Spotkajmy się w Wilkowyi

W ostatnią sobotę września blisko 100 osób z terenu powiatu, a wśród nich działacze samorządowi, sołtysi, prezesi Ochotniczych Straży Pożarnych oraz przedstawiciele stowarzyszeń spotkało się w Wilkowyi na konferencji poświęconej pozyskiwaniu środków zewnętrznych.

Inicjatorka integracji na emeryturze

Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Jarocinie Radosława Suszczyńska odeszła na emeryturę po 35 latach kierowania placówką. Efekty pracy poradni pod jej przewodnictwem dobitnie potwierdzają sens istnienia placówki.

Świeć przykładem

900 worków śmieci wywieziono na wysypiska komunalne w Jarocinie, Goli, Brzóstkowie i Kotlinie w ramach tegorocznej akcji „Sprzątanie świata”. Znaczną część odpadów zebrano w sposób selektywny z wydzieleniem makulatury, szkła, tworzyw sztucznych i złomu metali. W sprzątanie powiatu zaangażowało się 9 tys. uczestników, głównie uczniów szkół podstawowych, gimnazjów,  szkół ponadgimnazjalnych i placówek oświatowo-wychowawczych oraz Społeczna Straż Rybacka i Komenda Hufca ZHP.

...a atak przyszedł ze Wschodu

17 września 1939 roku wojska Związku Radzieckiego przekroczyły granicę z Polską wypełniając postanowienia paktu Ribbentrop-Mołotow. Walcząca z agresją niemiecką Polska została zaatakowana od wschodu. Znaczna część terytorium państwa polskiego znalazła się pod sowiecką okupacją. W wyniku represji stosowanych na zajętym obszarze, 350 tys. osób deportowanych zostało na wschód, głównie na Syberię. Wzięci do niewoli polscy oficerowie zamordowali zostali w Lesie Katyńskim. Podobne zbrodnie na polskich jeńcach zostały popełnione w okolicach Charkowa i Tweru.

Szkolenie z obrony

Organizacja i funkcjonowanie systemu obronnego państwa były głównymi tematami szkolenia zorganizowanego w połowie września przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie. Przez dwa dni pracownicy do spraw obronnych urzędów miast i gmin oraz starostw powiatów jarocińskiego, średzkiego, śremskiego, pleszewskiego i wrzesińskiego dokształcali się w Mickiewiczowskim Centrum Turystycznym w Żerkowie.

18 września 2007

Dary charytatywne dla jarocińskich placówek

Meble, specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny, kilkanaście kilogramów odzieży, zabawki oraz artykuły domowe – to tylko część z darów charytatywnych, które dzięki władzom powiatu trafiły do Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie.

Podwójny dar dla Roberta

Robert ma 14 lat i jest uczniem Gimnazjum nr 1 w Jarocinie. Lubi grać w piłkę, jeździć na rolkach i na rowerze. Jest również druhem OSP Jarocin, w przyszłości chce zostać strażakiem. Niestety teraz swoje ulubione zajęcia i marzenia odłożył na półkę. Nadszedł czas walki z chorobą nowotworową. Na leczenie i powrót do życia potrzebne są pieniądze. Każdy z nas może pomóc. Wystarczy niewiele od jednego człowieka, by Robert zyskał wszystko.

17 września 2007

"Telemedyczni" ratownicy

Jest szansa, że już niebawem w jarocińskim szpitalu do szybkiego zdiagnozowania pacjenta będzie wykorzystywana telemedycyna. Za pomocą aparatu EKG, komputera i telefonu komórkowego pacjent z zawałem mięśnia sercowego zostanie zdiagnozowany w ciągu maximum jednej godziny.

14 września 2007

Powiat nagradza najlepszych sportowców

Nagrody dla najlepszych sportowców 2006 roku rozdane. Łącznie na ten cel powiat przeznaczył ponad 6 tys. zł. W tym roku wyróżniono również trenerów, którzy są współtwórcami sukcesu młodych ludzi.

14 września 2007

Uwaga nauczyciele

Uwaga nauczyciele języka polskiego w szkołach ponadgimnazjalnych powiatu jarocińskiego !

13 września 2007

Festyn na miarę jubileuszu

Tłumy jarociniaków przybyły w drugą niedzielę września do parku miejskiego na festyn zorganizowany z okazji 750-lecia miasta i 120-lecia powiatu. „Jarocin – miasto na skrzyżowaniu kultur i szlaków” – tak nazwano największą  imprezę roku jubileuszowego. Tego dnia wszystko było możliwe: przeszłość i tradycja przeplatały się z młodością i nowoczesnością. Festynowe atrakcje zwyciężyły nawet kapryśną aurę, która jak bumerang krążyła nad Jarocinem.

13 września 2007

Z "Lechem" o zdrowie Roberta

Remis, bramka Roberta Kolendowicza – reprezentanta Polski, koszulka Żurawskiego za 400 zł i ponad 4 tys. zł na leczenie Roberta oraz pomoc biednym dzieciom – to bilans meczu charytatywnego, który odbył się w minioną sobotę na jarocińskim stadionie.

11 września 2007