Agencja Promocji i Rozwoju Wolontariatu w Polsce

W Polsce ciągle wzrasta liczba wolontariuszy i placówek, które korzystają z ich pomocy. Ponad 5 milionów wolontariuszy w naszym kraju, ponad 30 tys. organizacji pozarządowych.

Świadczy to o potrzebie zbudowania systemu wsparcia. Krokiem w tym kierunku jest utworzenie przez Sieć Centrów Wolontariatu - Agencji Promocji i Rozwoju Wolontariatu w Polsce.

22 listopada 2005

Konkurs dla organizacji zajmujących się współpracą rozwojową

Presidency Fund zaprasza organizacje pozarządowe z nowych państw członkowskich UE do składania wniosków z zakresu współpracy rozwojowej. Termin nadsyłania aplikacji wstępnych mija 19 grudnia 2005.

Study Tours to Poland

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności oraz Fundacja Edukacja dla Demokracji zapraszają polskie organizacje pozarządowe do współpracy w organizacji wizyt studyjnych w Polsce (Study Tours to Poland) organizowanych w ramach Programu "Przemiany w Regionie" – RITA. Listy intencyjne przyjmowane są wyłącznie pocztą do dnia 30 listopada 2005 roku (decyduje data wpłynięcia do biura).

22 listopada 2005

Mistrz sportu, mistrz życia...

zwierzycki.jpgJanusz Zwierzycki - nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie został laureatem ogólnopolskiego  konkursu "Mistrzowie sportu, mistrzowie życia".

Idea tego konkursu nierozerwalnie wiąże się z przesłaniem Organizacji Narodów Zjednoczonych, która rok 2005 ogłosiła Międzynarodowym Rokiem Sportu i Wychowania Fizycznego. Przewodniczącym Komitetu Krajowego został czterokrotny złoty medalista igrzysk olimpijskich Robert Korzeniowski., a sekretarzem Maciej Zdziarski (Fundacja "Trzeźwy Umysł").

21 listopada - Dzień Pracownika Socjalnego

pracownik_socjalny.jpg

W dniu 21 listopada br. w trakcie posiedzenia Zarządu Powiatu w Jarocinie Starosta Jarociński Sławomir Wąsiewski złożył na ręce Przemysława Masłowskiego Kierownika Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie życzenia z okazji Dnia Pracownika Socjalnego.

22 listopada 2005

Nowa droga w powiecie jarocińskim

bruczkow1.jpg

W dniu dzisiejszym (2005-11-21) o godz. 13:00 Starosta Jarociński Sławomir Wąsiewski dokonał oficjalnego otwarcia wyremontowanej drogi powiatowej Bruczków-Cerekwica. W uroczystości wzięli również udział radni powiatu jarocińskiego, radni, wójt i sekretarz gminy Jaraczewo oraz sołtys Nowej Cerekwicy.

Wolę wolontariat

Konkurs "Wolę wolontariat" jest częścią programu "Wolontariat studencki". Ma na celu nagrodzenie i wyróżnienie najbardziej aktywnych uczestników programu.

21 listopada 2005

Maturalne sukcesy

W ubiegłym tygodniu "Gazeta Wyborcza" opublikowała na swoich stronach wyniki nowej matury w wielkopolskich szkołach. Mamy przyjemność poinformować, iż w rankingu znalazły się również szkoły ponadgimnazjalne powiatu jarocińskiego.

21 listopada 2005

Tenis stołowy w powiecie

10 października rozegrano Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Jarocińskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Tenisie Stołowym. Zawody odbyły się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie. Głównym sędzią turnieju był pan Marek Tobolski.

18 listopada 2005

Powiatowe szachy

9 listopada w Jarocińskim Ośrodku Kultury odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Jarocińskiego w Szachach - Licealiada 2005/2006. W zawodach wzięło udział sześć dziewcząt i czternastu chłopców.

18 listopada 2005

Będzie lepiej na rynku pracy?

Od maja bieżącego roku na terenie czterech powiatów byłego województwa kaliskiego realizowany jest projekt badawczy: "Dostosowanie potrzeb szkoleniowych i kwalifikacji mieszkańców powiatów ostrowskiego, krotoszyńskiego, pleszewskiego i jarocińskiego do wymogów regionalnego rynku pracy". Za stronę merytoryczną i organizacyjną odpowiadają Wielkopolska Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna z Jarocina, Instytut Projektów Personalnych z Poznania i dr Krzysztof Bondyra.

17 listopada 2005

I Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

Do zorganizowanego przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie, Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego, zgłosiło się 17 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu jarocińskiego. Pierwszy (pisemny) etap odbył się 10 października 2005.

17 listopada 2005