła się pod koniec lutego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie.

17 marca 2008
Informacje ogólne

Proekologiczny powiat

    Zarząd Powiatu w Jarocinie przyjął zasady organizacji tegorocznych masowych akcji proekologicznych finansowanych ze środków Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Jarocinie. Wśród nich na czoło wysuwa się powiatowy konkurs „Śmieciom – STOP!” oraz ogólnopolska akcja „Sprzątanie świata – Polska 2008”.

13 marca 2008
Informacje ogólne

Konkurs dla studentów

    Do 26 marca można nadsyłać prace do ogólnopolskiego konkursu „PR dla Regionów”, w ramach którego studenci z całej Polski mogą przygotować strategie promocyjne wybranej jednostki samorządowej. Ocenią je przedstawiciele praktyków, naukowców, dziennikarzy i samorządowców.

13 marca 2008
Informacje ogólne

Wrocławska na sprzedaż

    Tylko do jutra można składać oferty w ramach przetargu na sprzedaż nieruchomości zabudowanych położonych w Jarocinie przy ul. Wrocławskiej 15.

12 marca 2008
×