Jubileusz planetarium

W październiku mija 20 lat od momentu, gdy w Planetarium w Potarzycy odbył się pierwszy seans. Jubileusz planetarium im. Twórcy Andrzeja Owczarka uczczony zostanie licznymi przedsięwzięciami przygotowanymi z tej okazji.

30 września 2013

Medal dla Patrycji

Gratulacje dla Patrycji Adamkiewicz, która zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Europy Juniorek w Taekwondo.

Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej

Blisko 60-osobowa reprezentacja Powiatu Jarocińskiego działająca w Stowarzyszeniu Salos Dobieszczyzna wzięła udział w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej, które odbyły się w miniony weekend we Wrocławiu.

Najlepsi maturzyści nagrodzeni

Pięciu najlepszych maturzystów 2013 roku otrzymało nagrodę Starosty Jarocińskiego. Z wyróżnionymi abiturientami spotkali się  wicestarosta Mirosław Drzazga i przewodniczący Tomasz Kosiński, którzy wręczyli pamiątkowe dyplomy i przekazali informację o nagrodach pieniężnych, które wpłyną na konta wyróżnionych.

Międzynarodowy Dzień Muzyki 2013

Obchody Międzynarodowego Dnia Muzyki, który przypada na 1 października rozpoczną się koncertem Orkiestry Dętej z Żerkowa. Koncert będzie miał miejsce w auli Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach. Szkoła od trzynastu lat regularnie organizuje obchody tego święta przybliżając jego ideę swoim uczniom. O godzinie 17.00 w holu Kina „Echo” w Jarocinie dzięki Towarzystwu Muzycznemu oraz chórowi K.T. Barwickiego odbędzie się tradycyjne „Wielkopolskie Śpiewanie”.

26 września 2013

Szkoła zyskała przestrzeń

Po wakacjach uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie wrócili do zmienionej szkoły z wyremontowanym i odpowiednio zagospodarowanym holem.  Młodzież jarocińskiej „dwójki” zyskała dodatkową, tak bardzo potrzebną, przestrzeń. Szkolny hol stał się też doskonałym miejscem na wypoczynek i zregenerowanie sił po zajęciach.

Odkrywali czystą planetę

Uczniowie szkół z terenu powiatu jarocińskiego po raz kolejny włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Sprzątania świata-Polska 2013”. Tegoroczne hasło akcji: „Odkrywamy czystą planetę” nawoływało do wielokierunkowej ochrony Ziemi poprzez szereg działań ekologicznych.

Lekcja Agaty

46 540 ml krwi zebrano w akcji zatytułowanej „Lekcja Agaty”. Pod taką nazwą od 6 lat w murach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie organizowana jest akcja krwiodawstwa, której inicjatorem jest Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Jarocinie oraz Towarzystwo Krzewienia Sportu „Siatkarz”.

Kontynuacja budowy chodnika w Woli Książęcej

Jeszcze w tym roku kontynuowana będzie budowa chodnika w Woli Książęcej. Samorząd Powiatu Jarocińskiego przeznaczył na ten cel 85 tys. zł Chodnik budowany będzie na odcinku od Szkoły Podstawowej w kierunku Witaszyc.

20 września 2013

Konsultacje w sprawie Jarocińskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego

Powiat Jarociński zaprasza na konsultacje społeczne projektu uchwały w sprawie określenia trybu powołania członków oraz organizacji i trybu działania Jarocińskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Spotkanie konsultacyjne -    2 października 2013 r. , o godz.  17.00  w sali nr 30 Starostwa Powiatowego w Jarocinie.

Dzień Sybiraka

17 września - dzień, w którym Armia Czerwona wkroczyła w 1939 r., na Kresy Wschodnie Rzeczypospolitej obchodzony jest jako Dzień Sybiraka. Z tej okazji delegacje organizacji kombatanckich, członkowie Związku Sybiraków, przedstawiciele władz samorządowych powiatu i gminy oraz poczty sztandarowe szkół ponadgimnazjalnych złożyli kwiaty pod Krzyżem Martyrologii w Jarocinie oraz pod tablicą znajdującą się na Gimnazjum nr 1 w Jarocinie.

Profilaktyka raka piersi

15 października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi. Jest to dobra okazja by pomyśleć o profilaktyce raka piersi i rozpocząć regularne samobadanie piersi oraz udać się na badanie profilaktyczne piersi np. w odpowiedzi na zaproszenie z ośrodka wykonującego takie badania.