otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

O naszym projekcie w "Uważam Rze"


W najnowszym numerze tygodnika "Uważam Rze" ukazała się obszerna publikacja o Wielkopolskim Szlaku Napoleońskim i na temat powiatowego projektu „Z Napoleonem do Wielkopolski”. Łukasz Zalesiński w artykule „Cesarskie lato” opisuje m. in. wydarzenia, które odbędą się w powiecie średzkim, w Gostyniu na Świętej Górze i jesienią w Witaszycach.

08 sierpnia 2012
Informacje ogólne

Wyburzaja wiadukty

Ruszyła przebudowa dwóch wiaduktów na ul. Powstańców Wlkp. w Jarocinie. To ostatni moment, by przejazdy zobaczyć w takiej formie, w jakiej zostały wybudowane w 1976 roku. Pierwszy z nich wyburzony zostanie pomiędzy 10-12 sierpnia, drugi na przełomie sierpnia i września. W ich miejsce powstaną nowe wiadukty umożliwiające przejazd samochodów powyżej 5 ton. W ten sposób władze powiatu chcą udrożnić ruch w centrum Jarocina.

08 sierpnia 2012
Informacje ogólne

Stanowisko Rady Nadzorczej "Szpilala Powiatowego w Jarocinie spółka z o.o." w sprawie wyboru prezesa

W związku z wyborem Marcina Jantasa na prezesa zarządu "Szpital Powiatowy spółka z o.o." Rada Nadzorcza  spółki wydała stanowisko, którego treść publikujemy poniżej.

08 sierpnia 2012
Informacje ogólne

Nowy prezes szpitala

Marcin Jantas został wybrany na stanowisko prezesa zarządu Szpitala Powiatowego spółka z o.o. w Jarocinie”. Wyboru dokonali członkowie Rady Nadzorczej spółki, po przeprowadzeniu procedury konkursowej.

08 sierpnia 2012
Informacje ogólne

Zawiadomienie Starosty

Zgodnie z §34 Rozporządzenia Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dnia 29 marca 2001r. w sprawie ewidencji gruntów i budynków (Dz.U. Nr 38, poz. 454) zawiadamiam o wszczęciu postępowania w sprawie założenia ewidencji budynków i lokali dla nieruchomości położonych w mieście Jarocinie, w obrębie ewidencyjnym Jarocin, arkusz mapy ewidencyjnej 8, 14, 15, 28 oraz w obrębie Bogusław – Kasztanowe, arkusze mapy ewidencyjnej 1, 2, 3, 4.

Postępowanie prowadzone będzie na podsatwie art. 4 ust 1 i art. 20 ust. 1-3 ustawy z dnia 17 maja 1989r. - Prawo geodezyjne i kartograficzne (tj. z 2010r. Dz. U. Nr 193, poz. 1287) oraz przepisów ww. rozporządzenia.

Do wykonania czynności technicznych związanych z opracowaniem operatu ewidencyjnego upoważniona została firma GEOSTAR Usługi Geodezyjne Piotr Starczyński, ul. Domańska 1, 63-500 Konin.

Starosta Jarociński

Mikołaj Szymczak

07 sierpnia 2012
Informacje ogólne

Uwaga Mieszkańcy "Parowozowni"

Z powodu wyburzania oraz budowy nowych wiaduktów w ciągu ulicy Powstańców Wlkp. niemożliwy będzie dojazd samochodami prywatnymi do posesji zlokalizowanych w tzw. „Parowozowni”.  

Za utrudnienia przepraszamy. 

W załączeniu szczegółowa informacja oraz mapa objazdu.  

03 sierpnia 2012
Informacje ogólne

Powiat jarociński oddał hołd powstańcom

1 sierpnia br. władze samorządowe Powiatu Jarocińskiego i gminy Jarocin oddały hołd bohaterom w 68. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Delegacje złożyły kwiaty na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie przed tablicą pamiątkową poświęconą m.in. dwóm absolwentom LO, którzy zginęli w powstaniu. W uroczystości uczestniczyli także przedstawiciele dyrekcji szkoły. Powiat Jarociński reprezentował wicestarosta Mirosław Drzazga oraz członek zarządu Przemysław Musielak. 

03 sierpnia 2012
Informacje ogólne

Rodzinny Rajd Rowerowy

171 osób wzięło udział w I Jarocińskim, Integracyjnym Rodzinnym Rajdzie Rowerowym zorganizowanym przez Stowarzyszenie dla Dzieci i Osób Niepełnosprawnych „Miś” przy współpracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jarocinie. Rajd odbył się pod honorowym patronatem Starosty Jarocińskiego – Mikołaja Szymczaka, który również pokonał trasę rajdu.

30 lipca 2012
Informacje ogólne

Prezent dla Policji

Czek w wysokości 35 tys. zł przekazał starosta Mikołaj Szymczak na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Jarocinie Krzysztofa Rzepczyka podczas uroczystości z okazji Święta Policji. Czek zostanie wykorzystany na zakup samochodu oznakowanego na potrzeby Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

30 lipca 2012
Informacje ogólne

Syreny w rocznicę powstania

W związku z propozycją Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy dotyczącą nadania obchodom rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego charakteru ogólnokrajowego 1 sierpnia o godz. 17.00 w całym kraju nastąpi głośna próba syren. Biorąc pod uwagę doniosły charakter rocznicy Powstania Warszawskiego na budynkach urzędów oraz w miejscach publicznych zostaną wywieszone flagi narodowe.  

25 lipca 2012
Informacje ogólne

Wystawa Sztuki Ludowej

Wystawa Sztuki Ludowej Powiatu Jarocińskiego po raz XI towarzyszyła Międzynarodowym Spotkaniom Folklorystycznym. W tym roku w lipcowej imprezie uczestniczyło 12 wystawców. Można było podziwiać przepiękne serwetki –„Snutki Golińskie”, „Frywolitki”, rzeźby, obrazy, a także wyroby z drewna, czy skóry.

18 lipca 2012
Informacje ogólne

Zagłosuj na uczniów z powiatu jarocińskiego

Tanecznym krokiem przeszli drogę zamiany pomidora w keczup. Odzyskali także naturalną energię na biesiadzie wielkopolskiej i mieli oko na kreatywny Jarocin. Uczniowie z powiatu jarocińskiego, biorący udział w projekcie „eSzkoła – Moja Wielkopolska” nie próżnowali. Teraz czas na odpoczynek i nagrody dla najlepszych. Chcesz, aby nasi wygrali? Zagłosuj!

11 lipca 2012
×