otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

PCPR oficjalnie otwarty

Nowa siedziba Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jarocinie została dziś poświęcona i oficjalnie otwarta. Przestronne pomieszczenia, salka konferencyjna oraz pomieszczenie do indywidualnych spotkań dają lepsze warunki do obsługi mieszkańców korzystających z usług PCPR.

19 grudnia 2016
Informacje ogólne

Zobacz program obchodów rocznicy Powstania Wielkopolskiego

Tradycyjnie już 27 grudnia obchodzona będzie kolejna rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Jedną z atrakcji tego dnia będzie możliwość zwiedzania Biało – Czerwonej Wieży Ciśnień, przy której rozbije się mini obóz powstańczy.

19 grudnia 2016
Informacje ogólne

Utrudnienia w Geodezji

W związku z prowadzonym remontem części pomieszczeń Starostwa Powiatowego w Jarocinie w budynku przy ulicy Kościuszki 10 w Jarocinie, mogą nastąpić utrudnienia w obsłudze interesantów Referatu Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami.

16 grudnia 2016
Informacje ogólne

Szukaj książki z Mikołajem

„Szukaj książki z Mikołajem” to akcja zorganizowana w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie w ramach promocji czytelnictwa.

15 grudnia 2016
Informacje ogólne

Zaproponuj kandydata do nagrody starosty

Jeszcze tylko przez dwa tygodnie można zgłaszać kandydatów do Nagrody Starosty Jarocińskiego „Za Zasługi dla Powiatu Jarocińskiego”. Nieco dłużej, bo do 15 stycznia starostwo czeka na zgłoszenia kandydatów do nagrody na najlepszych sportowców.

15 grudnia 2016
Informacje ogólne

Pobiegną, by uczcić powstanie wielkopolskie

Ponad 100 kilometrów będzie liczyć trasa sztafety biegowej upamiętniającej 98. rocznicę Powstania Wielkopolskiego. Wśród biegaczy będą reprezentanci jarocińskiej policji, wojska i grupa „Biegacze Jarocin”.

15 grudnia 2016
Informacje ogólne

Powiatowa paczka dla Przemka

Starosta Bartosz Walczak wspólnie z prezesem jarocińskiego szpitala Marcinem Jantasem i dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Jarocinie, Grzegorzem Fenglerem odwiedzili dziś mieszkającego na terenie naszego powiatu Przemka Wojcieszaka, by wręczyć "powiatowy dar serca" - Świąteczną Paczkę ufundowaną przez pracowników Starostwa Powiatowego w Jarocinie i jednostek podległych powiatowi.

15 grudnia 2016
Informacje ogólne

Nowa karetka poświęcona

Dziś uroczyście poświęcono nowy ambulans, który został zakupiony do jarocińskiego szpitala, dzięki współpracy 5 samorządów: Powiatu Jarocińskiego, Gminy Jarocin, Gminy Jaraczewo, Gminy Kotlin i Gminy Żerków. Karetka kosztowała ponad 355 tys. zł, z czego Powiat Jarociński wyasygnował 115 tys. zł, a gminy dołożyły do zakupu kwoty proporcjonalne do liczby swoich mieszkańców. Serdeczne podziękowania na ręce samorządowców złożył prezes szpitala, Marcin Jantas.

14 grudnia 2016
Informacje ogólne

Z siedmioma medalami

Aż siedem medali, w tym po dwa złote i srebrne oraz trzy brązowe wywalczyli reprezentanci MUKS Białe Tygrysy Jarocin w Pucharze Polski Olsztyn Cup 2016. W pierwszym turnieju, zaliczanym do rankingu Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego już na rok 2017, na najwyższym stopniu podium stanęły Martyna Stasik i Natalia Wosiek, z srebrnych medali mogły cieszyć się Marta Hojak i Anna Zbawiona, natomiast z brązowymi krążkami do Jarocina wróciły Zuzanna Kaczmarek, Maria Gęstwa i Magdalena Walczak.

13 grudnia 2016
Informacje ogólne

Bezpłatne badania w szpitalu

Chcesz skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych, powiat jarociński przygotował specjalną ofertę, która jest pomocna we wczesnym wykrywaniu raka jajnika i prostaty. Badania przeznaczone dla osób po 40 roku życia realizowane będą w jarocińskim szpitalu od 14 grudnia.

13 grudnia 2016
Informacje ogólne

Rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Złożyli kwiaty, zapalili znicze

Dziś 13 grudnia. Punktualnie o godzinie 13:00 włodarze gminy, powiatu, przedstawiciele organizacji kombatanckich, jarocińskiej „Solidarności” oraz młodzież oddali hołd ofiarom stanu wojennego w 35. rocznicę jego wprowadzenia.

13 grudnia 2016
Informacje ogólne

"Jedynka" z darami dla schroniska

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie zorganizował zbiórkę niezbędnych darów dla potrzebujących zwierząt ze schroniska w Radlinie. Ponad 80 kg karmy, siedem kołder i osiem kocy zostało bezpiecznie dostarczone do radlińskiego schroniska przez konwój świętego Mikołaja.

12 grudnia 2016
×