O grypie w starostwie

29 grudnia 2009 roku w Starostwie Powiatowym w Jarocinie miało miejsce posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku poświęcone aktualnej sytuacji epidemiologicznej na terenie powiatu jarocińskiego w związku z grypą sezonową oraz grypą wywoływaną wirusem A/H1N1.

30 grudnia 2009

Drogowy budżet

Radni uchwalili budżet powiatu jarocińskiego na 2010 rok. Zgodnie z planem finansowym w przyszłym roku najwięcej inwestycji szykuje się w drogownictwie. Samorządowcy stawiają także na oświatę i ochronę zdrowia. Mimo wszędzie głoszonego kryzysu, zapowiada się dobry rok dla powiatowych inwestycji. Rekordowy, biorąc pod uwagę 10 lat funkcjonowania samorządów powiatowych – mówi starosta Stanisław Martuzalski. Już dziś mogę powiedzieć, że jeśli uda nam się zrealizować wszystkie plany, to będziemy mogli zakończyć czteroletnią kadencję ze stanem 38,5 mln zł w rubryce – inwestycje – dodaje włodarz powiatu.

30 grudnia 2009

Odznaki dla "Noskowiaków" i "Snutek"

Zespoły Folklorystyczne reprezentujące Powiat Jarociński: „Noskowiacy”  oraz „Snutki” z Potarzycy uhonorowane zostały odznakami „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego”. Zaszczytne nagrody wręczono 19 grudnia 2009 roku w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, podczas siódmego spotkania folklorystów i twórców ludowych subregionu kaliskiego. W imieniu marszałka województwa odznaki wręczyła radna sejmiku Barbara Nowak.

29 grudnia 2009

Samorządy zakupiły wideoendoskop

Jarociński szpital wyposażony został w kolejne urządzenie medyczne. Wideoendoskop zakupiony został dla Poradni Endoskopowej w celu wykonywania badań gastroskopii i kolonoskopii. Nowoczesny sprzęt kosztował blisko 240 tys. zł. Jego zakup został współfinansowany przez samorząd powiatu jarocińskiego (159 193,50 zł) oraz gminy: Kotlin (19 584 zł), Jaraczewo (22 070 zł) i Żerków (39 100 zł).

91. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

W 91. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego władze samorządowe powiatu jarocińskiego i gminy Jarocin wraz z przedstawicielami organizacji kombatanckich oraz szkół oddały hołd bohaterom walk powstańczych składając kwiaty w miejscach upamiętniających bohaterów zrywu niepodległościowego z 1918 roku.

Powiat sfinansował badania

Mieszkańcy powiatu jarocińskiego skorzystali z bezpłatnych badań w ramach programu zdrowotnego realizowanego w grudniu przez jarociński szpital. Przedsięwzięcie obejmowało profilaktykę chorób układu krążenia (pomiar ciśnienia, cholesterolu, cukru we krwi, EKG) oraz profilaktykę gruczołu krokowego, tzw. badanie PSA. Na realizację badań samorząd powiatu jarocińskiego przeznaczył 8 tys. zł. W ramach programu przeprowadzono 169 badań PSA, 200 badań poziomu cholesterolu, 200 badań poziomu cukru. Dodatkowo z badań EKG skorzystało 113 kobiet i 186 mężczyzn.

OSTRZEŻENIE o marznących opadach

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jarocinie w związku z komunikatem wydanym przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega:

Ważność: od godz. 11:00 dnia 22.12.2009 r. do godz. 18:00 dnia 22.12.2009 r.
Obszar:
województwo wielkopolskie
Stopień zagrożenia:
Przebieg:
przewiduje się wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu powodującego gołoledź
Skutki:
gołoledź, śliskość dróg, jezdni i chodników, utrudnienia komunikacyjne.
www.imgw.pl/wl/internet/zz/zagrozenia/ost_met.html

22 grudnia 2009

"Zaczarowany las" z Zespole Szkół Specjalnych

Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie gościł aktorów Teatru Lalek z Nowego Sącza. Uczniowie obejrzeli przedstawienie zatytułowane „Zaczarowany las”. Dzieci z zainteresowaniem śledziły zmieniające się obrazy, podziwiały rekwizyty i dekoracje, nuciły i klaskały podczas fragmentów muzycznych, żywo reagowały na efekty dźwiękowe. Spotkanie odbyło się dzięki inicjatywie Rady Rodziców.

Gospodarze wiedzieli najwięcej

Już po raz ósmy uczniowie szkół ponadgimnazjalnych noszących imię Eugeniusza Kwiatkowskiego sprawdzali swoją wiedzę o patronie uczestnicząc w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Eugeniuszu Kwiatkowskim. W kategorii drużynowej zwyciężyli gospodarze imprezy – reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie.

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich nieczynny

Uprzejmie informujemy, iż w związku z udziałem konsultantów Funduszy Europejskich w szkoleniu, w dniach 16-17 grudnia br. (środa-czwartek) Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jarocinie będzie nieczynny. Jednocześnie informujemy, że również w Wigilię Bożego Narodzenia - 24 grudnia br. (czwartek) Punkt Informacyjny FE będzie zamknięty. Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.

28. rocznica wybuchu stanu wojennego

Władze powiatu jarocińskiego uczciły pamięć ofiar stanu wojennego składając kwiaty pod pomnikiem "Solidarności" w Jarocinie. Hołd złożono 13 grudnia, w 28. rocznicę wybuchu Stanu Wojennego.

14 grudnia 2009

Wdzięczne serca z Jarocina

Zespół Szkół Specjalnych z Jarocina został laureatem II Ogólnopolskiego Konkursu „Wdzięczność Młodych Serc” w kategorii instytucja lub organizacja. Finał tegorocznej edycji odbył się 8 grudnia w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży w Warszawie.

14 grudnia 2009