otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Powiatowy Urząd Pracy w Jarocinie zmienia swoją siedzibę

UWAGA!!!

Z dniem 04.04.2011 r. (poniedziałek) Powiatowy Urząd Pracy w Jarocinie zmienia swoją siedzibę na:

ul. Zaciszna 2 w Jarocinie.

W związku z przeprowadzką, w dniu  01.04.2011 r. (piątek) Urząd czynny będzie do godz. 14.00.

Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

28 marca 2011
Informacje ogólne

Wyprzedzić zmianę

Samorządowcy, przedsiębiorcy, przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu z Wielkopolski uczestniczyli w konferencji kończącej projekt „Wyprzedzić Zmianę - wsparcie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych w Wielkopolsce i jej subregionach”. W projekcie uczestniczyło także Starostwo Powiatowe w Jarocinie.

24 marca 2011
Informacje ogólne

Jaki zawód najlepszy?

Niski poziom świadomości uczniów dotyczący rynku pracy to wynik badań zaprezentowanych podczas konferencji „Diagnoza potrzeb edukacyjnych w obszarze szkolnictwa zawodowego w Wielkopolsce w kontekście zapotrzebowania rynku pracy”. W spotkaniu, które odbyło się na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu uczestniczył wicestarosta Mirosław Drzazga.

24 marca 2011
Informacje ogólne

Kwalifikacja wojskowa 2011 na terenie powiatu jarocińskiego

Tegoroczna kwalifikacja wojskowa na terenie powiatu jarocińskiego odbędzie się w terminie od 4 do 29 kwietnia. W Jarocińskim Ośrodku Kultury, przed Powiatową Komisją Lekarską stawią się mężczyźni urodzeni w 1992 roku. Wzywane będą również osoby, które ukończyły 18 lat życia i zgłosiły się ochotniczo do pełnienia służby wojskowej, jeżeli nie posiadają określonej zdolności do czynnej służby wojskowej. Komisja będzie funkcjonowała we wszystkie dni robocze w godzinach od 7.30 do godz. 15.30.  

24 marca 2011
Informacje ogólne

Szkoła Odkrywców Talentu

Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie uzyskało tytuł Szkoły Odkrywców Talentów nadany przez Ministra Edukacji Narodowej panią Katarzynę Hall i tym samym znalazło się na ogólnopolskiej mapie szkół zaangażowanych we wspieranie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży.

 

 

 

 

 

23 marca 2011
Informacje ogólne

Roboty drogowe

Zarząd Dróg Powiatowych w Jarocinie informuje, że rozpoczęto roboty drogowe związane z inwestycją pod nazwą: „Przebudowa ul. Wybudowanej w Jarocinie” oraz „Przebudowa drogi powiatowej nr 4184P i 3742P w miejscowości Mieszków.”

W związku z powyższym wystąpią utrudnienia w ruchu na ul. Wybudowanej w Jarocinie oraz ul. Osieckiej i ul. Dworcowej w Mieszkowie. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy i prosimy mieszkańców i kierowców o wyrozumiałość!

23 marca 2011
Informacje ogólne

"Młodzież zapobiega pożarom"

10 marca br. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Do konkursu zakwalifikowało się 30 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu jarocińskiego. 

22 marca 2011
Informacje ogólne

Seminarium dla dyrektorów szkół

Dzisiaj o godz. 10.30 Starostwo Powiatowe w Jarocinie organizuje seminarium przeznaczone dla dyrektorów szkół z terenu powiatu jarocińskiego. Spotkanie zatytułowane "Ewaluacja zewnętrzna i wewnętrzna szkół w nowych przepisach prawa oświatowego" odbędzie się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie. Seminarium poprowadzi Elżbieta Leszczyńska - wykładowca Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM w Poznaniu; kurator oświaty w latach 2007-2009; wicekurator oświaty w latach 2006-2007; autor koncepcji mierzenia jakości pracy szkół i placówek w Wielkopolsce w latach 1999-2008.

21 marca 2011
Informacje ogólne

Starosta na konwencie

Starosta Mikołaj Szymczak uczestniczył w Konwencie Starostów Województwa Wielkopolskiego. Dwudniowe obrady odbyły się w Karpicku pod Wolsztynem.

18 marca 2011
Informacje ogólne

Darmowe porady dla rodziców

Już po raz trzeci Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie organizuje bezpłatne konsultacje psychologiczne, pedagogiczne, logopedyczne oraz rehabilitacyjne. Rodzice zaniepokojeni rozwojem lub zachowaniem swojego dziecka będą mogli skorzystać w dniu 2 kwietnia br., w godzinach od 9.00 do 13.00, z porad specjalistów z wielu dziedzin.  Im wcześniej rozpoznany problem, tym większa szansa na jego rozwiązanie!

16 marca 2011
Informacje ogólne

Chemicy z jarocińskiego "Ogólniaka" najlepsi w regionie

Trzy pierwsze miejsca w IX Regionalnych Zawodach Chemicznych w Krotoszynie zajęli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie. Zwyciężyła Hanna Wielińska, drugie miejsce zajął Piotr Piasecki, a trzecie Jakub Idkowiak. 

   


16 marca 2011
Informacje ogólne

Przebudują 9 km powiatowej drogi

Rozstrzygnięto przetarg na przebudowę drogi powiatowej Rusko – Jaraczewo. Spośród sześciu firm, które do niego przystąpiły, najkorzystniejszą ofertę przedstawił "POL-DRÓG PIŁA” Sp. z o.o.. Spółka wykona zamówienie za kwotę 5 903 210,89 zł.

14 marca 2011
×