otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Kolejna oferta medyczna

Centrum Medyczne „Samo Zdrowie” z siedzibą w Choroszczu pod Białymstokiem, jako druga placówka zajmująca się przekształcaniem szpitali zaprezentowała się na przedwakacyjnej XI sesji Rady Powiatu Jarocińskiego.

04 lipca 2007
Informacje ogólne

Analiza stanu zabytków w powiecie jarocińskim

29 czerwca 2007 r. w Pałacu w Witaszycach odbyło się spotkanie z zastępcą Wielkopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków – Jolantą Goszczyńską. Organizatorem spotkania było Starostwo Powiatowe w Jarocinie oraz Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Poznaniu.

04 lipca 2007
Informacje ogólne

Ruszył program "Szkoła równych szans"

Starostwo wraz ze szkołami ponadgimnazjalnymi z terenu powiatu jaroicińskiego rozpoczęło realizację projektu  „Szkoła równych szans”. Projekt złożony  przez  Starostwo  Powiatowe  w  Jarocinie uzyskał dofinansowanie Wojewody Wielkopolskiego w ramach rządowego programu wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży w 2007r. pod nazwą: „Aktywizacja jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych”. Koszt całego programu wynosi ponad 96 tys. zł, z czego ze środków będących w dyspozycji wojewody starostwo pozyskało 70%, tj. blisko 68 tys. zł.

02 lipca 2007
Informacje ogólne

Folklorystyczny jubileusz

Zespoły folklorystyczne z Serbii, Słowenii, Słowacji i Rosji przyjechały świętować jubileusz 750. lecia Jarocina i X Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych. Poza grupami zagranicznymi wystąpiły także zespoły z Polski. Południe reprezentowali górale z okolic Żywca, północ – zespół z Żukowa na Kaszubach. Na festiwalu nie mogło zabraknąć także zespołów z Wielkopolski, w tym licznej reprezentacji Ziemi Jarocińskiej.

02 lipca 2007
Informacje ogólne

Dziękowali "świeżo upieczonym" emerytom

Czwartkowa sesja Rady Powiatu była okazją do złożenia podziękowań za wieloletnią pracę odchodzącym na emeryturę: panu Eugeniuszowi Żurkowi – Powiatowemu Inspektorowi Sanitarnemu oraz panu Stanisławowi Krawczykowi – Komendantowi Powiatowej Komendy PSP w Jarocinie.

02 lipca 2007
Informacje ogólne

Birety w górę

W niedzielę, 24. czerwca odbyło się I Absolutorium Zamiejscowego Wydziału Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego w Jarocinie. Rektor Uniwersytetu – prof. dr hab.  Waldemar Tarczyński udzielił absolutorium i zwolnił z obowiązków studenta ponad 300 absolwentów. W górę pofrunęły birety.

27 czerwca 2007
Informacje ogólne

Teraz już tylko wakacje!

Miniony piątek nie tylko w powiecie jarocińskim, ale i w całej Polsce  upłynął pod znakiem uroczystego zakończenia roku szkolnego 2006/2007. Przedstawiciele powiatu wspólnie z uczniami i młodzieżą świętowali rozpoczęcie wakacji – okresu odpoczynku po wytężonej pracy umysłowej.

25 czerwca 2007
Informacje ogólne

JAR-FISH najlepszy

Ponad pięćdziesięciu zawodników z całej Polski, w tym Kadra Narodowa wzięło udział w zawodach spinningowych z okazji 120-lecia powiatu jarocińskiego. Impreza odbyła się na Zalewie w Roszkowie w ramach Wielkopolskiej Ligi Spinningowej. Organizatorem zawodów był Jarociński Klub Wędkarstwa Sportowego „JAR-FISH”.

25 czerwca 2007
Informacje ogólne

Zapraszamy na spotkanie z folklorem

Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej w Potarzycy serdecznie zaprasza na X Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne

Jarocin – Śliwniki 2007

Wystąpią zespoły z:
- Serbii
- Słowenii
- Rosji
- Słowacji
- Polski

29 czerwca (piątek) – godz. 18.30
(plac przy Domu Wiejskim w Potarzycy)
koncert pod patronatem Starosty Jarocińskiego

30 czerwca (sobota) – godz. 16.00
(stadnina w Śliwnikach k/Nowych Skalmierzyc)
koncert zorganizowany przez Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu

1 lipca (niedziela)
godz. 15.45 – przemarsz korowodu festiwalowego przez Jarocin
trasa: JOK – rynek - amfiteatr

godz. 17.00 – koncert finałowy pod patronatem Burmistrza Jarocina amfiteatr w Jarocinie (w razie niepogody sala LO w Jarocinie)

Atrakcja specjalna – degustacja „swojskiego jadła”

Patronat sprawują:
- Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
- Starostwo Powiatowe w Jarocinie
- Urząd Miejski w Jarocinie

25 czerwca 2007
Informacje ogólne

Współpraca z gminami nabiera tempa

„Chcemy być wzorem dla innych powiatów”- tymi słowami starosta Stanisław Martuzalski uwieńczył uroczyste podpisanie listów intencyjnych pomiędzy samorządami z terenu powiatu jarocińskiego. Pierwszy list zainicjował współpracę między Powiatem Jarocińskim a Gminą Jarocin i Gminą Żerków poprzez zawiązanie partnerstwa w celu przygotowania i realizacji projektu "Przebudowa drogi powiatowej Jarocin – Żerków – Śmiełów - Ruda Komorska". W ramach projektu zaplanowano również budowę ścieżki rowerowej.

Drugi list dotyczył rozpoczęcia współpracy Gminy Jarocin z powiatem w zakresie opracowania dokumentacji projektu przebudowy drogi Wilkowyja – Bachorzew z połączeniem do drogi powiatowej prowadzącej do Hilarowa.

„Budowa nowych ciągów komunikacyjnych to kolejna inicjatywa w celu nawiązania współpracy w następnych dziedzinach. Do tej pory podjęto wspólne działania w dziedzinie transportu publicznego i gospodarki odpadami” – podsumował przedsięwzięcie wiceburmistrz Jarocina Witosław Gibasiewicz.

22 czerwca 2007
Informacje ogólne

Modernizacja sieci komputerowej w wydziale komunikacji

Dnia 20 czerwca, w związku z modernizacją sieci komputerowej w wydziale komunikacji mogą wystąpić pewne utrudnienia związane z obsługą klientów.

Na skutek prowadzenia prac we wszystkich pomieszczeniach oraz konieczności wyłączenia systemów, od. godz. 11.30 nie będzie możliwa obsługa klientów wymagająca korzystania z systemów informatycznych.

Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.

19 czerwca 2007
Informacje ogólne

Zdrowi w czystym środowisku

Konkurencje sportowe, pokazy judo, zagadki nawiązujące do zdrowia i higieny, skoki w workach, przenoszenie jajek na łyżce, konkurs plastyczny - to tylko czubek góry atrakcji, jakie organizatorzy zapewnili uczestnikom festynu w Noskowie. Zwycięzcy konkursów obdarowani zostali nagrodami ufundowanymi przez starostwo.

19 czerwca 2007
×