otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

97. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

27 grudnia obchodzić będziemy 97. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Uroczystości z tej okazji odbędą się w Jarocinie oraz Mieszkowie - rodzinnej miejscowości gen. Stanisława Taczaka, pierwszego dowódcy Powstania.

22 grudnia 2015
Informacje ogólne

Wybierz najlepszego sportowca

15 stycznia 2016 r. upływa termin składania wniosków dla najlepszych sportowców i ich trenerów, którzy uzyskali wysokie wyniki sportowe w roku 2015.

18 grudnia 2015
Informacje ogólne

Teatr dla najmłodszych

Teatr czaruje, to już od 4 lat wiedzą dzieciaki w Jarocinie dzięki Wielkiemu Teatrowi w Małym Mieście Junior, ale pojawiło się kolejne pokolenie widzów, tym naj naj młodszych, których zapraszamy na pierwszą wizytę w Teatrze. Będą piosenki, zabawy i masa frajdy.

18 grudnia 2015
Informacje ogólne

Konsultacje wielkopolskiej strategii rozwoju turystyki

Do 18 stycznia 2016 roku trwają konsultacje „Strategii rozwoju turystyki w województwie wielkopolskim”.

18 grudnia 2015
Informacje ogólne

Nowoczesny DPS przekazany

Nowoczesny obiekt na miarę XXI wieku – Dom Pomocy Społecznej w Kotlinie jest już gotowy na przyjęcie mieszkańców. Symboliczny klucz do nowego domu samorządowcy powiatowi przekazali na ręce dyrektora DPS-u Janusza Krawca i przyszłych jego mieszkańców.

17 grudnia 2015
Informacje ogólne

24 grudnia - dniem wolnym od pracy w Starostwie

Informujemy, że Starosta Jarociński zarządzeniem nr 75/2015 z dnia 6 listopada 2015r. ustalił 24 grudnia 2015r. dniem wolnym od pracy dla Starostwa Powiatowego w Jarocinie

16 grudnia 2015
Informacje ogólne

Powiatowa "Szlachetna paczka" dostarczona

Po raz czwarty samorząd powiatu jarocińskiego włączył się do ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Pracownicy powiatowych instytucji wspólnie przygotowali paczkę dla rodziny, której życie zmieniło się cztery lata temu, kiedy ich dom uległ spaleniu.

16 grudnia 2015
Informacje ogólne

Rocznica wprowadzenia stanu wojennego

13 grudnia przedstawiciele samorządu powiatu i gminy Jarocin złożyli kwiaty pod obeliskiem "Solidarności" w Jarocinie. Hołd ofiarom stanu wojennego, który ogłoszony został przed 34 laty oddali również przedstawiciele lokalnej „Solidarności” i strażacy.

15 grudnia 2015
Informacje ogólne

Historycznie w Szkole Specjalnej

Uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie uczestniczyli w projekcie organizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych nr 101 im. Jana Brzechwy w Poznaniu noszącym tytuł: „Historia ziem polskich od czasów starożytnych do końca panowania Bolesława Chrobrego”. Jarociniacy w przedstawieniu historycznym przybliżyli wszystkim jak żyło się za czasów Bolesława Chrobrego.

09 grudnia 2015
Informacje ogólne

Kultura, sport i zdrowie w konkursie ofert

Powiat jarociński ogłosił konkurs ofert na realizację zadań powiatu o charakterze pożytku publicznego. Konkurs skierowany jest do organizacji planujących w 2016 roku realizację przedsięwzięć z zakresu: wspierania osób niepełnosprawnych, ochrony i promocji zdrowia, kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji, upowszechniania kultury fizycznej i sportu, krajoznawstwa oraz wypoczynku dla dzieci i młodzieży.

08 grudnia 2015
Informacje ogólne

Rejestracja pojazdów bez gotówki

Od 4 grudnia br. opłaty związane z rejestracją pojazdów oraz wydaniem prawa jazdy mogą być wnoszone z wykorzystaniem kart płatniczych.

04 grudnia 2015
Informacje ogólne

"Bajki Mikołajki" w najbliższą niedzielę

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie i Kółko Teatralne "Pod Jedynką" serdecznie zaprasza małych i dużych widzów na X edycję "Bajek Mikołajek" , które 6 grudnia br (niedziela) o godzinie 16.00 odbędą się w auli ZSP 1 w Jarocinie.

04 grudnia 2015
×