Anna Seniuk w Jarocinie

Polska aktorka teatralna i filmowa Anna Seniuk spotka się z mieszkańcami Jarocina.

13 stycznia 2017

Z kolędami w Zespole Szkół Specjalnych

11 stycznia 2017 r. w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu muzyków ze Społecznego Ogniska Muzycznego pod batutą Pana Zbigniewa Obary.

12 stycznia 2017

Wysoko w rankingu "Perspektyw"

17 miejsce w Wielkopolsce i honorowy tytuł „Brązowej Szkoły 2017 r .uzyskało Technikum Nr 1 przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie

11 stycznia 2017

Refleksyjnie u Franciszkanów

„Zatrzymaj się na chwilę i pomyśl, po co żyjesz...” to bożonarodzeniowe rozważania, pastorałki i kolędy w wykonaniu grupy teatralnej TACY SAMI działającej przy Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie. Spektakl zaprezentowany został 8 stycznia 2017 roku w kościele pw. św. Antoniego w Jarocinie.

10 stycznia 2017

7 sztabów na 25. Finał!

Już w niedzielę odbędzie się 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na terenie powiatu jarocińskiego zarejestrowanych zostało siedem sztabów. Oprócz zbiórek zaplanowano maraton zumby, koncerty, animacje dla dzieci oraz licytacje. Tradycyjnie punktem kulminacyjnym finału WOŚP będzie światełko do nieba.

10 stycznia 2017

Radosne kolędowanie

Mroźna pogoda nie przestraszyła uczestników Orszaku Trzech Króli. W świąteczne, piątkowe popołudnie – 6 stycznia – jarocińscy kolędnicy wyruszyli sprzed kościoła pw. Chrystusa Króla i muzycznym krokiem przemaszerowali na rynek.

09 stycznia 2017

Koła łowieckie nagrodzone

236 lisów odstrzeliły koła łowieckie nagrodzone w powiatowym konkursie wspierającym regulację populacji lisa na terenie powiatu jarocińskiego.

09 stycznia 2017

Dofinansowanie z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019

Zakończyła się realizacja inwestycji pn. „Przebudowa dróg powiatowych nr 4173P i 4172P na odcinku Witaszyczki – Zakrzew – granica powiatu – etap I odcinek Witaszyczki – Zakrzew”. Inwestycja dofinansowana była z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019”.

05 stycznia 2017

Wojewódzki Konkurs Ortograficzny w Zespole Szkół Specjalnych

W Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie odbył się XVI Wojewódzki Konkurs Ortograficzny pod hasłem: „Ortografia (nie) jest moją słabą stroną”.

Drogowa współpraca z gminą Żerków

Przebudowa drogi powiatowej wiodącej z Żerkowa przez Żółków, Ludwinów aż do Kamienia będzie realizowana w 2017 roku dzięki współpracy samorządu powiatu jarocińskiego i gminy Żerków. Inwestycja dofinansowana zostanie środkami pozyskanymi przez powiat z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.

02 stycznia 2017

Jarocińskie kolędowanie po raz szósty

6 stycznia, w święto Trzech Króli na jarocińskim rynku zabrzmią najpiękniejsze kolędy w wykonaniu dzieci z jarocińskich przedszkoli i lokalnych zespołów muzycznych.

Oświadczenie Starosty Jarocińskiego

Wniosek o odwołanie Zarządu Powiatu Jarocińskiego złożono podczas wczorajszego posiedzenia rady. Grupa siedmiu radnych, składając wniosek o odwołanie zarządu przed upływem kadencji, próbuje sparaliżować pracę powiatu i dokonać puczu w celu siłowego przejęcia władzy w powiecie jarocińskim – odpowiedział na wniosek starosta Bartosz Walczak w oświadczeniu wydanym po sesji rady powiatu.

30 grudnia 2016