Wydział Komunikacji w Jarocinie zmienia siedzibę

Od 16 maja br. Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Jarocinie będzie funkcjonował w nowej siedzibie przy ulicy Zacisznej 2a, w niedalekim sąsiedztwie obecnej lokalizacji. W nowo wyremontowanym budynku oprócz Wydziału Komunikacji mieści się również Powiatowy Urząd Pracy.

W dniu jutrzejszym (piątek 13 maja br.) Wydział Komunikacji w Jarocinie będzie nieczynny z uwagi na konieczność przenoszenia serwera i systemu informatycznego.

12 maja 2011

Rzeźnicy poszukiwani

Do 27 maja gimnazjaliści muszą podjąć decyzję o wyborze kierunku kształcenia, po skończeniu którego w przyszłości będą mogli znaleźć pracę. Z przeprowadzonych badań na rynku pracy wynika, że obecnie ogromnym zainteresowaniem wśród pracodawców cieszy się zawód rzeźnik – wędliniarz.

12 maja 2011

Mistrzostwa w tenisie stołowym

VI Indywidualne Mistrzostwa Wielkopolski Szkół Ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym po raz kolejny odbyły się w Jarocinie. Organizatorem był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie. W rywalizacji indywidualnej udział wzięło 59 uczniów, którzy w sumie rozegrali 84 pojedynki.

11 maja 2011

Po premierze filmu "Połączeni"

Liczna grupa mieszkańców Jarocina, ok. 150 osób, przybyło w majowe popołudnie do kina Echo, aby obejrzeć premierę filmu "Połączeni". Projekt ten został zrealizowany przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie, w ramach kampanii „Drugie życie”, akcji propagującej transplantacje narządów.

11 maja 2011

Brąz w aerobiku grupowym

Wielkopolski Turniej w Aerobiku Grupowym, na stałe wpisał się do kalendarza imprez Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie. Tegorocznej  XI edycji patronowało Starostwo Powiatowe w Jarocinie  i Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska” w Poznaniu. Drużyna z „Jedynki” wywalczyła brązowy medal.

Noc Muzeów w Śmiełowie

Poznanie ciekawych, rzadkich i "kuriozalnych" źródeł dźwięku, możliwość zagrania na wszystkich instrumentach, wystawa grupy artystycznej Łódź Kaliska to tylko kilka z wielu atrakcji, które będą na nas czekać będzie podczas kolejnej "Nocy Muzeów", która odbędzie się 14 maja w Śmiełowie.

66. rocznica zakończenia wojny

8 maja, w 66. rocznicę zakończenia II wojny światowej, władze samorządowe powiatu i gminy Jarocin, przedstawiciele służb mundurowych i organizacji kombatanckich złożyli kwiaty pod pomnikiem Bohaterskich Synów Ziemi Jarocińskiej znajdującym się w Parku Zwycięstwa w Jarocinie. Oddali w ten sposób hołd 6 milionom Polaków zamordowanym w czasie II wojny światowej.

Wydział Komunikacji w Jarocinie zmienia siedzibę

W piątek 13 maja br. Wydział Komunikacji w Jarocinie będzie nieczynny z uwagi na konieczność przenoszenia serwera i systemu informatycznego. Za utrudnienia przepraszamy!

09 maja 2011

"Cuda natury" w Tarcach

Zespół Szkół Przyrodniczo – Biznesowych im. Jadwigi Dziubińskiej w Tarcach już po raz drugi zorganizował konkurs recytatorski  pod hasłem „Cuda natury”. Podobnie jak w zeszłym roku konkurs cieszył się ogromną popularnością. Wzięło w nim udział 24 uczniów z 8 gimnazjów powiatu jarocińskiego.

29 kwietnia 2011

Turniej motoryzacyjny

Drużyna Zespołu Szkół Przyrodniczo - Biznesowych w Tarcach uczestniczyła w finale rejonowym Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, który odbył się 20 kwietnia br. w Zespole Szkół w Opatówku.

28 kwietnia 2011

"Poznańskie Słowiki" w Żerkowie

Teksty Jana Pawła II czytane przez samorządowców, koncert „Poznańskich Słowików” pod dyrekcją prof. Stefana Stuligrosza – tak zapowiada się uroczystość zorganizowana z Żerkowie w przededniu beatyfikacji Jana Pawła II. Na koncert poświęcony Naszemu Wielkiemu Rodakowi zapraszają Burmistrz Żerkowa i Starosta Jarociński. Uroczystość odbędzie się 30 kwietnia 2011 roku o godz. 18.00 w kościele p.w. św. Stanisława Biskupa w Żerkowie.

27 kwietnia 2011

Wyjątkowy spektakl o Papieżu Polaku

Od wielu już tygodni przygotowujemy się do uczczenia niezwykłego wydarzenia - beatyfikacji Jana Pawła II, która dokona się 1 maja 2011 roku. Z tej okazji organizowanych jest szereg koncertów, konkursów, spektakli. Jednym z nich jest wieczór wspomnień o Naszym Papieżu, który przygotowuje młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie. Wyjątkowy spektakl słowno - muzyczny „Pokolenie JPII” odbędzie się 29 kwietnia 2011 roku o godz. 21.00 w Kościele oo. Franciszkanów w Jarocinie.

21 kwietnia 2011