otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Starostwo aktualizuje bazę stowarzyszeń

Starostwo Powiatowe w Jarocinie rozpoczęło prace związane z aktualizacją bazy stowarzyszeń działających na terenie powiatu jarocińskiego. Organizacje proszone są o wypełnienie specjalnego formularza – karty organizacji, który dostępny jest na stronie internetowej www.powiat-jarocinski.pl w zakładce organizacje pozarządowe.

26 września 2012
Informacje ogólne

Nowe kierunki kształcenia w Tarcach

Od roku szkolnego 2013/2014 do Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach powróci kształcenie na poziomie zasadniczej szkoły zawodowej. Uczniowie będą mogli uzyskać kwalifikacje fotografa, ogrodnika oraz operatora maszyn przemysłu spożywczego.

20 września 2012
Informacje ogólne

Wielkopolskie Śpiewanie

Zespół Szkół Przyrodniczo Biznesowych w Tarcach, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Jarocinie oraz Towarzystwo Muzyczne im. Alfonsa Kowalskiego w Jarocinie zapraszają na obchody Międzynarodowego Dnia Muzyki, które odbędą się w poniedziałek 1 października.

19 września 2012
Informacje ogólne

Pamięci Sybiraków

W Jarocinie jest już ich niewielu, ale co roku 17 września zbierają się pod Krzyżem Martyrologii, by przypomnieć prawdziwe losy zesłańców. Tego dnia, w rocznicę napaści ZSRR na Polskę obchodzony jest Dzień Sybiraka.

17 września 2012
Informacje ogólne

Podziękowania za udział w proekologicznej akcji

Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i placówek oświatowo-wychowawczych, harcerze, przedstawiciele Społecznej Straży Rybackiej oraz Kół Wędkarskich PZW wzięli udział w kolejnej edycji akcji „Sprzątanie świata – Polska 2012”. Akcja przeprowadzona została w całym kraju w miniony weekend, a na terenie naszego powiatu jej kulminacja przypadła 14 września 2012 r. Symboliczne podziękowania dla wszystkich biorących udział w przedsięwzięciu złożył starosta Mikołaj Szymczak, który w piątek spotkał się z uczniami Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach sprzątającymi lasy otaczające szkołę. Po zakończonej pracy młodzież wzięła udział w ognisku, które odbyło się miejscowym wigwamie.

17 września 2012
Informacje ogólne

Poparcie dla obywatelskiego projektu

Starosta Mikołaj Szymczak popiera obywatelski projekt ustawy o zmianie ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego.

14 września 2012
Informacje ogólne

"Kocham, lubię, szanuję ... nie śmiecę"

Pod takim hasłem rusza tegoroczna, 19 już akcja „Sprzątanie świata – Polska 2012”. Hasłem tym, nawiązującym do ludowej wyliczanki, Fundacja „Sprzątanie Świata – Polska” i Fundacja Nasza Ziemia zachęcają do refleksji nad stosunkiem do otaczającego świata i tego konsekwencjami, w szczególności zwracając uwagę na problem dzikich wysypisk odpadów.


12 września 2012
Informacje ogólne

Ewidencja budynków w Żerkowie

Na podstawie § 34 Rozporządzenia Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dnia 29 marca 2001r. sprawie ewidencji gruntów i budynków ( Dz. U. Nr 38, poz. 454 ) Starosta Jarociński zawiadamia o wszczęciu postępowania w sprawie założenia ewidencji budynków i lokali dla nieruchomości położonych w jednostce ewidencyjnej Żerków-miasto, obręb Żerków arkusze map ewidencyjnych nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12.

Podstawą prowadzonego postępowania będą art. 4 ust. 1 i art. 20 ust. 1-3 ustawy z dnia 17 maja 1989r. - Prawo geodezyjne i kartograficzne (Dz. U. Nr 193, poz. 1287) oraz przepisy ww rozporządzenia.

Do wykonania czynności technicznych związanych z opracowaniem operatu ewidencyjnego upoważniona została Kancelaria Geodezyjno - Prawna GEO-LEX Józef Starczyński z/s w Koninie, przy ul. Piłsudskiego 8/17, 62-500 Konin.


11 września 2012
Informacje ogólne

Przejście przez tory już jest!

Przebudowa wiaduktów na ulicy Powstańców Wlkp. potrwa do końca bieżącego roku. W tym czasie zarówno samorządowcy powiatu jarocińskiego, jak i pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych oraz realizującej inwestycję firmy Skanska, starają się łagodzić skutki powstałych utrudnień komunikacyjnych. Od piątku mieszkańcy osiedla Ługi oraz Parowozowni mogą korzystać z pieszego przejścia przez torowisko. Opracowany projekt został zatwierdzony przez Komendę Wojewódzką Policji i PKP. Przejście w formie chodnika oznakowano i zabezpieczono barierkami. Piesi na ulicę Węglową mogą przejść istniejącymi już wcześniej schodami bądź odgrodzonym przejściem po zabezpieczonej skarpie.

10 września 2012
Informacje ogólne

Dzielili się chlebem dożynkowym

Dożynkowy korowód z pięknymi wieńcami żniwnymi przemierzał wczoraj przez miejscowość Wojciechowo, gdzie odbyły się Gminno – Powiatowe Dożynki 2012. Mieszkańcy zadbali o wystrój wioski, a organizatorzy o dobrą zabawę. Dopisała też słoneczna pogoda. Ale najważniejszy był chleb wypieczony z tegorocznych plonów. „Niech ten chleb będzie symbolem pokoju i pojednania”- powiedział starosta Mikołaj Szymczak, który wspólnie z wójtem Jaraczewa odebrał tradycyjny bochen z rąk starostów dożynek.

10 września 2012
Informacje ogólne

Kolejny etap przebudowy wiaduktów

Dzisiaj w godzinach wieczornych rozpocznie się kolejny etap przebudowy wiaduktów drogowych nad torami kolejowymi w ciągu ulicy Powstańców Wielkopolskich w Jarocinie.

06 września 2012
×