Złoty jubileusz ogniska muzycznego

Społeczne Ognisko Muzyczne w Jarocinie obchodziło jubileusz 50-lecia istnienia. Z tej okazji w Jarocińskim Ośrodku Kultury odbył się okolicznościowy koncert, podczas którego zaprezentowali się uczniowie i nauczyciele skupieni w Ognisku. Z życzeniami do złotych jubilatów przybyli przedstawiciele władz samorządowych, wśród których był wicemarszałek województwa wielkopolskiego - Krzysztof Grabowski, starosta jarociński Bartosz Walczak i burmistrz Jarocina - Adam Pawlicki.

Spotkanie dla organizacji pozarządowych

8 stycznia w jarocińskim starostwie odbędzie się spotkanie dla organizacji pozarządowych z terenu powiatu jarocińskiego. Na spotkanie zaprasza Wielkopolska Rada Koordynacyjna Wielkopolski Związek Organizacji Pozarządowych w Poznania (WRK). Celem narady będzie wypracowanie analizy SWOT do strategii współpracy organizacji pozarządowych i samorządu.

Wierny tradycji

Jarociński regionalista – Andrzej Gogulski – autor historycznych publikacji został odznaczony Medalem „Wierni Tradycji”. Wyróżnienie przyznane zostało na wniosek Zarządu Głównego Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/19r.

Kolejna publikacja historyczna

Druga książka autorstwa Andrzeja Gogulskiego ukazała się na jarocińskim rynku wydawniczym. „Czas Wojny! Fotografie, dokumenty i wspomnienia jarociniaków” to tytuł publikacji przygotowanej z okazji 100-ej rocznicy wybuchu I wojny światowej i 75- rocznicy wybuchu II wojny światowej. Spotkanie z autorem książki zaplanowano na 14 grudnia na godz. 16 w sali kominkowej Pałacu Radolińskich w Jarocinie.

04 grudnia 2014

Album i wystawa fotografii o powiecie

Starostwo Powiatowe w Jarocinie zainicjowało prace związane z wydaniem albumu fotograficznego „Powiat Jarociński”. Album wchodzi właśnie na rynek wydawniczy, a piękne zdjęcia autorstwa Marka Chwistka można podziwiać na wystawie w jarocińskim Pałacu Radolińskich.

04 grudnia 2014

Seminarium BHP

Uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach uczestniczyli w I części seminarium na temat „Bezpieczeństwa i higieny pracy w sektorze żywnościowym”.

03 grudnia 2014

Szerokopasmowy Internet

W wybranych miejscowościach Powiatu Jarocińskiego realizowany będzie projekt budowy sieci szerokopasmowych. W okresie od grudnia 2014 do stycznia 2015 roku przedstawiciele Inwestora będą pozyskiwać zgody dysponenckie na bezpłatne wykonanie przyłączy światłowodowych. Wszystkie koszty związane z realizacją Inwestycji ponosi spółka Easyhost.

03 grudnia 2014

Z gratulacjami do burmistrza

Starosta Bartosz Walczak pogratulował nowemu burmistrzowi Adamowi Pawlickiemu objęcia urzędu. Wczoraj, podczas pierwszej sesji Rady Miejskiej Jarocina odbyło się oficjalne zaprzysiężenie burmistrza Jarocina.

02 grudnia 2014

Porozmawiajmy o kulturze

W Pałacu Radolińskich odbyły się dwudniowe spotkania w ramach projektu Jarociński Kongres Kultury. Zaproszono na nie przedstawicieli instytucji kultury, organizacji działających na polu kultury, władze samorządowe, aktywistów. Spotkanie jest otwarte, dlatego organizatorzy zapraszają też wszystkich mieszkańców.

02 grudnia 2014

Karol Matuszak - przewodniczącym rady

Rada Powiatu Jarocińskiego wybrała dziś przewodniczacego. Został nim doświadczony samorządowiec Karol Matuszak.

27 listopada 2014

Bartosz Walczak nowym starostą jarocińskim

Bartosz Walczak - szef kampanii wyborczej Stowarzyszenia Ziemia Jarocińska, które zdobyło największą liczbę mandatów w Radzie Powiatu Jarocińskiego V kadencji został starostą jarocińskim.

27 listopada 2014