otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Konkurs i przedstawienie o Świętym Marcinie

11 listopada 2006r. w Jarocińskim Ośrodku Kultury odbyło się przedstawienie o Świętym Marcinie przygotowane przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie.
Przed spektaklem zostały wręczone nagrody laureatom konkursu plastycznego ogłoszonego przez Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie. Konkurs polegał na wykonaniu dowolną techniką pracy plastycznej będącej ilustracją wybranego fragmentu „Legendy o Św. Marcinie” lub „Legendy o Św. Marcinie i piekarzu Walentym”. Ogółem wpłynęło 19 prac z 6 placówek specjalnych (Żerków, Środa Wlkp., Ostrzeszów, Ostrów Wlkp., Pleszew, Jarocin).

14 listopada 2006
Informacje ogólne

Laureaci z jarocińskich szkół

Szymon Szymański - uczeń III klasy Technikum Ekonomicznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie został laureatem konkursu na przemówienie z okazji Święta Niepodległości. Konkurs zorganizowany został przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Komisja przyznała Szymonowi szóste miejsce. Autor zaprezentuje swoją pracę podczas szkolnego apelu, który odbędzie się w czwartek.
Doskonale zaprezentowali się także uczniowie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie: Sonia Rydz z klasy II (zajęła I miejsce) oraz Agnieszka Matkowska z klasy III (zajęła III miejsce).

08 listopada 2006
Informacje ogólne

Powiat jarociński nagrodzony

Powiat jarociński uzyskał certyfikat „Powiat otwarty na fundusze strukturalne”. Certyfikat przyznany został w ramach konkursu zorganizowanego przez Związek Powiatów Polskich w ramach programu „Powiaty i gminy otwarte na fundusze strukturalne”.

IMG_0161.JPGNa zdjęciu Sławomir Wąsiewski
- starosta jarociński
oraz Honorata Śmigielska
- kierownik referatu inwestycji
i rozwoju w jarocińskim starostwie

04 listopada 2006
Informacje ogólne

Starostwo Powiatowe w Jarocinie ufundowało sprzęt sportowy

IMG_0163.JPGStarostwo Powiatowe w Jarocinie ufundowało sprzęt sportowy
o wartości 2 tys. zł, który starosta
Sławomir Wąsiewski
przekazał przedstawicielom
poszczególnych szkół ponadgimnzjalnych.

04 listopada 2006
Informacje ogólne

Chór im. K.T. Barwickiego i Fundacja 750-lecia Jarocina

Chór im. K.T. Barwickiego i Fundacja 750-lecia Jarocina
serdecznie zapraszają
na
 
uroczysty koncert z okazji roku mozartowskiego,
zakończenia obchodów 115-lecia działalności chóru
oraz rozpoczęcia roku jubileuszowego 750-lecia Jarocina
 
 
Niedziela 12 listopada 2006
Godz. 17.00
kościół oo. Franciszkanów
 
 
 W programie:
Wolfgang Amadeus Mozart
MSZA C-dur KV 317 „KORONACYJNA”
 
Wykonawcy
Chór im. K.T. Barwickiego - Jarocin
Kaliski Chór Akademicki „Polifonia”
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej
Soliści:
Marzena Michałowska - sopran
Antonina Witajewska - mezzosopran
Bartłomiej Szczeszek - tenor
Bartosz Michałowski - bas
Kasper Ekert - dyrygent

04 listopada 2006
Informacje ogólne

Dyrektorzy, Nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych powiatu jarocińskiego

Serdecznie zapraszamy nauczycieli do udziału w konferencjach przedmiotowych prowadzonych przez doradców metodycznych Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu. Konferencje  organizowane są dla nauczycieli powiatu jarocińskiego.


04 listopada 2006
Informacje ogólne

Starosta odznaczony

Postanowieniem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego z dnia 7 września 2006 roku starosta jarociński Sławomir Wąsiewski mianowany został na pierwszy stopień oficerski - podporucznika. Jednocześnie Decyzją Ministra Obrony Narodowej Radosława Sikorskiego starosta otrzymał Brązowy Medal za Zasługi dla Obronności Kraju. Sławomir Wąsiewski odebrał honory z rąk Komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kaliszu ppłk Andrzeja Krupińskiego oraz Dowódcy 16. batalionu usuwania zniszczeń lotniskowych – ppłk Mariusza Poczekaja.

IMG_0050.JPG


IMG_0054.JPG

17 października 2006
Informacje ogólne

Kolejna akcja prozdrowotna powiatu

16 października ruszy Program profilaktyki nowotworu gruczołu krokowego dla mieszkańców powiatu jarocińskiego. W ramach akcji powiat przeznaczył 4000 zł na wykonanie badań PSA całkowite dla mężczyzn w wieku 55 i więcej lat, którzy odczuwają dolegliwości układu moczowego.
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z urologiem w NZOZ " Alfa - Med." oraz chirurgiem w Poradni Specjalistycznej "Chirurg" (ul. Hallera 9 w Jarocinie). Program potrwa do 15 grudnia br.

16 października 2006
Informacje ogólne

Życzenia dla nauczycieli

13 października w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Jarocinie obchodzono Powiatowy Dzień Nauczyciela. Podczas uroczystości nauczycielom wręczono nagrody Starosty Jarocińskiego oraz przyznano kolejne stopnie awansu zawodowego. Serdeczne gratulacje odebrał także Romuald Gruchalski – emerytowany dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie, który otrzymał Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej.


IMG_0012.JPGRomuald Gruchalski odebrał
gratulacje z okazji przyznania
nagrody Ministra Edukacji

16 października 2006
Informacje ogólne

Kotłownia dla Jedynki i Dwójki otwarta

3Uroczyste otwarcie kotłowni gazowej
dla ZSP nr 1 i ZSP nr 2
w Jarocinie odbyło się 13 października.

16 października 2006
Informacje ogólne

Nauczyciele w Teatrze

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, 15 nauczycieli ze szkół i placówek prowadzonych przez powiat jarociński obejrzało spektakl „Balety Konrada Drzewieckiego - galowy wieczór w 80 rocznicę urodzin choreografa”. Do Teatru Wielkiego w Poznaniu zaprosił nauczycieli Marszałek Województwa Wielkopolskiego, a koszty przejazdu pokryło Starostwo Powiatowe w Jarocinie.

16 października 2006
Informacje ogólne

Najważniejszy szpitalny oddział ratunkowy

Starostwo Powiatowe w Jarocinie ogłosiło przetarg na Leasing sprzętu medycznego na wyposażenie Szpitala Powiatowego w Jarocinie. „Zależy nam na tym by uruchomić Szpitalny Oddział Ratunkowy jeszcze w tym roku, tak by szpital mógł podpisać kontrakt z Narodowym Funduszem Ochrony Zdrowia na 2007 rok” – mówi Starosta Sławomir Wąsiewski.

16 października 2006
×