otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Wieści ze szkół

Aktualności z powiatowych szkół 

19 grudnia 2011
Informacje ogólne

Dofinansowanie usług doradczych świadczonych na rzecz rolników

Działalność rolnicza w całej Unii Europejskiej objęta jest od wielu lat różnymi formami wsparcia w ramach Wspólnej Polityki Rolnej. Na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat formy i zakres wspierania sektora rolnego ulegały zasadniczym zmianom wskutek przyjmowanych reform unijnej polityki rolnej.

08 grudnia 2011
Informacje ogólne

Bajki Mikołajki

Wszystkie chętne dzieci wraz z opiekunami mogą wziąć udział w przedstawieniu z cyklu "Bajki Mikołajki". W auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie, w niedzielę 11 grudnia br. o godz. 16.00, uczniowie zaprezentują bajkę „Jaś i Małgosia”. Opłata za bilet wstępu jest dobrowolna. Pieniądze zostaną przeznaczone na świąteczną pomoc dla uczniów. Zapraszamy!

08 grudnia 2011
Informacje ogólne

30. rocznica wprowadzenia stanu wojennego

Od rana we wtorek 13 grudnia na jarocińskim rynku będzie można spotkać funkcjonariuszy ZOMO oraz żołnierzy Ludowego Wojska Polskiego ogrzewających się przy koksownikach w sąsiedztwie transportera opancerzonego SKOT. Słup ogłoszeniowy zostanie wyklejony reprintami dekretu o wprowadzeniu stanu wojennego, odezwą PZPR, SD i ZSL do mieszkańców województwa wielkopolskiego, afiszami informującymi o sprzedaży rajstop i pończoch w sklepach WPHW i GS na terenie gminy oraz o reglamentacji sprzedaży masła i tłuszczy roślinnych.

08 grudnia 2011
Informacje ogólne

Konkurs ofert dla organizacji pożytku publicznego

Zarząd Powiatu w Jarocinie ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadań powiatu o charakterze pożytku publicznego w 2012 roku. Oferty można składać w terminie do 28 grudnia 2011 r. do godz. 15.00 w Starostwie Powiatowym w Jarocinie, Al. Niepodległości 10-12 , nr pok. 23 lub listownie.

Czytaj dalej...

07 grudnia 2011
Informacje ogólne

Medale od kombatantów

Starosta jarociński Mikołaj Szymczak został uhonorowany Złotym Medalem Za Zasługi na rzecz Związku Inwalidów Wojennych RP. Medal wręczył prezes jarocińskiego oddziału związku - Eugeniusz Marek podczas uroczystego spotkania, które odbyło się w ratuszu.

01 grudnia 2011
Informacje ogólne

W Wilkowyi świętowali przebudowę drogi

Blisko 2 ml złotych kosztowała przebudowa powiatowej drogi Wilkowyja - Tarce. Uwieńczeniem inwestycji było oficjalne otwarcie drogi, które odbyło się 29 listopada w Wilkowyi.

30 listopada 2011
Informacje ogólne

Profilaktyka chroni przed HIV

Znamy już rozstrzygnięcie etapu powiatowego konkursu pod hasłem „Zrób test na HIV”. Do etapu wojewódzkiego została wytypowana najlepsza praca, którą wykonała Joanna Stawska, uczennica Gimnazjum nr 1 w Jarocinie.

23 listopada 2011
Informacje ogólne

Przedsiębiorcza integracja

Po raz kolejny włodarze Powiatu Jarocińskiego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców rynku lokalnego zorganizowali spotkanie, w trakcie którego mogli oni poszerzyć swoją wiedzę w zakresie kontroli skarbowych, innowacji i promocji. Głównym celem seminarium było jednak stworzenie możliwości poznania się właścicieli firm, którzy w niedalekiej przyszłości mogliby nawiązać współpracę.


22 listopada 2011
Informacje ogólne

Zasłużeni dla powiatu

Jeśli tylko uważasz, że któraś z organizacji, firm, a może konkretna osoba zasługuje na zaszczytne, honorowe wyróżnienie za zasługi w rozwoju i promocji Powiatu Jarocińskiego złóż wniosek o przyznanie Nagrody Starosty Jarocińskiego.

22 listopada 2011
Informacje ogólne

Akademia Słońca

Szkolenie informacyjne dla mieszkańców powiatu jarocińskiego na temat odnawialnych źródeł energii (OZO), zorganizowało Starostwo Powiatowe w Jarocinie wraz z realizatorami projektu Akademia Słońca. Projekt ten, realizowany we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, ma na celu promocję odnawialnych źródeł energii oraz podniesienie wiedzy na ten ważny z punktu ochrony środowiska temat.

21 listopada 2011
Informacje ogólne

Seminarium dla pracodawców

Zapraszamy na seminarium „Elastyczne formy zatrudnienia - korzyści dla pracodawców i pracowników” w Pleszewie.

17 listopada 2011
×