Zarząd powołał likwidatora szpitala

Zarząd Powiatu w Jarocinie powołał likwidatora jarocińskiego szpitala. Z początkiem września funkcję tę pełnił będzie dotychczasowy dyrektor ZZOZ w Jarocinie, Tomasz Paczkowski. Powołanie likwidatora jest kolejnym krokiem samorządu powiatu w kierunku przekształcenia jarocińskiego szpitala w spółkę prawa handlowego.

26 sierpnia 2009

W 70. rocznicę II wojny

W sobotę, 5 września zorganizowane zostaną w Jarocinie uroczyste obchody 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Rozpoczną się one o godz. 16.00 składaniem kwiatów w Parku Zwycięstwa.

26 sierpnia 2009

Promują rodzicielstwo zastępcze

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jarocinie rozpoczęło nabór kandydatów na rodziców zastępczych. W ramach akcji promującej rodzicielstwo zastępcze: „Między nami rodzicami” współfinansowanej ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Socjalnej, PCPR w Jarocinie wydało specjalną ulotkę. Można z niej dowiedzieć się, w jaki sposób dziecko może zostać umieszczone w rodzinie zastępczej i komu może być powierzone pełnienie funkcji rodziny zastępczej.

25 sierpnia 2009

Mistrzostwa w kolarstwie górskim

W najbliższą niedzielę, 23 sierpnia odbędą się XI Otwarte Mistrzostwa Gminy i Powiatu w Kolarstwie Górskim MTB – Jarocin 2009. Wyścig rozegrany zostanie w ramach Wielkopolskiej Ligi Masters THULE 2009r.

21 sierpnia 2009

Starostwie dożynek w Kotlinie

Starostami tegorocznych Dożynek Powiatowych będą Barbara Rychlik i Marek Biegański.
Pani Barbara jest mieszkanką Kotlina, wraz z mężem Leszkiem prowadzi 12ha gospodarstwo rolne, w którym zajmują się hodowlą trzody chlewnej, produkcją zboża i warzyw. Obecnie zajmuje się domem i wychowywaniem trójki dzieci, a w wolnych chwilach lubi przygotowywać wypieki i oglądać filmy.
Pan Marek mieszka w Kotlinie. Wraz z żona Kazimierą prowadzi 10ha gospodarstwo rolne specjalizujące się w hodowli trzony chlewnej. Na swojej ziemi uprawia też buraki cukrowe, zboże oraz cebulę i szczypiorek. Pan Marek z wykształcenia jest ślusarzem maszynowym, ma pięcioro dzieci. Wolne chwile poświęca na piłkę nożną i gry komputerowe.

20 sierpnia 2009

Szykują powiatowe dożynki w Kotlinie

Trwają przygotowania do Dożynek Powiatowych, które w tym roku odbędą się w Kotlinie. Tradycyjne święto plonów rolnicy powiatu jarocińskiego obchodzić będą w niedzielę, 30 sierpnia.

20 sierpnia 2009

W rocznicę Bitwy Warszawskiej

Z okazji 89. rocznicy Bitwy Warszawskiej i obchodzonego na cześć tego wydarzenia Święta Wojska Polskiego delegacje samorządowców wraz z organizacjami kombatanckimi oddały hołd żołnierzom walczącym o niepodległą Polskę. Symboliczne wiązanki kwiatów złożone zostały na jarocińskim cmentarzu pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich oraz w kwaterze grobów bohaterskich synów Armii Polskiej świetnie dowodzonej przez Marszałka Józefa Piłsudskiego, która w 1920 roku na przedpolach Warszawy pokonała wojska bolszewickie i ocaliła niedawno odzyskaną niepodległość.

14 sierpnia 2009

Święto Wojska Polskiego

15 sierpnia, w rocznicę Bitwy Warszawskiej, Siły Zbroje Rzeczypospolitej Polskiej obchodzą swoje święto - Święto Wojska Polskiego. W przededniu 89. rocznicy tego wydarzenia w jarocińskiej jednostce zorganizowano uroczystości, podczas których nagrodzono i odznaczono wyróżniajacych się mundurowych. Gratulacje jarocińskim wojskowym złożyli m.in. przedstawiciele powiatu na czele ze starostą Stanisławem Martuzalskim. Samorządowcy  nie ukrywali zadowolenia z faktu, że w Jarocinie stacjonuje 16. batalion budowy lotnisk. Życzyli żołnierzom z okazji ich święta satysfakcji z podejmowanych działań we wspólnej pracy „ku chwale Ojczyzny”.

14 sierpnia 2009

Zginął podczas misji w Afganistanie

Pragniemy wyrazić najszczersze współczucie z powodu tragicznej śmierci kapitana Daniela Ambrozińskiego, który wyruszył na misję do Afganistanu z Jarocina. Będzie Go brakowało przepełnionej smutkiem rodzinie, przyjaciołom, kolegom, ale także całemu narodowi polskiemu, który tak odważnie i bohatersko reprezentował.

Niech czas przyniesie ulgę w bólu po odejściu

Przewodniczący Rady Powiatu Zygmunt Meisnerowski

Starosta Jarociński Stanisław Martuzalski

12 sierpnia 2009

Wsparcie dla bezrobotnych

Osoby, które utraciły pracę mogą liczyć na pomoc państwa w spłacie zaciągniętych wcześniej kredytów mieszkaniowych. Bezrobotni będą mogli uzyskać nawet do 1,2 tys. zł miesięcznie.

10 sierpnia 2009

Nowy dyrektor ZSP nr 1 w Jarocinie

Małgorzata Karwacka została wybrana przez komisję konkursową na nowego dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie. Na ogłoszony przez Zarząd Powiatu w Jarocinie konkurs wpłynęły dwie oferty, z których tylko jedna spełniała wymogi formalne. Małgorzata Karwacka do tej pory była zastępcą dyrektora ZSP nr 1 w Jarocinie – a nowe obowiązki przejmie z dniem 1 września br.

03 sierpnia 2009

Odszedł Burmistrz Żerkowa

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych”

Z głębokim żalem żegnamy zmarłego