otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Starostwo z Gwiazdą szeryfa

Starostwo Powiatowe w Jarocinie otrzymało jedną z sześciu Gwiazd Szeryfa Praw Dziecka. Odznaczenie przyznano za decyzje i podejmowane inicjatywy mające na celu poprawę losu oraz warunków funkcjonowania podopiecznych Zespołu Szkół Specjalnych.

17 czerwca 2014
Informacje ogólne

Elizabeth Schwarzkopf wraca do Jarocina

Towarzystwo Muzyczne w Jarocinie im. Alfonsa Kowalskiego zaprasza na niezwykły koncert Pt. „Elizabeth Schwarzkopf wraca do Jarocina” zorganizowany w 99. rocznicę urodzin jednej z największych śpiewaczek XX wieku – urodzonej w Jarocinie. Niezwykłe jest także miejsce wydarzenia. Koncert odbędzie się w niedzielę 22 czerwca o godz. 18.00 na ulicy Wrocławskie przy kamienicy nr 7, w której mieszkali państwo Schwarzkopfowie i w której urodziła się Elizabeth. W razie niepogody koncert zostanie przeniesiony do kościoła pw. Św. Jerzego, w którym z kolei Elizabeth została ochrzczona.

17 czerwca 2014
Informacje ogólne

Mamy Talent już w niedzielę

W najbliższą niedzielę na jarocińskim rynku odbędzie kolejna - szósta edycja festiwalu stowarzyszeń "Mamy talent". Podczas festiwalu swoje dokonania prezentować będą organizacje pozarządowe.

13 czerwca 2014
Informacje ogólne

Kto opóźnia budowę sali w Mieszkowie?

Budowa sali gimnastycznej w Mieszkowie, to zdaniem starosty Mikołaja Szymczaka jedna z ważniejszych tegorocznych inwestycji Gminy Jarocin. Niestety opóźnia się ze względu na opieszałość burmistrza i podległej mu spółki Jarocin – Sport. 9 miesięcy potrzebował burmistrz na załatwienie formalności związanych z wydaniem decyzji umożliwiającej wycinkę drzew pod budowę inwestycji. Teraz sprawę scedował na starostę, który zajmuje się nią od niespełna 3 tygodni.

12 czerwca 2014
Informacje ogólne

Wystawa "Wypędzeni 1939" w ramach projektu "Odkryj bohatera"

15 czerwca o godzinie 13.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie - pierwszym obozie wysiedleńczym - otwierta zostanie wystawa „Wypędzeni 1939”, na którą składa się ok. 400 fotografii i plakatów oraz innych materiałów dokumentujących deportacje Polaków z ziem wcielonych do III Rzeszy i inne prześladowania Polaków oraz Żydów na tych terenach.

12 czerwca 2014
Informacje ogólne

Gimnazjaliści w starostwie

Młodzież z III klas gimnazjum w Cielczy odwiedziła dziś starostwo, by zapoznać się z zadaniami realizowanymi przez powiat i działalnością prowadzoną przez urząd.

10 czerwca 2014
Informacje ogólne

Koncert "Golec uOrkiestra" w Żerkowie

W najbliższą sobotę - 14 czerwca o godz. 16.00 w Żerkowie wystąpi Golec uOrkiestra

09 czerwca 2014
Informacje ogólne

Uwaga! Nadchodzi lato

Biesiada śląska, zabawa taneczna i super koncert zespołu Golec uOrkiestra to atrakcje imprezy Nadchodzi lato, która orgaanizuje Mickiewiczowskie Centrum Turystyczne w Żerkowie.

09 czerwca 2014
Informacje ogólne

Statystyczny sukces "Jedynki"

Uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie znalazły się w gronie laureatów XLIII Ogólnopolskiego Konkursu Statystycznego. Weronika Walczak i Aleksandra Zdunek uplasowały się ex aequo na IV miejscu.

06 czerwca 2014
Informacje ogólne

O krok od podium

Drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 zajęła IV miejsce w Okręgowych Mistrzostwach I Pomocy PCK. Do zajęcia trzeciego miejsca zabrakło zaledwie 0,5 punkta.

04 czerwca 2014
Informacje ogólne

Rowery dla zwycięzców

Znamy już finalistów XV edycji powiatowego konkursu proekologicznego „Śmieciom – STOP!”, który corocznie odbywa się pod patronatem Starosty Jarocińskiego. Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce w siedzibie starostwa, skąd troje zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych: Julia Szyszka, Jakub Knop i Marcin Hudak odjechało do domów rowerami.

04 czerwca 2014
Informacje ogólne

Spotkanie z Mariuszem Szczygłem

Mariusz Szczygieł - dziennikarz, reportażysta i autor książek będzie gościł w Jarocinie. Pogadankę z niekwestionowaną osobowością świata mediów zaplanowano na 13 czerwca 2014 roku o godz. 19.30 w "Sali odlotów" Południowej Oficyny Wydawniczej.

04 czerwca 2014
×