otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

WYRÓŻNIENIE OD MINISTRA

„Ta nagroda, to potwierdzenie, że jarociński Urząd Pracy pracuje bardzo dobrze i to nie jest tylko ocena Zarządu Powiatu, ale także uznanie samej Minister Elżbiety Rafalskiej. Dodam jeszcze, że jarociński Urząd Pracy jest jedynym z terenu Wielkopolski, który otrzymał takie wyróżnienie ”. – mówi Starosta Lidia Czechak.

24 stycznia 2019
Informacje ogólne

POLICJA - PODSUMOWANIE ROKU 2018

POLICJA - PODSUMOWANIE ROKU 2018. W Komendzie Powiatowej Policji w Jarocinie 23 stycznia br. odbyła się Roczna Odprawa – podsumowująca działania jarocińskiej policji w roku ubiegłym.

23 stycznia 2019
Informacje ogólne

ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA STYCZNIOWEGO

Starosta Powiatu Jarocińskiego - Lidia Czechak oraz Katarzyna Szymkowiak, Wicestarosta oddały cześć powstańcom styczniowym z 1863 roku, zapalając symboliczne znicze przy rodzinnym grobowcu dr Józefa Niklewskiego.

22 stycznia 2019
Informacje ogólne

PONAD 2 TYSIĄCE KILOMETRÓW

tyle przejechała już nowa karetka, która od grudnia 2018 jeździ w taborze jarocińskiego SOR. Od momentu przekazania, każdego dnia jeździ w najodleglejsze zakątki powiatu jarocińskiego do pacjentów ratując im życie.

21 stycznia 2019
Informacje ogólne

KOMUNIKATY URZĘDU SKARBOWEGO

Komunikaty Naczelnika Urzędu Skarbowego w Jarocinie w sprawie deklaracji PIT za 2018r. oraz zwrotu nadpłaty.

21 stycznia 2019
Informacje ogólne

BIAŁY MONTAŻ

Koniec lutego taki termin zakończenia budowy zgłosiła firma, która zajmuje się rozbudową jarocińskiego szpitala. Zaplanowane prace zewnętrzne zostały już całkowicie wykonane. Teraz ekipy robotników pracują wewnątrz budynku. Następnie pozostanie już tylko wyposażenie wszystkich oddziałów w sprzęt.

17 stycznia 2019
Informacje ogólne

SPOTKANIE WICESTAROSTY Z MIESZKAŃCAMI

13 stycznia br. Wicestarosta Powiatu Jarocińskiego Katarzyna Szymkowiak spotkała się z mieszkańcami miejscowości Gola (gm. Jaraczewo).

14 stycznia 2019
Informacje ogólne

PORADNIA DIABETOLOGICZNA

Dobra wiadomość dla osób korzystających z Poradni dla Diabetyków w jarocińskim szpitalu. W roku 2019 będzie ona nadal funkcjonowała i przyjmowała pacjentów. Szpital podpisał umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia i nie zabraknie pieniędzy na badania...

14 stycznia 2019
Informacje ogólne

W JAROCIŃSKIM SZPITALU

795 dzieci przyszło na świat w 2018 roku w jarocińskim szpitalu; wśród nich było 388 dziewczynki i 407 chłopców; od dwóch lat liczba rodzących się chłopców rośnie systematycznie.

14 stycznia 2019
Informacje ogólne

SZACHY DRUŻYNOWE

W Poznaniu odbył się Finał Wielkopolski w Szachach Drużynowych. Reprezentacja ZSP nr 2 w Jarocinie wystąpiła tam w składzie: Weronika Spychaj, Kacper Śnieżek, Adrian Orpel i Mikołaj Witczak

11 stycznia 2019
Informacje ogólne

„SNAJPERKA” I SNAJPERZY

W Komendzie Powiatowej Policji w Jarocinie odbył się finał II Szkolnego Turnieju Strzeleckiego. Uczniowie mieli możliwość rywalizowania na nowej, w pełni zautomatyzowanej strzelnicy jarocińskiego komisariatu.

11 stycznia 2019
Informacje ogólne

SZKOŁY POWIATOWE TRZYMAJĄ POZIOM!

21. finał Rankingu Liceów i Techników „Perspektywy”, który odbył się 10 stycznia w Warszawie. Najlepszym szkołom z całej Polski gratulowała Kapituła Rankingu, rektorzy i prorektorzy uczelni, prezydenci miast, reprezentanci władz oświatowych.

11 stycznia 2019
×