Rejestracja pojazdów bez gotówki

Od 4 grudnia br. opłaty związane z rejestracją pojazdów oraz wydaniem prawa jazdy mogą być wnoszone z wykorzystaniem kart płatniczych.

04 grudnia 2015

"Bajki Mikołajki" w najbliższą niedzielę

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie i Kółko Teatralne "Pod Jedynką" serdecznie zaprasza małych i dużych widzów na X edycję "Bajek Mikołajek" , które 6 grudnia br (niedziela) o godzinie 16.00 odbędą się w auli ZSP 1 w Jarocinie.

04 grudnia 2015

Konkurs "Uzależnienia sprzyjają HIV"

Zuzanna Andrzejczak z Zespołu Szkół w Rusku zajęła I miejsce w powiatowym etapie konkursu na fotografię pod tytułem „Uzależnienia sprzyjają HIV ”.

03 grudnia 2015

II miejsce Olimpii Strzyżewko w ogólnopolskim konkursie

20 listopada na stadionie narodowym w Warszawie odbyła się uroczysta gala, podczas której ogłoszono wyniki konkursu na „inicjowanie aktywności fizycznej w środowisku wiejskim”. Organizatorem konkursu była Rada Główna Krajowego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Warszawie oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki . II miejsce w konkursie zajął Ludowy Klub Sportowy „Olimpia” Strzyżewko za ” Święto Sportu”, które odbyło się 1 maja na kompleksie boisk Orlik w Rusku. Sukces jest znaczący, bo do konkursu zgłoszono blisko sto projektów.

02 grudnia 2015

Witaszyczki - Zakrzew wysoko w rankingu

Wysokie 6 miejsce zajmuje wniosek powiatu jarocińskiego, który stara się o pozyskanie 3 milionowej dotacji na przebudowę drogi Witaszyczki – Zakrzew – granica powiatu. Pozytywna decyzja o przyznaniu dofinansowania pozwoli powiatowi na zrealizowanie zadania już w przyszłym roku.

01 grudnia 2015

Pomogą w komunikacji

Od dwóch lat pracownicy Przedsiębiorstwa Handlowego Konrad z Łomży wspierają jarociński Zespół Szkół Specjalnych. Po raz kolejny ufundowali pomoce naukowe wspierające naukę podopiecznych placówki.

27 listopada 2015

Powiat dołączył do "Szlachetnej Paczki"

Kolejny raz samorząd Powiatu Jarocińskiego dołączył do akcji „Szlachetna Paczka”. Pracownicy powiatowych instytucji wspólnie przygotowują paczkę dla rodziny, której życie zmieniło się cztery lata temu, kiedy ich dom uległ spaleniu. Matka samotnie wychowuje trójkę nastoletnich dzieci. Mimo, że sama wiele potrzebuje, chciałaby też pomagać innym – mówi starosta Bartosz Walczak. Powiatowa paczka ma być gotowa na 12 grudnia. Wtedy darczyńcy zawiozą ją do centrum Szlachetnej Paczki w Jarocinie, które mieścić się będzie w Zespole Szkół nr 5.

26 listopada 2015

Przygotowani do zimy

Dotychczas sprzyjająca kierowcom aura nie uśpiła czujności powiatowych drogowców, którzy przygotowują do "akcji zima". Wyłoniono już firmę, która zadba o utrzymanie dróg w przypadku złych warunków atmosferycznych.

25 listopada 2015

Przeciw przemocy

Dziś rozpoczęła się coroczna międzynarodowa kampania pod hasłem „16 Dni Przeciw Przemocy wobec Kobiet”.

25 listopada 2015

Nowy przystanek w Zalesiu

Dopełnieniem powiatowej inwestycji – przebudowy drogi Brzostów – Zalesie – Panienka jest wiata przystankowa, która stanęła w Zalesiu.

Połączyli drogę

Negocjacje powiatu jarocińskiego z powiatem średzkim w sprawie 50 metrowego odcinka drogi w Panience zakończyły się sukcesem. W ubiegłym tygodniu samorząd powiatu średzkiego dokończył budowę drogi, którą zrealizował 5 lat temu.

Zdiagnozują w Jarocinie

Od połowy listopada jarocińska Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna posiada uprawnienia do wydawania opinii i orzeczeń dla dzieci i młodzieży niewidomych i słabowidzących oraz niesłyszących i słabosłyszących.