otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Recital Ireny Santor

Punkt widzenia to recital Ireny Santor, który odbędzie się 10 listopada w Jarocińskim Ośrodku Kultury.

30 października 2015
Informacje ogólne

Nosowska w Jarocinie

Niezwykły koncert odbędzie się w Jarocińskim Ośrodku Kultury. Na jednej scenie pojawi się Nosowska, Muchy oraz Blue Deep Shorts. Impreza zaplanowana jest w ramach obchodów Dni Patrona Miasta, dokładnie 11 listopada w Święto Niepodległości.

30 października 2015
Informacje ogólne

Szkolili się z AAC

Miesiąc październik w tym roku jest Międzynarodowym Miesiącem AAC czyli wspomagania i alternatywnych sposobów porozumiewania się. W tym zakresie szkolili się nauczyciele z Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie.

29 października 2015
Informacje ogólne

Warsztaty kosmetyczne w Poznaniu

Już po raz drugi uczennice III klasy Technikum Usług Fryzjerskich uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu. Dziewczęta szkoliły się z „Zastosowania mezoterapii bezigłowej w gabinecie kosmetycznym”.

29 października 2015
Informacje ogólne

Bibliotekarski benefis

Nietuzinkowy charakter miał tegoroczny Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych obchodzony w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie. Paniom Bibliotekarkom zorganizowano Benefis, podczas którego wszyscy chętni mogli złożyć życzenia.

28 października 2015
Informacje ogólne

Kolejny kongres kultury

Kolejna sesja Jarocińskiego Kongresu Kultury, który zaplanowano od 29-31 października w całości poświęcona zostanie edukacji kulturalnej. Uczestnicy kongresu będą mogli przyjrzeć się innym organizacjom, które wdrożyły bądź wdrażają programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży.

28 października 2015
Informacje ogólne

Dodatkowe środki na badania w jarocińskim szpitalu

Bardzo dobrą wiadomość dla kobiet przekazał dziś podczas konferencji prasowej starosta Bartosz Walczak.

23 października 2015
Informacje ogólne

Z Brzostowa do Panienki już oficjalnie

Przebudowana droga powiatowa z Brzostowa przez Zalesie do Panienki jest już oficjalnie otwarta.

22 października 2015
Informacje ogólne

Puls biznesu o jarocińskich obligacjach

Samorzadowy eksperyment zakończył się powodzeniem. Miasto Jarocin, powiat i dwie spółki komunalne wspólnie wynegocjowały warunki emisji papierów dłużnych wartych 107 mln zł - tak zaczyna się tekst artykułu, który ukazał się w poniedziałkowym Pulsie Biznesu, po tym jak samorządy podpisały umowę na emisję obligacji z Bankiem Pekao.

21 października 2015
Informacje ogólne

Kolejny medal Martyny

Z brązowym medalem z turnieju rangi G1 WTF Serbia Open wraca do Polski zawodniczka MUKS Białe Tygrysy PWiK Jarocin Martyna Stasik. Martyna, tym razem startująca w barwach reprezentacji Polski, tym samym dołożyła swoją cegiełkę do zwycięstwa polskich kadetów w rywalizacji drużynowej.

20 października 2015
Informacje ogólne

Jacek Dutkiewicz wyróżniony

Przedsiębiorca, Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie – Jacek Dutkiewicz uhonorowany został Medalem Edukacji Narodowej.

20 października 2015
Informacje ogólne

Nagroda im.profesora Aleksandra Gieysztora

Instytucje kultury - państwowe, samorządowe bądź pozarządowe mogą zgłaszać kandydatów do Nagrody im. prof. Aleksandra Gieysztora. Wyróżnienie przyznawane jest od siedemnastu lat za wybitne osiągnięcia mające na celu ochronę polskiego dziedzictwa kulturowego.

19 października 2015
×