otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

W 35. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych

W 35. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych władze samorządowe powiatu i gminy Jarocin złożyły kwiaty pod pomnikiem Solidarności przy ul. Kardynała Wyszyńskiego w Jarocinie. Następnie samorządowcy uczestniczyli we mszy św. odprawionej w kościele p.w. św. Marcina z okazji jubileuszu powstania NSZZ "Solidarność".

30 sierpnia 2015
Informacje ogólne

Powiatowy wieniec jedzie na dożynki do Buku

Tegoroczne Wojewódzko-Archidiecezjalne Dożynki odbędą się w Buku - jednej z najbardziej rolniczych gmin powiatu poznańskiego. Na dożynkach nie zabraknie delegacji Powiatu Jarocińskiego z oryginalnym wieńcem wykonanym przez naszą mieszkankę - panią Barbarę Pieluchę.

25 sierpnia 2015
Informacje ogólne

Światłowód do domu

Sześć miejscowości z terenu Powiatu Jarocińskiego zostało objętych projektem „Światłowód do domu”. Przedsięwzięcie jest kolejnym etapem informatyzacji naszego regionu i realizowane jest w ramach działania 2.8 „Zapewnienie dostępu do Internetu szerokopasmowego” Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. "Dzięki tej inwestycji nasi mieszkańcy będą mogli cieszyć się supernowoczesną i niezawodną siecią telekomunikacyjną" - podkreśla starosta Bartosz Walczak.

25 sierpnia 2015
Informacje ogólne

Co eksporter wiedzieć powinien

Wielkopolskie Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów serdecznie zaprasza na cykl bezpłatnych spotkań informacyjnych dla przedstawicieli przedsiębiorstw pn. „Co eksporter wiedzieć powinien?”.

25 sierpnia 2015
Informacje ogólne

Tłumy na dożynkach w Łuszczanowie

Tłumy mieszkańców Ziemi Jarocińskiej bawiły się na Dożynkach Powiatowo - Gminnych w Łuszczanowie.

24 sierpnia 2015
Informacje ogólne

Gospodarze dożynek

Już w najbliższą sobotę w Łuszczanowie mieszkańcy Powiatu Jarocińskiego wspólnie uczczą Święto Polonów. W trakcie dożynek nie zabraknie atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i tych trochę starszych. Będzie nowocześnie ale również tradycyjnie... Starostami tegorocznej imprezy będą mieszkańcy Łuszczanowa - pani Lucyna Kuczkowiak i pan Henryk Krajewski.

20 sierpnia 2015
Informacje ogólne

Fundusze na projekty badawczo - rozwojowe oraz innowacje

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jarocinie zaprasza na spotkanie z cyklu „Środa z Funduszami…”, skierowane do przedsiębiorstw na projekty badawczo - rozwojowe oraz innowacje. Spotkanie odbędzie się w środę 2 września 2015 r. o godzinie 10.00 w Starostwie Powiatowym w Jarocinie, sala nr 30.

20 sierpnia 2015
Informacje ogólne

Fundusze Europejskie dla organizacji pozarządowych

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich zaprasza na spotkanie informacyjne pn. ”Fundusze Europejskie dla organizacji pozarządowych”. Spotkanie odbędzie się w piątek 28 sierpnia 2015 r. o godzinie 10.00 w Starostwie Powiatowym w Jarocinie, sala nr 30.

18 sierpnia 2015
Informacje ogólne

Konkurs: Młodzi wiedzą o funduszach – VI edycja

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego ogłosił VI edycję konkursu "Młodzi wiedzą o funduszach". Konkurs polega na przeprowadzeniu lekcji europejskich przez nauczycieli oraz przygotowaniu prac przez uczniów.

18 sierpnia 2015
Informacje ogólne

Wojskowe święto

14 sierpnia na terenie jarocińskiej Jednostki Wojskowej odbyły się uroczystości związane z obchodzonym dzień później świętem Wojska Polskiego. Tego samego dnia delegacje organizacji kombatanckich, jarocińskiego batalionu oraz samorządowców powiatu i gminy Jarocin złożyły kwiaty na grobach żołnierzy – uczestników Bitwy Warszawskiej.

14 sierpnia 2015
Informacje ogólne

Kolejne środki dla bezrobotnych

Powiatowy Urząd Pracy w Jarocinie otrzymał dodatkowe środki, którymi wesprze bezrobotnych poszukujących zatrudnienia bądź chcących inwestować we własny biznes.

12 sierpnia 2015
Informacje ogólne

Znajdź urząd przez aplikację

Masz problem ze znalezieniem urzędu w obcym mieście? Jest rozwiązanie! Powstała darmowa aplikacja na platformę Android, którą możesz zawsze mieć przy sobie.

11 sierpnia 2015
×