otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Zamiast do sądu - idź do arbitrażu

Arbitraże, czyli sądy polubowne, działają szybciej i są tańsze niż tradycyjne procesowanie się w sądach cywilnych.

Czytaj dalej...

19 stycznia 2006
Informacje ogólne

Przemocy koniec i kropka

przemocy1.jpg

W dniu 17 stycznia br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie w ramach programu profilaktyczno-edukacyjnego "Przemocy koniec i kropka" odbyło się kolejne spotkanie młodzieży z sierżantem sztabowym Aleksandrem Szczepańskim - policjantem Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie oraz z pedagogiem szkolnym Ryszardem Wosiem. Tym razem w spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy III TEb.

18 stycznia 2006
Informacje ogólne

Konkurs REGIONY

Konkurs REGIONY przeznaczony jest dla szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce. Szkoły mogą w nim uczestniczyć poprzez zgłoszenie ucznia, który zasłużył się czymś szczególnym dla swojego regionu (np. wybitny sportowiec, społecznik, talent artystyczny, programista).

13 stycznia 2006
Informacje ogólne

Wystawa gołębi

W dniach 7-8 stycznia 2006 na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie odbyła się Wystawa Gołębi Pocztowych Okręgu Poznań.


13 stycznia 2006
Informacje ogólne

Miłość niejedno ma imię...

Biblioteka szkolna Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. T. Kościuszki w Jarocinie organizuje III POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI "Miłość niejedno ma imię..." w twórczości A. Kamieńskiej, A. Osieckiej i W. Szekspira.

13 stycznia 2006
Informacje ogólne

Spotkanie z nefrologiem

Zarząd Powiatowy Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Jarocinie serdecznie zaprasza członków i chorych na cukrzycę na spotkanie z dr Andrzejem Kaczmarkiem - nefrologiem, które odbędzie się w dniu 25 stycznia br. o godz. 14.00 w sali Spółdzielni Mieszkaniowej nad „Klubową”, ul. T. Kościuszki 3.

13 stycznia 2006
Informacje ogólne

Szkolna Giełda Turystyczna

Szkolna Giełda Turystyczna Przygoda to targi turystyczne, podczas których wystawcami są dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski oraz firmy turystyczne organizujące wypoczynek dzieci i młodzieży.

Jedno województwo reprezentuje jeden zespół, złożony maksymalnie z 5 osób, którego zadaniem jest zaprezentowanie swojej miejscowości, gminy, jej atrakcji turystycznych, kultury, specyfiki, zwyczajów.

Szkoły, które pragną wziąć udział w konkursie, powinny kontaktować się z przedstawicielami regionalnymi. Zgłoszenia do konkursu należy przesyłać pocztą pod adresem:

Forum Turystyki Pomorza Zachodniego
al. 3 Maja 1
70-214 Szczecin
tel./faks 091 433 70 03
biuro@sgtprzygoda.pl

Zobacz szczegóły

11 stycznia 2006
Informacje ogólne

Studiuj za granicą

"Studiuj za granicą" to program stypendialny, realizowany w ramach Programu Stypendiów Pomostowych, którego celem jest ułatwienie uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi odbycia części studiów na uczelni zagranicznej, aby wyrównać jej szanse konkurowania na polskim i międzynarodowym rynku pracy.

Zobacz szczegóły

11 stycznia 2006
Informacje ogólne

Podróż po Europie

"Podróż po Europie" to konkurs, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Polski Portal Edukacyjny Interkl@sa.

11 stycznia 2006
Informacje ogólne

Ulgi podatkowe dla innowacyjnych

1 stycznia 2006r. weszły w życie przepisy ustawy o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej wprowadzające ulgi i zachęty podatkowe dla przedsiębiorców inwestujących w innowacje.

10 stycznia 2006
Informacje ogólne

Otwarcie rundy aplikacyjnej 2.2.1 Wsparcie dla przedsiębiorców dokonujących nowych inwestycji

Departament Instrumentów Finansowych Ministerstwa Gospodarki jako Instytucja Wdrażająca poddziałanie 2.2.1 Wsparcie dla przedsiębiorców dokonujących nowych inwestycji w ramach Sektorowego Programu Operaycjengo Wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw ogłosił otwarcie rundy aplikacyjnej na składanie wniosków.

10 stycznia 2006
Informacje ogólne

Jerzy Gontarz: Przez dwa lata beneficjenci odgrywali rolę królika doświadczalnego

Przez dwa lata beneficjenci odgrywali rolę królika doświadczalnego. Testowano na nich system, który od początku był przerośnięty i wadliwy. Trwają kolejne reformy, które mają również przygotować podwaliny pod korzystanie z funduszy w następnej perspektywie finansowej. Ale czy cokolwiek wytrzyma u nas 7 lat? Ustawa prawo zamówień publicznych od początku była potworkiem, system wdrażania także. Ani jedno ani drugie nie wytrzymało 2 lat.

10 stycznia 2006
×